Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

11 minutes ago, Leia said:


Oshtro protestujem! :lolol:

 

No ako zelis da zivis na top destinaciji i imas (za tamosnje kriterijume) top uslove za zivot, moras ili biti top u svojoj profesiji (a ne priucena programerka) ili se jako dobro udati (sto takodje ovde ocigledno nije slucaj).

:cry:

 

salu na stranu, ja se izvinjavam sto vracam pricu na stanove i skole, ali citam o istima od jutros, posto u principu nisam imala pojma sta se tacno podrazumeva pod 'dobra' skola u NY.  sad moram da pitam: @trustno1 , ako nije tajna, jel tvoja deca idu/isla u ovu PS51 skolu? tj da li imas iskustva iz prve/druge ruke, da li se nesto lose redovno desava u toj skoli? ili je najveci greh skole sto je po uspehu na testovima jednaka proseku NY? pokusavam (bez ikakvog flejmovanja) da razumem sta bi to bilo toliko tragicno da nekome dete ide u ovu skolu? 


i super je ovaj zillow za skole, ali kad udaris filter godine, ako zgrada nema to u metadata izgleda je i ne pokazuje (upravo testirala). tako da je pitanje sta smo sve propustili :tongue:

Link to comment
7 minutes ago, bags said:

Ne bih se slozio za primitivnu sredinu. Poznajem nekoliko slucajeva koje se uklapaju u to sto kazes ali ipak kod nas neces videti zenu da je otisla brutalno neispeglana na posao , da dobijes tanjir u gostima sa budjavim komadicima nekoliko prethodnih rucaka, da deca rutinski jedu stvari ispale na trotoar i sl.

:cry:

Link to comment
4 minutes ago, samo_opusteno said:


Koja pametnija posla imaju, da kodiraju?


Ako bas sve i nemaju zahtevniji profesionalni zivot, obicno imaju drustveni zivot van uze i sire familije, za pocetak. Mozda cak i neka licna interesovanja, hobi, vreme za sebe zbog kojeg im se ne nabija na nos osecaj krivice. To onda i rezultira shokantnom pojavom prasine na policama i nedostatkom heklanog miljea na televizoru, ali nekima je eto i takav zivot ne dobar nego sjajan.
 

Link to comment
9 minutes ago, bags said:

Ne bih se slozio za primitivnu sredinu. Poznajem nekoliko slucajeva koje se uklapaju u to sto kazes ali ipak kod nas neces videti zenu da je otisla brutalno neispeglana na posao , da dobijes tanjir u gostima sa budjavim komadicima nekoliko prethodnih rucaka, da deca rutinski jedu stvari ispale na trotoar i sl.


Mozda zato razviju jaci imunitet pa nisu stalno slinava kao tipicna nasa deca.

Ali kako bi se onda majke iskazale, gde bi investirale svu tu ljubav i brigu i sto je najvaznije - sta bi na to rekle komsije i rodbina.

Link to comment
8 minutes ago, Aineko said:

:cry:

 

salu na stranu, ja se izvinjavam sto vracam pricu na stanove i skole, ali 


Ali ja bas zelim da skrenem diskusiju sa analize trzista nekretnina i skola u sitna crevca, dosadno je toliko da sam morala da se umesam :lolol:

Jedini topik na forumu gde se nesto desava, letnje vreme, korona udarila, valjda treba svima da pruzi zabavu a ne da vas dve citirate oglase, mislim stvaaarno :happy:

Link to comment

Može li neko da mi objasni zašto je u Amerikama društveno prihvatljivo da se cipele/patike dižu na kauč/sofu/krevet? Ne znam da li se uklapa u ovu priču o čistoći ali znam da bi mi u detinjstvu glava bila odšrafljena od strane starijih ukućana da sam to radio :D

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Leia said:


Ali ja bas zelim da skrenem diskusiju sa analize trzista nekretnina i skola u sitna crevca, dosadno je toliko da sam morala da se umesam :lolol:

Jedini topik na forumu gde se nesto desava, letnje vreme, korona udarila, valjda treba svima da pruzi zabavu a ne da vas dve citirate oglase, mislim stvaaarno :happy:

Pa to i jeste jedino sto se desava :lolol:

Na poslednjih X strana. 

 

mislim, mogu ja i o tome da se najbolji prijatelji sticu i nakon 25god zivota i da je bolje dati dete i u PS 51 nego ga vratiti u Srbiju...

Link to comment
4 minutes ago, Mos said:

Može li neko da mi objasni zašto je u Amerikama društveno prihvatljivo da se cipele/patike dižu na kauč/sofu/krevet? Ne znam da li se uklapa u ovu priču o čistoći ali znam da bi mi u detinjstvu glava bila odšrafljena od strane starijih ukućana da sam to radio :D


Pa kad si iz shtrokave familije gde lenja domacica ne stavlja mushemu na kauc. Sigurno ste i skidali onu plasticnu kesicu sa daljinskog i samo cudom preziveli sve te mikrobe sto se nakupe oko dugmica.

