Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

Pročitaj ovo za mug shot industry, fora je u tome što je legalno da objaviš mug shot koja je privedena, pre nego što se na sudu dokaže da li je kriva ili ne.

Link to comment

Kažem, aj da se dogovorimo da ja sačuvam 90% kompenzacije, a ti da i dalje plačeš skriveno kako si neuspešna i kako ti je dobro samo tamo gde znaš da muljaš.

 

a za startup pošalji mejdejki PM da je pitaš kako joj ide, kad te već samo to toliko interesuje.

 

a sad, prijateljski, odjebi sa foruma.

  • -1 2
Link to comment
7 minutes ago, dragance said:

Kažem, aj da se dogovorimo da ja sačuvam 90% kompenzacije, a ti da i dalje plačeš skriveno kako si neuspešna i kako ti je dobro samo tamo gde znaš da muljaš.

 

a za startup pošalji mejdejki PM da je pitaš kako joj ide, kad te već samo to toliko interesuje.

 

a sad, prijateljski, odjebi sa foruma.

 

Hm. Ne slazem se.

Cinjenica da TrustNo1 izaziva buru nabarem dva topika, i da mi se cini da nije one trick pony tipa Noskich (do sada) je ok da malo probudi diskusiju.

Ne vidim mnogo razloga da se tera sa foruma.

 

Link to comment
10 hours ago, trustno1 said:

Koliko košta stan na Menhetnu? Reci mi to pa mi reci ko to može da plati. Taj ko može da plati, može da živi.

 

Šta misliš, koji ljudi ima 2 ili 3 ili 5 miliona $ da kupe stan na Menthetnu? I koliko ljudi ima 5,000 ili 10,000 ili 15,000 mesečno da iznajmi stan? Nije baš da je minimalna plata na Menhetnu 500,000 pa da može svako.

 

Osim bogatih ne ostaje mnogo drugih. Ostaju mladi, kojima je ok da žive sa 5 cimera, Ili ljudi, kao moja drugarica, kojima je ok da žive u minijaturnom raspalom potkrovlju sa limenim krovom i bez lifta i da nose veš na pranje dve ulice dalje i da taj stan plaćaju 3,500$ - that is, dok gazda sledeće godine ne odluči da podigne na 4,000 pa onda selidba. A ni 3,500$ nije malo. I ostaju siromašni koji žive u projectsima.

Nisam kupovao pa ne znam iz prve ruke, prijatelj Gugleta kaže da su srednje vrednosti ili po novogovoru medijane (bez konverzije) vrlo slične kao u Sidneju, ili čak manje od poslovnog centra i okolnih istočnih delova, što znači da ako su plate u dolarima slične (opet, bez konverzije) nije baš toliko strašno (ovo znam iz prve ruke). Sad, verujem ti da su ti stanovi i eventualno kuće dosta manji od ovih ovde. Još ako si (dobar) programer, bog da te vidi. Ovde su u poslednjih par godina dva ortaka koja su pre petnaestak godina pokrenula ono što ti zoveš startapom i pravo levičarski nisu davali ništa trutovima iz prodaje (tj. nisu uopšte imali prodavce kao zaposlene, pustili su da im se proizvod sam prodaje) kupila dve najskuplje kuće u Australiji, jedan od sto, drugi od sedamdesetak miliona $A. Pominjao sam ti već jednu forumašicu koju sam ovde upoznao i za koju bih rekao da je mlađa od tebe a koja je sad u Njujorku i programira, rekla mi je da se dvoumila između San Franciska i Njujorka, i da je na kraju izabrala Njujork jer je u njemu smeštaj jeftiniji. Osim moje koleginice sa grupe koju sam takođe ranije pominjao i koja na Menhetnu živi dvadesetak godina (vidi linkove dole), imam jednog prijatelja koji tamo živi skoro trideset godina i profesor je na Kolumbiji. Nisam ga posetio u Njujorku (kada sam ja imao prilike da odem na Kolumbiju on za malo nije stigao tamo), ali smo kasnije išli na letovanje u majčici zajedno dok sam ja još tamo živeo a on bio tek mizerno plaćeni doktorant, nije se žalio na skupe nekretnine.

