Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

Just now, Budja said:

 

Ok, idemo ispocetka.

14K bruto ili neto? (Posle private medical insurance, payroll tax and income tax)

 

 

nista ne brini - ti si mozda zaboravio ali ja nisam. 14k neto, posle taxi (to je plata od 250k godisnje bruto, i spada u 5% primanja na Menhetnu).

u postu u kome sam odgovorila na tvoju racunicu mozes da vidis da sam uracunala zdravstveno osiguranje. ono, btw, jako puno zavisi od poslodavca. ali ako imas platu od 250k onda je vrlo verovatno i da imas dobrog poslodavca koji ti obezbedjuje dobro zdravstveno za manje novce. ja sam ga za porodicu placala nesto smesno.

Link to comment
2 hours ago, Aineko said:

u 9k mesecno imas i za hranu i za prevoz i za zabavu i za racune i za stednju (ne pricam o stednji tipa noskic koji bi da ustedi 90% primanja). ja pricam o scenariju gde porodica ima ukupno 14k mesecno, placa stan 6k i ne salje decu u privatne skole. ostane 8k kad se plati stan - i to je dovoljno za stednju.

lupam, ali okvirno, za tvoj scenario: 2k hrana (dovoljno za porodicu od 4, cak i na opustenoj strani), 2k racuni (ovo je jako puno, mislim da je generalno manje. ne secam se tacno ali mislim da bi u ovo bi uslo i zdravstveno i sve komunalije i telefoni i prevoz...zavisi u kakvoj zgradi zivis, obicno ne placas toplu vodu i grejanje), 2k entertainment (trenutni ili stednja za putovanja) - ostane ti 3k. (e, da - na Menhetnu ti apsolutno ne treba auto)

@Budja evo ti opet, da ne trazis.

Link to comment
2 minutes ago, Budja said:

 

Sto se boldovanog tice, nece da umru od gladi, al nije bas ni udobno.

Prosecna plata u Londonu je $52.000. Sa dve prosene plate ne mozes da dodjes do tog Islingtona.

 

I, da, u mojoj racunici za NY zaboravih zdravstveno osiguranje i porez na plate.

Sa dve prosecne plate se moze ok ziveti na vembliju, fincliju, klapamu i u raznim drugim krajevima koji su ok za zivot i sa ok skolama. Ne mozes s prosecnom platom da zivis ni na mejferu ni u belgraviji al ako odlucis da ti je tamo mesto jer je mirno, nema kriminala, gajbe su pristojne a skole jako dobre, onda zivot u londonu nije moguc bez najmanje pola miliona godisnjeg prihoda - i to ako rentas. Al niti je london samo celsi i kensington, niti je njujork samo menhetn.

 

 

Link to comment
2 minutes ago, adam said:

Sa dve prosecne plate se moze ok ziveti na vembliju, fincliju, klapamu i u raznim drugim krajevima koji su ok za zivot i sa ok skolama. Ne mozes s prosecnom platom da zivis ni na mejferu ni u belgraviji al ako odlucis da ti je tamo mesto jer je mirno, nema kriminala, gajbe su pristojne a skole jako dobre, onda zivot u londonu nije moguc bez najmanje pola miliona godisnjeg prihoda - i to ako rentas. Al niti je london samo celsi i kensington, niti je njujork samo menhetn.

bolje poredjenje bi bilo "nisu Menheten samo stanovi od 15k mesecno i privatne skole od 60k godisnje".

Link to comment
29 minutes ago, Lancia said:

Ja sad ne bih ziveo na tom Menhetnu, ni da mi platite.

 

Cuti ti sto se ujutro budis sa pogledom na plazu, sneg vidis samo na filmu, a najveci problem ti je "a kad ce da mi stigne trosed sto sam narucio". :dry:

Link to comment

E Djejmse nemoj slucajno da ti padne na pamet da iseces poslednjih dvadeset stranica, metnes neki saljivi naslov, i bacis ga na deponiju. Pusti nas da se igramo.

Edited by ObiW
Link to comment
Just now, ObiW said:

E Djejmse nemoj slucajno da ti padne na pamet da iseces poslednjih dvadeset stranica, metnes neki saljivi naslov, i bacis ga na deponiju. 

Bas vala. 

Link to comment
2 minutes ago, ObiW said:

 

Cuti ti sto se ujutro budis sa pogledom na plazu, sneg vidis samo na filmu, a najveci problem ti je "a kad ce da mi stigne trosed sto sam narucio". :dry:

Sumnjiv si mi, kako znas da sam juce narucio trosed¿ :huh:

1 minute ago, gospa buba said:

eto. chovek ni probleme ne sme da ima :dry:

sent from bubamoto
 

:heart:

Link to comment
4 minutes ago, Lancia said:

Stedim, idem u drzavnu skolu.

Kao da kod tebe i ima privatnih... :fantom:

 

A jel imaš perilicu u kući? Ili pereš u moru, na ruke?

  • Haha 3
Link to comment
27 minutes ago, Lancia said:

 Grozni ste.

Jesmo, kad smo siromašni...

 

No, imamo perilicu, za razliku od NYC mučenika... :D Mala pobeda sirotinje raje....

 

 

 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...