Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

Jedino ovde mogu da ispsujem nekog ko me iznervira, tako da se posle toga stvarno osecam bolje. "Fuck you, you piece of shit", jednostavno ne radi nista za mene.
Treba da pocnesh da ih bijesh ili makar da, ako si imao srece pa ti bar jedno od roditelja preko Drine, krenesh da objashnjavash razliku izmedju Srb & Bosnian Srb sa naznakom na krvolocnosti ovih drugih... Znash kako prija...
Link to comment
Jedino ovde mogu da ispsujem nekog ko me iznervira, tako da se posle toga stvarno osecam bolje. "Fuck you, you piece of shit", jednostavno ne radi nista za mene.
Eto kakav si čovek, i psuješ na engleskom. E majke mi, ja bih se ubio. :lol: Opsuj bre ko čovek. :ajde:
Link to comment

Tema: zasto ljudi sa preko 17 a ko-zna-gde-u-svetu dolaze na forume ovoga tipa, nije ni smesna ni za ironisanje kao sto rece jedan pametan covek sa ovoga foruma: kad god se dva srbina nadju bilo gde na svetu zavrsi se pricom o Kosovu, tako sam ja prosle nedelje prcala o Kosovu jer su me pitali Amerikanci, Argentinci, Izraelci, Italijani, Englezi, Turci...A ljudi pitaju, tek tako, ili ih stvarno zanima. A ja sam to sam sto sam. Svoje ime i prezime necu i ne mogu da menjam. Promena pasosa nista ne menja.To sam shto sam. I necu vise da se stidim. Magarci koji dele ljudima ' lebac za dzabe samo da ljudi ne bi kupovali veknu od Alabnaca su stoka koja nema samnom nema veze.i to pricam svima. Pa sad ko ima duzi jezik - taj ce da pobedi. Ili STOKA ili ja.Kladim se na sebe. Optimista sam u dusi :)

Link to comment
To sam shto sam. I necu vise da se stidim. Magarci koji dele ljudima ' lebac za dzabe samo da ljudi ne bi kupovali veknu od Alabnaca su stoka koja nema samnom nema veze.i to pricam svima.
hm.. licno se nikad nisam ni stidela odakle sam, posto sam nekako uvek mislila da ovo o cemu pricas kod ioleinteligentnog sveta goes without saying, znaci potpuno mi je neverovatno da neko mene poistovecuje sa takvima,a i ako to radi to ima vise veze sa njim nego samnom.ali moram reci da mi poprilicno smeta sto se od nas nekako ocekuje da se postavimo kao dezurni krivci, i da se narocito ex-yu ekipa ume iznenaditi pa i ljutnuti kad ne dozvolim random pljuvacinu po srbiji.shvatam da je to mnogima ventil za neke frustracije, ratne traume ali je ne retko i najobicnija zluradost.mozda cemo jednog dana biti u stanju da o balkanskim ludim 90tim razgovaramo hladne glave... a i ako ne, nije smak sveta, narocito za nas koji vise tamo i ne zivimo.
Link to comment
Tema: zasto ljudi sa preko 17 a ko-zna-gde-u-svetu dolaze na forume ovoga tipa, nije ni smesna ni za ironisanje kao sto rece jedan pametan covek sa ovoga foruma: kad god se dva srbina nadju bilo gde na svetu zavrsi se pricom o Kosovu, tako sam ja prosle nedelje prcala o Kosovu jer su me pitali Amerikanci, Argentinci, Izraelci, Italijani, Englezi, Turci...A ljudi pitaju, tek tako, ili ih stvarno zanima. A ja sam to sam sto sam. Svoje ime i prezime necu i ne mogu da menjam. Promena pasosa nista ne menja.To sam shto sam. I necu vise da se stidim. Magarci koji dele ljudima ' lebac za dzabe samo da ljudi ne bi kupovali veknu od Alabnaca su stoka koja nema samnom nema veze.i to pricam svima. Pa sad ko ima duzi jezik - taj ce da pobedi. Ili STOKA ili ja.Kladim se na sebe. Optimista sam u dusi :)
Mene niko nista nije pitao :unsure: Il? su oguglali na fakat da sam sam Srpkinja, il?su oguglali na pitanje Kosova, il? ih uopste ne interesuje ... ko ce ga znati :wink: Sto se tice onoga "to sam sto sam" tome se nema sta dodati. Seriously, koliko se cesto aktualizuje pitanje nase nacionalnosti u svakodnevnom zivotu? Retko! Tako treba i da bude jer to uopste nije relevanto za pitanje opstanka. Dakle, cega ima covek da se stidi? Ja o-ha-ha imam primedbe na stanje haosa u matici ali to ne dovodi u sumnju pitanje mog nacionalnog identiteta. Dovoljno je promeniti nacin zivota i mesto boravka, nema potrebe neutralisati/zaboraviti/popljuvati svoje poreklo. A ime i prezime ima svako. Btw, uvek su mi bili sumnjivi oni koji svojevoljno popljuju po sebi samima da bi se pretvorili u necije podrepne muve.
Link to comment

