Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

9 minutes ago, Leia said:


Pa na Menhetnu naravno da jeste.
Jebote ne zakopavaj se vise, vec mi neprijatno :lolol::ph34r:

 

Obrati se Aineko i cedo. Oni su proveli verovatno sate tražeći oglase za izdavanje stanova od dve do tri spavaće sobe u novijim zgradama zoniranim za dobre škole, kako bi dokazali da ja nisam u pravu da takav stan košta barem 10,000. Jer je rasprava bila o tome koliko košta takav stan na Menhetnu.

 

Link to comment
1 minute ago, trustno1 said:

@Leia, nisi rekla odakle ti podatak da se u privatne osnovne škole na Menhetnu upisuju "talentovana deca putem stipendija"? Kao i deca "ozbiljno bogatih". I da li se još neko osim njih upisuje?

 

Za ostale: to možda zvuči tačno, ali uopšte nije tačno.


Neko je spomenuo, verovatno Aineko. Mislim zabole me bas :lolol: da trazim jer to uopste i nije poenta bilo cega u ovoj raspravi. 

Link to comment
1 minute ago, Leia said:


Neko je spomenuo, verovatno Aineko. Mislim zabole me bas :lolol: da trazim jer to uopste i nije poenta bilo cega u ovoj raspravi. 

 

Pa jeste, zato što pričamo o činjenicama. A to što si rekla je netačno. Mene zabole za laži, najiskrenije. :)

Link to comment
2 minutes ago, trustno1 said:

 

Obrati se Aineko i cedo. Oni su proveli verovatno sate tražeći oglase za izdavanje stanova od dve do tri spavaće sobe u novijim zgradama zoniranim za dobre škole, kako bi dokazali da ja nisam u pravu da takav stan košta barem 10,000. Jer je rasprava bila o tome koliko košta takav stan na Menhetnu.

 


To sto si ti zacrtala da je dobra tj. prihvatljiva OSNOVNA skola ne mora da bude pravilo svima.

Zaista, ne mora :lolol::ph34r:

Link to comment
3 minutes ago, Leia said:


To sto si ti zacrtala da je dobra tj. prihvatljiva OSNOVNA skola ne mora da bude pravilo svima.

Zaista, ne mora :lolol::ph34r:

 

Ja ništa nisam zacrtala. Niti sam kome govorila kako treba da živi niti u koju školu da ide.

 

Rekla sam da postoji opšti konsenzus u Njujorku oko toga koje državne škole se smatraju za dobre, i da na cenu stana dramatično utiče da li je zoniran za takvu dobru ili lošu školu. Takodje sam dala sajt za škole i sajt za stanove na kojima se mogu naći te informacije, i videti korelacija izmedju cene stana i zonirane škole. Nikad nisam rekla da neko mora da ide u ovu ili onu školu niti da ono što je za mene ok mora da bude pravilo svima.

 

 

Edited by trustno1
Link to comment
2 minutes ago, trustno1 said:

 

Pa jeste, zato što pričamo o činjenicama. A to što si rekla je netačno. Mene zabole za laži, najiskrenije. :)


Znaci nema u Amerikama stipendija za talentovanu decu? Okkkk :rolleyes: tesko poverovati ali mene taj podatak i ne zanima pa cu ti nazalost uskratiti istrazivanje.

Link to comment
2 minutes ago, trustno1 said:

 

Ja ništa nisam zacrtala. Niti sam kome govorila kako treba da živi niti u koju školu da ide.

 

Rekla sam da postoji opšti konsenzus u Njujorku oko toga koje državne škole se smatraju za dobre, i da na cenu stana dramatično utiče da li je zoniran za takvu dobru ili lošu školu. Takodje sam dala sajt za škole i sajt za stanove na kojima se mogu naći te informacije, i videti korelacija izmedju cene stana i zonirane škole. Nikad nisam rekla da neko mora da ide u ovu ili onu školu niti da ono što je za mene ok mora da bude pravilo svima.

 

 


Pa cela tragedija je onda sta, sto ti licno to ne mozes da priustis?
Kako tacno onda mislis da ti ovde neko pomogne savetom?

Link to comment
8 minutes ago, Leia said:


Znaci nema u Amerikama stipendija za talentovanu decu? Okkkk :rolleyes: tesko poverovati ali mene taj podatak i ne zanima pa cu ti nazalost uskratiti istrazivanje.