 

4 hours ago, cedo said:

Nisam ... izgleda slabo pretrazujem:) 

 

Mislim da ce organizovati Ohridsko leto, posto, koliko vidim, idu ljudi tamo ... sad ne znam da li ima stranih turista i koliko. Poslednje sto pamtim slusao sam Stefana Milenkovica po drugi put (obozavam ga, od detinjstva ... valjda zato, sto kada sam ja bio mali, a on jos manji, predstavljen kao cudo od deteta) ... pamtim i 2cellos, super su.


Verujem da svuda ima lepote i things to do ... eto, spomenuo si par mesta koja ja ipak slabije obilazim ... na Sapki nisam bio ... Mavrovo da, ali ne skijanje ... ne volim da se kupam na ohridu, osim u kasno leto (more je ipak na prvom mestu). Ohrid obicno posecujem kada mi dodje netko, pa pravim turu ... Zlatna dolina (na pastrmku), setnje po Ohridu, pa zavisi koliko smo tamo, posetimo Vevcanske izvore, Kalista, Strugu i isticanje jezera u Drim, kafica na ostrvcetu na Svetom Naumu, vece se zavrsava sa zalaskom sunca na terasi hotela Granit ... vratimo se preko Galicice pa bacimo pogled na oba jezera (samo sa jednog mesta se gledaju).

Moja mesta su: Krusevo (paraglajding je tamo nesto sto vredi probati, tko voli), Galicnik (jahanje konja po planinama, galicki sir mmm), priroda je mnogo lepsa kod Prespanskog jezera za setnje i voznju bicikla, steta sto svake godine ima sve manje vode u njemu ... valjda je zato i manje eksploatisano turisticki pa zadrzava tu prirodnu lepotu (prespanski saran je nesto neverovatno), za zimske radosti dece je tu Pelister, za odrasle imamo Viglu odmah preko grane, a samo malo dalje su i grcke padine Kajmakcalana. Ono sto je meni najvaznije je more ... 2.5 sata do sredine prvog prsta na Halkidikiju ... nije mi tesko ni otici za vikend cisto da istrazim nova mesta.

 

Premestanje ... jbg ... premestao sam se dovoljno, i ne svojom voljom, mozda kao i mnogi ovde.

I eto ... zivot me odneo ovde. Na kraju cak i ne radim ono sto stam zeleo kao mali, ali je izaslo na dobro. 

Kako starim, sve mi se manje seta a vise vremena provodim na vilajetu. Evo sada cekam da mi dozrije rano grozdje,  sopsku salatu pravim iz baste, sireva fala bogu ima lepih, poslednji put pijem rakiju i vino od drugara, osim ako ne uspem na jesen moje danapravim :D , ali mislim da ce biti ok. I tako, polako ... zivot je lep ... ma gde se nalazio ... inace nije dobro.

Tako je, ili Ptolemaidas (neki bi rekli Kaljari), pa Meteori i dalje na jug, divota.

 

Evo malo o bureku i materinstvu na Menhetnu, hlebu na Menhetnu u doba korone i uopšte o Njujorku u doba korone.

 

SaE

  • -1 1
Link to comment
1 hour ago, Budja said:

 

Hm. Ne slazem se.

Cinjenica da TrustNo1 izaziva buru nabarem dva topika, i da mi se cini da nije one trick pony tipa Noskich (do sada) je ok da malo probudi diskusiju.

Ne vidim mnogo razloga da se tera sa foruma.

 

 

+ što ne krši ni jedno jedino pravilo i što kaže Indy dosadiće joj čaršavi.

 

Malo me ova hajka podseća na stara dobra vremena.

Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Kažem, aj da se dogovorimo da ja sačuvam 90% kompenzacije, a ti da i dalje plačeš skriveno kako si neuspešna i kako ti je dobro samo tamo gde znaš da muljaš.

 

a za startup pošalji mejdejki PM da je pitaš kako joj ide, kad te već samo to toliko interesuje.

 

a sad, prijateljski, odjebi sa foruma.

 

Bog me ubio ako razumem ovo. Ispričala sam ti prilično detaljno šta se desilo i zašto znam apsolutno pouzdano da record ostaje i šta to znači. Ostavila sam nekoliko linkova koji objašnjavaju mug shot industry. Iskreno ne razumem o kakvoj kompenzaciji govoriš? Meni se nije desio "mug shot" slučaj, ali mojoj bliskoj osobi se desilo neopravdano hapšenje. Prilikom sastanaka sa kriminalnim advokatima, objasnili su šta se dešava sa recordima, bila sam tu kroz ceo proces. I svedok sam već godinama šta se dešava pri putovanjima i ulascima u zemlju. Advokati su ispričali za mug shot industry i rekli: budite srećni što ovo nije Florida.