moj "problem" su putovanja => cesto pokazujem svoja lichna dokumenta pa od tuda i to razmisljanje na temu "kako drugi gledaju na Srbiju" opet, na sajmovima, konferencijama i seminarima uvek imam okaceno/zakacheno ime i prezime => odlican schlagvort za chit-chat na tako dosadnim mestimai tako htela ja to a vise *ne htela* dodjem na pricu o Srbiji za ovih 10+ godina prosla sam faze sramote, nezaintresovanosti, totalne i namerne ignoracije do faze da sada najradije i sa uzivanjem pricam o Srbiji kroz *VAS OVDE* - Srbija je ovih 1000 i kusur pametnih i uspesnih ljudi. A uz ovoliki uspeh "bebece teme" cini se da ce nas biti sve vise i vise :)

Link to comment

To se zove optimizam.Ja hocu da idem odavde. Nemam vise ni malo zelje ni volje da slusam ove pacenike od politicara, uhvacene u klopku proglasenja nezavisnosti Kosova, ko da se to dogodilo namah i iznenada.Znaci, kakve su to tetke (pederskim zargonom receno), da bih ih pobio listom sve do jednog.

Link to comment
To se zove optimizam.Ja hocu da idem odavde. Nemam vise ni malo zelje ni volje da slusam ove pacenike od politicara, uhvacene u klopku proglasenja nezavisnosti Kosova, ko da se to dogodilo namah i iznenada.Znaci, kakve su to tetke (pederskim zargonom receno), da bih ih pobio listom sve do jednog.
A ti bi da se odnosis prema domovini s?vanka? :lol:
Link to comment

Eto, a ja hoću da se vratim... mmm jedva čekam. :) Kad se budem vraćao uradiću to za Derbi, tako ću da tempiram, pa onda semenke i pravac Marakana.Posle više ne mrdam, nigde, samo turistički do Grčke.Beograd je zakon! Cyberwor, ?oćeš i ti da se vratiš? Platiću ti 2 čašice.

Link to comment
Eto, a ja hoću da se vratim... mmm jedva čekam. :) Kad se budem vraćao uradiću to za Derbi, tako ću da tempiram, pa onda semenke i pravac Marakana.Posle više ne mrdam, nigde, samo turistički do Grčke.Beograd je zakon! Cyberwor, ?oćeš i ti da se vratiš? Platiću ti 2 čašice.
Sto bre JA da se vratim? Taman sam se lepo "ususkala" :lol: Kad sam bila mala navijala sam za Zvezdu (nasledno) ... Beograd mnogo volim, al? Beograd nekad? ...Btw, meni vise lezi da se odnosim prema domovini iz debelog ?lada :lol: Edited by cyberwor/L/d
Link to comment
Jedino ovde mogu da ispsujem nekog ko me iznervira, tako da se posle toga stvarno osecam bolje. "Fuck you, you piece of shit", jednostavno ne radi nista za mene.
Има и тога, мада не на том нивоу. Тако ми није ћеиф да некога опсујем, него ми је ћеиф да направим фазон који Амери неће разумети, а наши хоће. Е, то.Штавише, и да чујем такав, нов и непреводљив. И да мало останем на ти са својим језиком. Јесте да ми је гастарбајтерски стаж упола мањи (али зато већ друга страна земља cool.gif ), али управо захваљујући томе што никако нисам ни прекидао везе (интернет је чудо), све нешто имам осећај да сам као нешто отишао да студирам, па ка'се врнем опет ће да буде као да никуд нисам ни ишао. Као што је и било оно једном кад смо свраћали кући - као да сам јуче био ту, и као да ћу сутра опет. А опет не морам баш сваки дан да се акам са којеким, овде може лепо да се ради и од куће ;).
Link to comment
moj "problem" su putovanja => cesto pokazujem svoja lichna dokumenta pa od tuda i to razmisljanje na temu "kako drugi gledaju na Srbiju"
Е, ово је скоро за засебну тему... ја сам чекао седам ипо година да једном ја дођем у ситуацију да питам неког (колегу Холанђанина, за кога знам да га ови Англофони погрешно изговарају), "how do you pronounce your last name?". Мени запну на комбинацији -ељк- па док стигну до -ић већ посустану. Могао сам још једну збирку сложити. Хм, можда још није касно :rolleyes: .Али то што питају, питају реда ради, па кад чују, само гледају да забашуре што немају шта даље да кажу, јер немају појма, јел то бивша Југословенија или Чехославија, или нека од оних Лестванија. Имам комшију који зна свашта, али то послом - био је на једном од оних бродова прислушкивача на италијанској страни Јадрана. Ретко диванимо.
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...