 

Ne, u privatnim osnovnim školama na Menhetnu ne postoji "stipendija za talentovanu decu". Prvo, ne postoji nikakav test kojim bi te škole procenjivale ko je talentovan, a onda ne postoje stipendije. Razumem da te ne zanima, ali to nema veze sa tim da si napisala laž.

 

Edit: pričam o prvih nekoliko razreda: predškolsko 1 i predškolsko 2, prvi, drugi, treći. Ako želiš kasnije da se upišeš, recimo, u 4. ili 5. razred, onda moraš da priložiš rezultate testova. Ako si mislila samo na više razrede osnovne, onda se izvinjavam, ali nešto mi ne deluje tako. :)

Isti slučaj je sa državnim osnovnim školama, testovi se traže za upis u 5. ili 6. razred i nadalje.

Edited by trustno1
Link to comment
3 hours ago, Leia said:


Mm jezero koje se pushi, mogu i to da probam posto ionako uvek za odmor biram samo aktivne vulkane :happy:

 

Taman ti i Filozof da proćaskate o ulozi žena u savremenom društvu.
 

 

Link to comment
8 minutes ago, trustno1 said:

 

Ne, u privatnim osnovnim školama na Menhetnu ne postoji "stipendija za talentovanu decu". Prvo, ne postoji nikakav test kojim bi te škole procenjivale ko je talentovan, a onda ne postoje stipendije. Razumem da te ne zanima, ali to nema veze sa tim da si napisala laž.

 

Edit: pričam o prvih nekoliko razreda: predškolsko 1 i predškolsko 2, prvi, drugi, treći. Ako želiš kasnije da se upišeš, recimo, u 4. ili 5. razred, onda moraš da priložiš rezultate testova. Ako si mislila samo na više razrede osnovne, onda se izvinjavam, ali nešto mi ne deluje tako. :)

Isti slučaj je sa državnim osnovnim školama, testovi se traže za upis u 5. ili 6. razred i nadalje.


Nema ni za te dobre drzavne?

Ma uostalom potpuno je nebitno za ovu raspravu tako da kao sto rekoh - zabole me bre :D i nek je netacan podatak.

Dzaba skreces tok rasprave na nebitne detalje da bi sakrila ono bitno, a to je da ti veze nemas gde zivis.

 

edit. Evo imam i ja prijateljicu rodjenu Njujorcanku, iz uboge Latino familije sa xy brace i sestara koja sigurno nije mogla da birka ni u kakvom stanu da zivi ni u koju osnovnu skolu da ide, pa je sada profesorka na fakultetu. Mora da je na odmoru sedela s tim zacesljanim i namirisanim pa joj se uspeh primio kroz chakre u ranom detinjstvu, drugog objasnjenja nemam :D

Edited by Leia
Link to comment
10 minutes ago, Leia said:


Pa cela tragedija je onda sta, sto ti licno to ne mozes da priustis?
Kako tacno onda mislis da ti ovde neko pomogne savetom?

 

Nema nikakve tragedije - što se mene tiče. Moraš da pitaš Aineko i druge da li kod njih ima neka tragedija, ako te to zanima. :)

Ja sam podelila svoje iskustvo i koliko košta i kako izgleda život na Menhetnu. Aineko i neki drugi su rekli da lažem.

Onda su se bacili na traženje stanova. Do sada se ispostavilo se da ne lažem za cene stanova i cene školarine, što je do sada bilo predmet diskusije.


Zapravo, ok, ja bih rekla da je za mene tragedija u tome što su mi ljudi govorili da lažem za ono za šta se kasnije ispostavilo da su činjenice. I i dalje to nastavljaju da rade. Meni rastužuje takvo ponašanje. Ali osim toga ništa drugo ne bih ja lično doživela kao tragediju.

 

Link to comment
1 minute ago, Leia said:


Nema ni za te dobre drzavne?

Ma uostalom potpuno je nebitno za ovu raspravu tako da kao sto rekoh - zabole me bre :D i nek je netacan podatak.

Dzaba skreces tok rasprave na nebitne detalje da bi sakrila ono bitno, a to je da ti veze nemas gde zivis.

