Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

8 minutes ago, radisa said:

Jbt, ja bih ovima što im je teško u NewYorku predložio da dođu u Srbiju da žive... Sa 14k$ mesečno bili bi viša klasa, mogli bi da biraju privatnu školu, ne bi morali da žive po malim stanovima...

 

Ljudi se bezveze muče po tim NewYorcima i Sidnejima... :(

 

radisa, ja sam došla u Njujork pre 6 godina, ne znajući kako izgleda živeti u njemu. Rodilo mi se dvoje dece za to vreme. Oprosti mi što nisam spakovala kofere i zapalila ranije. Šta da ti kažem, bili smo (možda) mladi i naivni - kao uostalom i vi ovde koji mislite da je 14,000$ u Njujorku strašno mongo para. Tako smo i mi mislili, uuuu imaćemo 100,000 godišnje (nije prava cifra), pa mi ćemo moći da kupimo Ajfelovu kulu! Ali - prc. 100,000 ti kupuje mnoooogo u Montrealu ali u Njujorku ti kupuje - djokicu.

 

Znam kako zvuči 14,000$ mesečno - zvuči kao da bi sa tim mogao da kupiš šta god želiš gde god želiš. Znam i kako zvuči ljudima u Srbiji dok ovde neko priča kako mu je skup Njujork. Ali, jebem mu mater, probajmo svi da razmišljamo malo objektivnije.

 

Naravno da planiram da odem odavde, uskoro. Sada me je korona poremetila u planovima, ali i to će proći. A kada odem, bože zdravlja, javiću se i možda mi onda nećete govoriti da lažem kada iznosim činjenice?

 

Dragance i ostali tvrde da je u Srbiji toliko loše da sa 14,000$ mesečno ti neće biti dobro. Meni se ne čini tako. Meni se čini da će ti u Njujorku sa tim parama i dvoje dece biti prilično zeznuto a da će ti u Srbiji biti prilično spekatakularno.

 

Link to comment
23 minutes ago, Budja said:

Rente, 2020

 

image.thumb.png.e533c1a8736228e43cb9a854d69c1a22.png

 

Samo da naglasim: ovo su prosečne cene stanova. To znači i raspali stan zoniran za lošu školu i dobar stan zoniran za dobru školu ulaze u ovaj prosek. Verujte mi, poslednjih 6 godina gledam da se preselimo i dobar dvosoban stan kod odbre škole je BAREM 10,000. A to je jasno i iz ove tabele.

Link to comment
5 minutes ago, trustno1 said:

Dragance i ostali tvrde da je u Srbiji toliko loše da sa 14,000$ mesečno ti neće biti dobro. Meni se ne čini tako. Meni se čini da će ti u Njujorku sa tim parama i dvoje dece biti prilično zeznuto a da će ti u Srbiji biti prilično spekatakularno.

 

 

Samo da ti se niko ne razboli i da ti dete ne raznese tajkunski sin i generalno da se ne zameris gde ne treba i da imas svoj bubble, bice vrh. 

Edited by Mos
  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Tpojka said:

Pa vi ste baš neinformisani uletjeli u NYC?

 

Mi? A šta reći za vas ovde? Linčujete me jer tvrdite svi u glas kako u Njujorku teče med i mleko. Ja sam došla iz vaših redova.

Link to comment
Just now, Mos said:

 

Samo da ti se niko ne razboli i da ti dete ne raznese tajkunski sin i generalno da se ne zameris gde ne treba i da imas svoj bubble, bice vrh. 

 

Znam, i u Njujorku samo da kreneš da zaradjuješ 500,000 i da te ne uhapse nepravedeno i bog da te vidi.

Link to comment
Just now, trustno1 said:

 

Znam, i u Njujorku samo da kreneš da zaradjuješ 500,000 i da te ne uhapse nepravedeno i bog da te vidi.

 

Da, jer zaradjivati 500k i ocekivati od najvaznijih institucija kao sto su sud ili bolnica da funkcionisu je isto. 

  • +1 2
Link to comment
45 minutes ago, Aineko said:

 poenta je ova recenica u postu koji si citirao: "(naravno - ja se slazem da ti za ovo treba sestocifrena plata da bi mirno spavao, ali ne 400k i ne 80h working week)"
treba ti sestocifrena plata da zivis pristojno na Menhetnu. ali ti ne treba pola miliona godisnje, kao sto trustno1 tvrdi. 

 

Poenta je da sa medijalnim PORODICNIM prihodom u Menhetnu imas gori zivot nego sa medijalnim prihodom u Becu ili Nemackoj. Medijalni prihod je prilicno cupav za porodicu sa dva deteta na Menhetnu.  Sestoscifren prihod za PORODICU sa dvoje dece deluje da treba da bude oko $200.000-$240.000 za zivot bez navlacenja.