Link to comment
9 minutes ago, Aineko said:

Pa to i jeste jedino sto se desava :lolol:

Na poslednjih X strana. 

 

mislim, mogu ja i o tome da se najbolji prijatelji sticu i nakon 25god zivota i da je bolje dati dete i u PS 51 nego ga vratiti u Srbiju...


Pa hajde onda, jel neko bas mora da te opominje?! :lolol:

Neko moze da stekne prijatelje i nakon 25te godine a nekog hoce da trpi samo rodbina i drustvo iz osnovne jer su iz istog miljea i ni nema oko cega da se iznenade ili suprotstave stavove.

Zamisli da im komsiluk cuje da im dete ide u razred sa crncem a ucitelj im peder, ne bi ih oprali ni Dunav ni Sava.

Edited by Leia
Link to comment

 

59 minutes ago, bags said:

Ne bih se slozio za primitivnu sredinu. Poznajem nekoliko slucajeva koje se uklapaju u to sto kazes ali ipak kod nas neces videti zenu da je otisla brutalno neispeglana na posao , da dobijes tanjir u gostima sa budjavim komadicima nekoliko prethodnih rucaka, da deca rutinski jedu stvari ispale na trotoar i sl.

 

a kad vidis brutalno neispeglanog muskarca znas da ili nije zenjen a ne zivi s majkom il je ozenio neku lenju kalasturu koja nece da ga pegla.

 

bojim se da je leya ovde i te kako u pravu - ako primitivnu sredinu tumacis kao patrijarhalnu gde su zenske duznosti jasno definisane cak i kad radi isti broj sati kao muskarac.

 

  • +1 2
Link to comment

Promasili ste poentu. Dosta single zena sa karijerom (mahom iz zapadne evrope)  dolazi redovno ekstremno izguzvana na vrlo ozbiljne sastanke. Nijedan muski kolega na tim sastancima nikada nije dosao u takvom izdanju na posao i osim mozda dva direktora koji nose kosulje na pranje i peglanje ostali muskarci mahom peglaju sami. Imali smo tu raspravu cak jednom i stvarno svi peglamo nedeljom. :) Uz dobar podcast (ili audio knjigu) ta dva sata su mi jedan od  omljenih delova cele nedelje.

Ja od kako zivim sa zenom peglam sav ves u kuci. Zena je u ovih 11 godina jednom ispeglala neku specijalnu bluzu koju sam i ja mogao ali je ona insistirala. Naravno ona i dalje radi vise od mene po kuci iako oboje radimo full time. Poenta je bila da sam je hteo naglasiti koliko su nase zene u stvari vredne da i pored svih poslova koje obave (sigurno puno vise nego zene na zapadu) i opet ne dozvole da odu u takvom stanju na posao. 

Edited by bags
Link to comment
1 hour ago, Leia said:


Pa kad si iz shtrokave familije gde lenja domacica ne stavlja mushemu na kauc. Sigurno ste i skidali onu plasticnu kesicu sa daljinskog i samo cudom preziveli sve te mikrobe sto se nakupe oko dugmica.

 

Jok.

  • Haha 1
Link to comment
36 minutes ago, bags said:

Promasili ste poentu. Dosta single zena sa karijerom (mahom iz zapadne evrope)  dolazi redovno ekstremno izguzvana na vrlo ozbiljne sastanke. Nijedan muski kolega na tim sastancima nikada nije dosao u takvom izdanju na posao i osim mozda dva direktora koji nose kosulje na pranje i peglanje ostali muskarci mahom peglaju sami. Imali smo tu raspravu cak jednom i stvarno svi peglamo nedeljom. :) Uz dobar podcast (ili audio knjigu) ta dva sata su mi jedan od  omljenih delova cele nedelje.

Ja od kako zivim sa zenom peglam sav ves u kuci. Zena je u ovih 11 godina jednom ispeglala neku specijalnu bluzu koju sam i ja mogao ali je ona insistirala. Naravno ona i dalje radi vise od mene po kuci iako oboje radimo full time. Poenta je bila da sam je hteo naglasiti koliko su nase zene u stvari vredne da i pored svih poslova koje obave (sigurno puno vise nego zene na zapadu) i opet ne dozvole da odu u takvom stanju na posao. 

ne govorim o licnim pricama vec o generalnom trendu kod nas. ako je muskarac izguzvan uglavnom ga zale jer, eto, nema zenu koja bi ga uljudila.i zguzvana zena je, pak, lenstina koja nece da izvadi ruke iz dupeta i opegla se.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...