Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

28 minutes ago, Gojko & Stojko said:

 

Nije Njujork dobar samo za bogate i/ili mlade i toliko bezdušan, pogledaj recimo "Smoke" Vejna Vanga ili pročitaj prvenac Dejvida Šiklera. I potraži tropolovinsku priču o bureku one moje koleginice, tamo gde su fotke sa pustog Menhetna.

 

Koliko košta stan na Menhetnu? Reci mi to pa mi reci ko to može da plati. Taj ko može da plati, može da živi.

 

Šta misliš, koji ljudi ima 2 ili 3 ili 5 miliona $ da kupe stan na Menthetnu? I koliko ljudi ima 5,000 ili 10,000 ili 15,000 mesečno da iznajmi stan? Nije baš da je minimalna plata na Menhetnu 500,000 pa da može svako.

 

Osim bogatih ne ostaje mnogo drugih. Ostaju mladi, kojima je ok da žive sa 5 cimera, Ili ljudi, kao moja drugarica, kojima je ok da žive u minijaturnom raspalom potkrovlju sa limenim krovom i bez lifta i da nose veš na pranje dve ulice dalje i da taj stan plaćaju 3,500$ - that is, dok gazda sledeće godine ne odluči da podigne na 4,000 pa onda selidba. A ni 3,500$ nije malo. I ostaju siromašni koji žive u projectsima.

Edited by trustno1
Link to comment

Isteklo mi je vreme za edit. Imaš i još jednu grupaciju u Njujorku a to su ljudi koji su došli da jure neki svoj san, na primer, umetnici. Znam takve. Ok im je da životare dok ne zadju u četrdesete i dobiju decu. A onda živeti u potpunoj neizvesnosti (nemaš stalan posao, nemaš stan) i na granici siromaštva (jedva kupuješ hranu) nije tako zabavno.

Link to comment
5 hours ago, Gojko & Stojko said:

Nisi još video tropolovinske fotke sa Menhetna iz posta koji si citirao, potrudi se malo ...

 

 

Pamtim jedan od poslednjih odlazaka u Makedoniju, letovanje na Ohridu '97, za vreme Ohridskog leta, Zdravku Krstulović u splitskom "Tartifu" u dvorištu crkve, dok je još bila prisebna, Nikolu Ristanoskog u skopskom "Маме му ебам кој прв почна" kako pita mladog studenta kako se oseća dok mu "влегува знање" ;). Sećam se da je iz Sarajeva bila "Ćelava pevačica" sa Bečićem, nažalost nisam gledao. Kad letovanje i takav festival (hoće li ga biti ove godine?) imaš na sat vožnje od kuće, a skijanje na Mavrovu za dva ili na Šapki na tri sata od kuće, treba dosta da bi se premestio bilo gde ...

 

SaE

 

Nisam ... izgleda slabo pretrazujem:) 

 

Mislim da ce organizovati Ohridsko leto, posto, koliko vidim, idu ljudi tamo ... sad ne znam da li ima stranih turista i koliko. Poslednje sto pamtim slusao sam Stefana Milenkovica po drugi put (obozavam ga, od detinjstva ... valjda zato, sto kada sam ja bio mali, a on jos manji, predstavljen kao cudo od deteta) ... pamtim i 2cellos, super su.


Verujem da svuda ima lepote i things to do ... eto, spomenuo si par mesta koja ja ipak slabije obilazim ... na Sapki nisam bio ... Mavrovo da, ali ne skijanje ... ne volim da se kupam na ohridu, osim u kasno leto (more je ipak na prvom mestu). Ohrid obicno posecujem kada mi dodje netko, pa pravim turu ... Zlatna dolina (na pastrmku), setnje po Ohridu, pa zavisi koliko smo tamo, posetimo Vevcanske izvore, Kalista, Strugu i isticanje jezera u Drim, kafica na ostrvcetu na Svetom Naumu, vece se zavrsava sa zalaskom sunca na terasi hotela Granit ... vratimo se preko Galicice pa bacimo pogled na oba jezera (samo sa jednog mesta se gledaju).

Moja mesta su: Krusevo (paraglajding je tamo nesto sto vredi probati, tko voli), Galicnik (jahanje konja po planinama, galicki sir mmm), priroda je mnogo lepsa kod Prespanskog jezera za setnje i voznju bicikla, steta sto svake godine ima sve manje vode u njemu ... valjda je zato i manje eksploatisano turisticki pa zadrzava tu prirodnu lepotu (prespanski saran je nesto neverovatno), za zimske radosti dece je tu Pelister, za odrasle imamo Viglu odmah preko grane, a samo malo dalje su i grcke padine Kajmakcalana. Ono sto je meni najvaznije je more ... 2.5 sata do sredine prvog prsta na Halkidikiju ... nije mi tesko ni otici za vikend cisto da istrazim nova mesta.