 

 

Link to comment
36 minutes ago, Anonymous said:

 

+ što ne krši ni jedno jedino pravilo i što kaže Indy dosadiće joj čaršavi.

 

Malo me ova hajka podseća na stara dobra vremena.

 

Šta su čaršavi?

 

Ja sam čula od nekih starih forumaša koji su tu od početka da su odustali i više ne učestvuju niti otvaraju forum zbog strašnog progona svakoga ko ne misli po "kanonu foruma". Sad to vidim iz prve ruke.

 

Dragance, ti tražiš da me izbace sa foruma zato što sam postavila linkove za mug shot industry za koji si ti prethodno rekao da ne postoji? Optužio si me da sam lažov, ja sam potom sasvim uljudno opisala slučaj i stavila linkove da svako može da proveri da ne lažem, a ti si na to zatražio da me izbace sa foruma zbog trolovanja. Zato što nisam ispala lažov kako si ti želeo u svom postu?

 

Edit: Nego, sad me zanima, ljudi glasaju da se neko izbaci sa foruma? Kako to funkcioniše? Je l se nečiji glas računa više nego jedan? Mislim, ako želim da ostanem na forumu, je l onda treba da promenim priču i samo idem za onima koji odlučuju i sve se slažem šta god da kažu? Ako kažu da ne postoji mug shot industry, ja kažem, tako je, ne postoji! Ako neko ponovo stavi linkove koji dokazuju postojanje, ja odmah apelujem na nadležne da ga izbacuju sa foruma po hitnom postupku?

Edited by trustno1
  • +1 1
Link to comment

Dijagonalno čitanje kad baš drugog kontenta nema, a i to pročitano u papirnu kesicu da se suši 5 do 7 dana da se rasuši RNA i otpadne opna.

 

Onda moooožda drugi krug, al sa kesicom u jednoj ruci a ignor u defcon1položaju pod prstom koji startuje ignore service...

Pola godine tako, pa evaluacija.

Link to comment
29 minutes ago, Skyhighatrist said:

Dijagonalno čitanje kad baš drugog kontenta nema, a i to pročitano u papirnu kesicu da se suši 5 do 7 dana da se rasuši RNA i otpadne opna.

 

Onda moooožda drugi krug, al sa kesicom u jednoj ruci a ignor u defcon1položaju pod prstom koji startuje ignore service...

Pola godine tako, pa evaluacija.

 

Imaš ti nešto da kažeš o svom odnosu prema domovini? Jer ako nemaš, ne kapiram što, što se kaže, troluješ? :)

 

Link to comment

Otkad je Juge nestalo, ja domovine nemam. Živeo u Brazili, radio po Eropi i Amerikama, sad mi (odavno, realno) pun kurac i ljudi i posla i svega, nadam se da ćemo da skrckamo još nešto ušteđevin'ce i da si napravimo domovinu po volji, jal' na Šolti, jal' poviše Mrčajevaca, biće negde mesta za naših 100 ari šume...

 

Nastavljamo u decembru.

  • +1 5
Link to comment
15 hours ago, trustno1 said:

 

Koliko košta stan na Menhetnu? Reci mi to pa mi reci ko to može da plati. Taj ko može da plati, može da živi.

 

Šta misliš, koji ljudi ima 2 ili 3 ili 5 miliona $ da kupe stan na Menthetnu? I koliko ljudi ima 5,000 ili 10,000 ili 15,000 mesečno da iznajmi stan? Nije baš da je minimalna plata na Menhetnu 500,000 pa da može svako.

 

Osim bogatih ne ostaje mnogo drugih. Ostaju mladi, kojima je ok da žive sa 5 cimera, Ili ljudi, kao moja drugarica, kojima je ok da žive u minijaturnom raspalom potkrovlju sa limenim krovom i bez lifta i da nose veš na pranje dve ulice dalje i da taj stan plaćaju 3,500$ - that is, dok gazda sledeće godine ne odluči da podigne na 4,000 pa onda selidba. A ni 3,500$ nije malo. I ostaju siromašni koji žive u projectsima.

 

Isto u Sidneju i Melburnu. Nema razlike u plutokratijama. 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...