 

Ako želiš odgovor, postoje neke dobre državne u koje se ulazi putem testa. U veliku većinu se ne ulazi putem testa, baš kao u Srbiji, na primer.

 

Na osnovu čega kažeš da ja nemam veze gde živim? Kako si to procenila?

 

Link to comment
10 minutes ago, radisa said:

Leila, ne vredi ti to, ona ne želi da priča o tome... Ona želi da pokaže da može da pljune 10k za stan i živi zajedno sa elitom... Da pokaže da njena deca treba da imaju networking od malih nogu, sa najboljima ili bar najbogatijima, jer nena deca samo to zaslužuju...

 

Jbt, imam ja to u okruženju i bežim od toga... Ima neki Sterijin komad o tome, beše...

 

Meni su ovde prebacili dve suprotne stvari: prebacili su mi da sam ogorčena jer nemam to što želim u Njujorku i ti si mi sad prebacio da se pravim važna jer baš to imam. Pa majku mu, koje je od ta dva? :)

 

Ljudi očigledno imaju "preconceived notions" i biraju koje činjenice će da prihvate a koje da odbace, da bi imali neku sliku koja se njima svidja o nečemu, a ne da bi imali stvarnu sliku. To se ovde radi i za to šta neko tvrdi (meni ljudi govore da ja tvrdim ono što oni žele da ja tvrdim, a ne šta je stvarno) i za to koliko šta košta u Njujorku. 

 

Iskreno, rastužuje me ovaj tvoj post. Ako postoji jedna stvar koju nikako ne želim, to je da se pravim važna. Ali dobro, bože moj, kad kažem da me rastužuje ne mislim da ću da provedem dan plačući. :)

Sve što kažem je da živim tih 6 godina u Njujorku i delim svoja iskustva i kako izgleda živeti u Njujorku i koliko to košta. Ovde niko ne zna ko sam ja (osim ovih koji me znaju ili su zaključili ko sam :) ) i želela sam da podelim svoja iskustva jer mislim da su jako zanimljiva. Meni su fascinantne stvari koje sam otkrila o Njujorku a nikada ih pre nisam čula, dok nisam ovde došla da živim. Pa, vidiš i sam koliko toga niko ne zna. Ali znam, znam sve. Znam da kada neko kaže samo "živim u NJujorku" to prečesto znači da kreće da se strašno hvali i folira da je on velika faca.

 

Link to comment
3 minutes ago, trustno1 said:

 

Ako želiš odgovor, postoje neke dobre državne u koje se ulazi putem testa. U veliku većinu se ne ulazi putem testa, baš kao u Srbiji, na primer.

 

Na osnovu čega kažeš da ja nemam veze gde živim? Kako si to procenila?

 


Ha, znaci ipak ima :D

Ali ne dele levo i desno i ne biju ko nece pa ih trustno eliminise u startu.

Na osnovu cega kazem da nemas veze s tim gde zivis? Pa evo i ovaj jedan post mi je sasvim dovoljan.

Link to comment
18 minutes ago, trustno1 said:

 

Nema nikakve tragedije - što se mene tiče. Moraš da pitaš Aineko i druge da li kod njih ima neka tragedija, ako te to zanima. :)

Ja sam podelila svoje iskustvo i koliko košta i kako izgleda život na Menhetnu. Aineko i neki drugi su rekli da lažem.

Onda su se bacili na traženje stanova. Do sada se ispostavilo se da ne lažem za cene stanova i cene školarine, što je do sada bilo predmet diskusije.


Zapravo, ok, ja bih rekla da je za mene tragedija u tome što su mi ljudi govorili da lažem za ono za šta se kasnije ispostavilo da su činjenice. I i dalje to nastavljaju da rade. Meni rastužuje takvo ponašanje. Ali osim toga ništa drugo ne bih ja lično doživela kao tragediju.

 


Pa ako nije tragedija sta onda smaras ovako ludjacki?? :lolol:
Aineko i ostali su se bacili na pretragu oglasa da bi ti pokazali da se ok stan moze naci i za manje para, a ukazano ti je i da top osnovna skola nije garant uspeha u zivotu. A na sve to ti zapela da dokazujes da stan od 10k kosta 10k. Bogami ja se zaista od srca nadam da deca nisu nasledila IQ od tebe, e onda su mukice garantovano nagrabusili :lolol:

 

Edited by Leia
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...