 

 

Premestanje ... jbg ... premestao sam se dovoljno, i ne svojom voljom, mozda kao i mnogi ovde.

I eto ... zivot me odneo ovde. Na kraju cak i ne radim ono sto stam zeleo kao mali, ali je izaslo na dobro. 

Kako starim, sve mi se manje seta a vise vremena provodim na vilajetu. Evo sada cekam da mi dozrije rano grozdje,  sopsku salatu pravim iz baste, sireva fala bogu ima lepih, poslednji put pijem rakiju i vino od drugara, osim ako ne uspem na jesen moje danapravim :D , ali mislim da ce biti ok. I tako, polako ... zivot je lep ... ma gde se nalazio ... inace nije dobro.

 

  • +1 2
Link to comment

Niko da prokomentariše kakva predivna država u kojoj te prvo nevinog uhapse, bace 24h u ćeliju, izvedu pred sudiju a tamo te privatne firme fotkaju, postave te podatke po netu a onda ti traže da im platiš da sklone te podatke. To se zove najbogatija zemlja na svetu u kojoj vlada red i zakon, gde ti jaja pregledaju u samoposluzi! ;)

 

The cataloging of criminal records is a big business – and some say it’s shady. If you have been arrested, no matter for what, one of the first things that happens during the booking process is the mug shot. States have different laws governing the public availability of criminal records, but thanks to places such as Florida, which makes mug shots publicly available almost instantly, yours could be on websites in less than 24 hours.

 

https://www.investopedia.com/articles/personal-finance/081316/should-you-really-pay-erase-your-name-internet.asp

 

Link to comment
1 hour ago, cedo said:

Mozes agendu da sprovodis na temi predvidjenoj za to ... ima nekoliko koje se bave SAD-om. 

 

ovde je podforum

 

Zanimljivo je da kada su Zeleni Sto i dragance pričali o primeru o policiji na Novom Zelandu i postavili pitanje ko bi želeo da živi u zemlji u kojoj se to dešava, njima nisi predložio da svoju agendu sprovode na nekom drugom topiku i podforumu?

Link to comment
4 minutes ago, cedo said:

Oni nisu tu sa agendom ... 

 

Po čemu to zaključuješ? Po tome što su njihovi primeri pozitivni a moji negativni?

 

Njihova agenda je očigledna: predstavi Zapad kao raj a Srbiju kao pakao. Moja agenda je iznošenje proverljivih činjenica i skretanje pažnje na činjenicu da na Zapadu, prosto, nije raj, i ad u Srbiji nije pakao. :)

 

 

Edited by trustno1
Link to comment
1 hour ago, trustno1 said:

 

Po čemu to zaključuješ? Po tome što su njihovi primeri pozitivni a moji negativni?

 

Njihova agenda je očigledna: predstavi Zapad kao raj a Srbiju kao pakao. Moja agenda je iznošenje proverljivih činjenica i skretanje pažnje na činjenicu da na Zapadu, prosto, nije raj, i ad u Srbiji nije pakao. :)

 

 


Pomislih, ali tek na trenutak, da bi mogli da se sprijateljimo u RL, ali opet uvidim koliko si zlobna i loša osoba.

 

Prvo, ne znam zašto bi te bilo kako hapsio bezveze, inače bi svi bili hapšeni da policajci napreduju u svojoj karijeri.

 

Drugo, sve i da si krivo uhapšena ili dospela na sud a sve je odjebano od strane suda  - a neko te uslika; pa još drži na nekoj privatnoj listi, molim te da mi javiš. Nalazim ti odmah extra advokata, ali ja i on delimo 90% compensation.  Što ti neće smetati, jer - po tvom - ne bi ništa ni videla od te sume, jer...nije zloupotreba podataka.

Edited by dragance
Link to comment
2 hours ago, trustno1 said:

 

Po čemu to zaključuješ? Po tome što su njihovi primeri pozitivni a moji negativni?

 

Njihova agenda je očigledna: predstavi Zapad kao raj a Srbiju kao pakao. Moja agenda je iznošenje proverljivih činjenica i skretanje pažnje na činjenicu da na Zapadu, prosto, nije raj, i ad u Srbiji nije pakao. :)

 

 

 

Kad ti neki kažu da troluješ, misle na ovakve postove. (Tj. to što čedo zove agendom.)

 

troll
One who posts a deliberately provocative message to a newsgroup or message board with the intention of causing maximum disruption and argument

Link to comment
36 minutes ago, Indy said:

deliberately provocative message to a newsgroup or message board with the intention of causing maximum disruption and argument

 

Ali ja ne iznosim namerno provokativne poruke. Ja iznosim činjenice.