 

Otuda i zakljucak da Menhetn nije za porodicu.

 

I pored razgovora gluvih meni ne deluje da je tvoja pozicija toliko udaljena od pozicije TrustNo1.

  • +1 1
Link to comment
34 minutes ago, trustno1 said:

 

Aineko, prosto, ja nisam lagala. Pokušavaš da pokažeš da jesam ali to je nemoguće jer - nisam lagala, iznela sam činjenice.

 

Evo ti nekoliko škola koje se smatraju za dobre: PS9, PS87, PS166, PS452.

 

samo da ostavim ovde da stanovi u tom delu grada ne kostaju nuzno 10k. mogu da kostaju toliko, ako zelite, ali eto, ne moraju: stan1, stan2, stan3, stan4, stan5... trosoban1, trosoban2...

 

Link to comment
37 minutes ago, radisa said:

Jbt, ja bih ovima što im je teško u NewYorku predložio da dođu u Srbiju da žive... Sa 14k$ mesečno bili bi viša klasa, mogli bi da biraju privatnu školu, ne bi morali da žive po malim stanovima...

 

Ljudi se bezveze muče po tim NewYorcima i Sidnejima... :(

 

I, opet, TrustNo1 je u pravu.

Prosecna porodica u Menhetnu ima tacno 2 clana. Cetiri puta vise porodia nema nego sto ima dece. Pogledaj statistiku koju sam okacio.

Sta ti to govori o ostrvu?

Edited by Budja
Link to comment
34 minutes ago, radisa said:

Pa vidi, kad mi neko noskichuje o teškom životu u .... nekom svetskom velegradu, iskreno, zaslužuje sav gangbang koji dobije (u okviru forumskih pravila, naravno)...

 

To kao Radovan kad opisuje svoje selo.... ALi se ne bi vratio nikad, nego mentalno masturbira... Tako i ovo, pakao u NYC, ali najbolji na svetu... Da živi u Bostonu, Dalasu, SF-u, LA-u, i to bi bilo najbolje na svetu... Površnost kao takva...

 

 

 

Noskich nema dece, jede iz kontejnera, iznajmljuje sobe u sopstvenom stanu i sanja o zivotu u Severnoj Koreji. Meni to deluje drugaciji profil og TrustNo1. TrustNo1 samo rantuje iz frustracije ali nije sve sto pise o Menhetnu van pameti. Statistika to potvrdjuje. (Ono da svi budu programeri ne racunam.)

Edited by Budja
  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Budja said:

 

Poenta je da sa medijalnim PORODICNIM prihodom u Menhetnu imas gori zivot nego sa medijalnim prihodom u Becu ili Nemackoj. Medijalni prihod je prilicno cupav za porodicu sa dva deteta na Menhetnu.  Sestoscifren prihod za PORODICU sa dvoje dece deluje da treba da bude oko $200.000-$240.000 za zivot bez navlacenja.

 

Otuda i zakljucak da Menhetn nije za porodicu.

 

I pored razgovora gluvih meni ne deluje da je tvoja pozicija toliko udaljena od pozicije TrustNo1.

a izvini - sa cime se ti svadjas? ja nisam tvrdila nista oko toga da li je Menheten za porodicu ili nije. nekima jeste, nekima nije.


ja tvrdim da je recenica "sa 14k ili 20k mesecno jedva se sastavlja kraj s krajem" nonsense koji postoji samo u trustnovoj glavi (posto, jelte, mora da bude stan od 10k).
 

moja i njena pozicija su nebo i zemlja - ja tvrdim da sa sestocifrenom zaradom moze da se zivi OK, ona tvrdi da se jedva krpi kraj s krajem. ne pricam o median plati u NY.

Link to comment
Jbt, ja bih ovima što im je teško u NewYorku predložio da dođu u Srbiju da žive... Sa 14k$ mesečno bili bi viša klasa, mogli bi da biraju privatnu školu, ne bi morali da žive po malim stanovima...
 
Ljudi se bezveze muče po tim NewYorcima i Sidnejima... :(
Da jebo te leb
Muka živa
Jadni oni paćenici
Link to comment
11 minutes ago, Budja said:

 

Poenta je da sa medijalnim PORODICNIM prihodom u Menhetnu imas gori zivot nego sa medijalnim prihodom u Becu ili Nemackoj. Medijalni prihod je prilicno cupav za porodicu sa dva deteta na Menhetnu.  Sestoscifren prihod za PORODICU sa dvoje dece deluje da treba da bude oko $200.000-$240.000 za zivot bez navlacenja.

aj vrati se koju stranu pa procitaj sta je trustno rekla za ovakve plate :D 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...