Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

pa cuj Indy 10tak tisuca kuna za dvoje penzica :) koji uz to imaju i svoj privatizacijom steceni >krov nad glavom< od 120 m? (kojeg mogu unovciti kad god im svane)nekakve apartmane koje dilaju par mjeseci godisnje (nadodaj na onih 10tak jos 4 mjesecno) ispada da je mojim starcima bolje u Hr no meni u BRD. :P da ne pominjem Sanaderov >povrat duga< koji im u posljednje tri godine sluzi za obilazak privatnih ordinacija, za snimanje glave .. kukova i preostalih ekstremiteta.da li je svim penzicima tako? naravno da nije no kad spomenuh autobusne karte htjedoh naglasiti da - briga drustva ipak postoji, sto je za svaku pohvaluu jednoj maloj drzavici koja je u 4godine rata prilicno - poharana. poz

Link to comment
*odvoz smeca, regulirano cak i pretjeravajuce (svaka 3 sata zbog vrucina)
Uf, upravo na to smece kad pomislim ... vrucincine a prepuni kontejneri sire smrad celom ulicom ... No mi naravno ne govorimo o istoj drzavi ... :)
Link to comment
Bar ce moci da se putuje slobodnije nego danas. Moje predvidjanje je - Srbi ce imati EU passports i putovati kao ljudi. Za manje od 10 godina. Ne smem da kazem za 5 godina, mada mislim bice tu negde.
Yes vala, jos samo da sirotinja moze da skupi koju crkavicu pa da otputuje negde ...
Link to comment
No mi naravno ne govorimo o istoj drzavi ... :)
nisam siguran da ne govorimo o istoj tj. da ... ne govorimo o istoj .. :) no ukoliko sve to posmatras u kontekstu izraza - poharanost ratom onda je razlika samo u procentu poharanosti nekad iste nam a zajednicke - domovine,sto me pak dovodi u priliku da iskazem i pokoju/poneku - pozitivnu za ovaj, danasnji trenutak. ujedino bih naglasio i taj hrvatski pozitivizam naspram srpskog negativizma, jer je on naprosto znacajan u oblikovanju - buducnosti jednog drustva. poz
Link to comment
nisam siguran da ne govorimo o istoj tj. da ... ne govorimo o istoj .. :) no ukoliko sve to posmatras u kontekstu izraza - poharanost ratom onda je razlika samo u procentu poharanosti nekad iste nam a zajednicke - domovine,sto me pak dovodi u priliku da iskazem i pokoju/poneku - pozitivnu za ovaj, danasnji trenutak. ujedino bih naglasio i taj hrvatski pozitivizam naspram srpskog negativizma, jer je on naprosto znacajan u oblikovanju - buducnosti jednog drustva. poz
kad bi ti samo znao koliko te razumem ... i koliko bih volela da sam pozitivnija (da je srece!) ... no kad pomislim na onaj javasluk, protekcionizam, obeznadjenu masu, mentalnu zagadjenost koja se oslikava i u medjuljudskim odnosima (ah, lista je duga) ... crno, zacrnjeno pa precrnjeno ... moz? biti da je srpski negativizam u proporciji sa stigmatizacijom naroda?
Link to comment
kad bi ti samo znao koliko te razumem ...
aj' bas mi drago da smo se razumjeli o stigmatizaciji srpskog Naroda ne bih .. al' evo tu i tamo pokusavam >za njih< reci koju pozitivnu, prihvacajuci kad kad i uvrede.poz
Link to comment
Možda nije baš nešto, ali od srca je. :heart:
Može proći. :) Kad odem negdje, makar i na par dana, zaželim se. Naprosto, što neko reče, zbog domovine na mikro-nivou, prijatelja, staza kojima se šeta/trči (OK, u zadnje vrijeme češće ovo prvo). Baš zbog tog mikro-nivoa mi ne može biti drago Sarajevo koliko moja Krajina. Sjedeš u auto i voziš se* kroz manja mjesta, vidiš zelenilo koje bi Al Gore platio milione :) i samo guštaš.* - makar su putevi katastrofa :(
Link to comment

Postoji mogucnost da odem iz Bg-a i to me sve vise plashi. :ph34r: Ono, kao, kako cu ja tamo ako odem, sta cu da radim, da li ce mi biti OK, kako cu se snaci, itd.Dok sam zeleo da odem, prilike ni na vidiku, a sada...

Link to comment
Bar ce moci da se putuje slobodnije nego danas. Moje predvidjanje je - Srbi ce imati EU passports i putovati kao ljudi. Za manje od 10 godina. Ne smem da kazem za 5 godina, mada mislim bice tu negde.Nezavisno od toga sta izaberu na izborima. Dokle god su izbori demokratski. Caki i da radikali pobede.
Sad pročitaj još jednom šta si napisao pa se udari po glavi. Srbi ( i Bosanci i Makedonci i cela Jugoslavija) je do 1989 imala pasoše i putovala kao ljudi, a nije bila zatvorena kao stoka u toru. Znači ovih prethodnih 18 i sledećih 10 godina, 28, danas pola životnog veka u Srbalja. Nemam ja za to vremena, pa čak i da radikali demokratski pobede.
Link to comment
Postoji mogucnost da odem iz Bg-a i to me sve vise plashi. :ph34r: Ono, kao, kako cu ja tamo ako odem, sta cu da radim, da li ce mi biti OK, kako cu se snaci, itd.Dok sam zeleo da odem, prilike ni na vidiku, a sada...
urose zar ti? koji si toliko opsjednut zapadom dvojis kako ces se TU snaci? ma nemas beda covjece .. samo izadjes Tu i ukljucis se .. u kapitalizam .. s ljudskim likom. *ili sam ja nesto krivo shvatio kad si rekao >iz Bg-a<? da ne ides mozda do Jagodine il' Zagreba? :rolleyes:
Link to comment
urose zar ti? koji si toliko opsjednut zapadom dvojis kako ces se TU snaci? ma nemas beda covjece .. samo izadjes Tu i ukljucis se .. u kapitalizam .. s ljudskim likom. *ili sam ja nesto krivo shvatio kad si rekao >iz Bg-a<? da ne ides mozda do Jagodine il' Zagreba? :rolleyes:
Nisi krivo shvatio.;)Btw, s jedne strane mi se uzasno ide, a s druge mi se ne ide uopste.Znas ono kad svoj grad pocnes da volis onda kada postoji mogucnost da ga na duze napustis?To se meni sad dogadja.
Link to comment

ma pali bre motore :) kod tog odnosa izmedju domovine i tebe - si u stalnoj prednosti naime, u domovinu se uvijek mozes vratiti (nema viza, ni boravisnih ni radnih, nema zabrana)*a mozda nakon toga i promjenis ponesto od misljenja, mozda ti ipak u Srbiji ne bude sve tako crno. wink.gif

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...