 

Zašto je dozvoljeno samo pozitivno a negativno se smatra za provokaciju? Zašto je to vama provokacija? Zar ne bi trebalo da imamo izbalansiranu diskusiju? Ne možemo samo da pišemo, često potpuno neosnovane, hvalospeve Zapadu. Problem je što ovde ljudi negativnu činjenicu o Zapadu doživljavaju očigledno kao provokaciju. 

 

Molim da sledeće moderatori prebace na odgovarajući topik ako treba. Da odgovorim dragancetu.

 

47 minutes ago, dragance said:

Prvo, ne znam zašto bi te bilo kako hapsio bezveze, inače bi svi bili hapšeni da policajci napreduju u svojoj karijeri.

 

Da, to se u Njujorku dogadja. Samo ne baš apsolutno svima, ali nekima ili mnogima. Meni veoma bliska osoba je bila uhapšena bez ikakvog osnova i krivice, lažno optužena da je pokušala da udje u metro i ne plati i bile su joj nakačene felony charges itd. Tužilac je posle sve odbacio, record je obrisan i "uništen" ali ga federalna vlada i dalje vidi.  Ja sam prisustvovala hapšenju, sudjenju i sastancima sa advokatima i odlično mi je poznato kako taj domen funkcioniše.

 

Slabo ko zna, ali MTA (njujorški GSP) je zbog gubitaka koje je trpeo zbog švercovanja izlobirao da se ulazak u metro bez plaćanja tretira kao krivično delo sa maksimalnom kaznom zatvora dve godine. Proveri ako mi ne veruješ. Zamislite da vas uhvate bez karte u GSPu i kazna je dve godine zatvora? E, to se dešava danas u NJujorku.

Dalje, ima fora da ako nekako saviješ karticu za metro i provučeš je, ništa ne platiš a otvore ti se vrata. Problem je što su kartice za metro tanke i savitljive i svakom koga znam se uvek malo izgužvaju u novčaniku ili džepu. Ako si bio u Njujorku, znaš. Ti onda s takvom karticom dodješ i provučeš je, ona ne radi, jer je iskrivljena. Ti onda uzmeš da probaš da je ispraviš, jer žuriš na posao, i tu prileće pandur koji kaže, aha, savijaš karticu znači pokušavaš da udješ a ne platiš. Zatim te uhapse na sred stanice, stave lisice, i odvedu u stanicu. Tamo provere da li imaš pare na kartici, imaš. Dakle, kako si onda pokušavao da ne platiš? Ali svejedno ti napišu felony charges i bace u zatvor. Onda se ispostavi da niko nema pravo da te uhapsi i optuži za felony ako nisi ušao u metro, ali panduri za to neće odgovarati. Bez osnova su te uhapsili, prosto, biće dismisovan slučaj. Ali panduru će se računati da je napravio felony arrest a tebi će federalna vlada i sasvim moguće neke backgroundcheck agencije moći zauvek da vide da si bio hapšen za felony. Takodje, ako imaš sreću da si na Floridi, može lako da ti se desi da tvoj mug shot, koji se takodje uzima u sudnici, gde može svako da dodje da sedne i da gleda i slika te, krene da se vrti po internetu. To je potpuno legalno. 

 

Quote

Drugo, sve i da si krivo uhapšena ili dospela na sud a sve je odjebano od strane suda  - a neko te uslika; pa još drži na nekoj privatnoj listi, molim te da mi javiš. Nalazim ti odmah extra advokata, ali ja i on delimo 90% compensation.  Što ti neće smetati, jer - po tvom - ne bi ništa ni videla od te sume, jer...nije zloupotreba podataka.

 

Meni se to nije desilo, ali to se dešava mnogima. E sad, moguće je da postoji globalna zavera, i da lažu već godinama svi mediji, zakonodavci, firme, "žrtve" ove industrije i, naravno, ja, a da jedino ti govoriš istinu. Ali, evo, pogledaj samo neke članke koji pišu o tome:

Investopedija: https://www.investopedia.com/articles/personal-finance/081316/should-you-really-pay-erase-your-name-internet.asp

I Wikipedija: https://en.wikipedia.org/wiki/Mug_shot_publishing_industry

A posle možeš da čitaš dalje ako te zanima: https://slate.com/technology/2019/03/mug-shot-economy-cuomo-proposal.html

Businesses Charge Hundreds To Remove Mug Shots Online

https://abcnews.go.com/Business/businesses-make-profit-copying-mug-shots-online-critics/story?id=16157378

Edited by trustno1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...