Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

...nisam ni za neko turbokosmopolitsko zaboravljanje iste i odricanje od nje i svega ostalog sto je srpsko & srpskoga roda etc.
Sve je relativno i sve (i svako) ima svoju cenu. Makar da je ponudjena samo slika necega na papiru, ili ono sto pise na tarabi... ima ko ce i za to da udje u deal. Ili, sto bi rek'o Tom Waits, "I would sell my mother, if it's whiskey that they paid"
Link to comment
Sve je relativno i sve (i svako) ima svoju cenu. Makar da je ponudjena samo slika necega na papiru, ili ono sto pise na tarabi... ima ko ce i za to da udje u deal. Ili, sto bi rek'o Tom Waits, "I would sell my mother, if it's whiskey that they paid"
Ne znaju ovi shta je dobar viski a ne kol'ko im mama koshta u istoj valuti, dragi kolega.
Link to comment
Ne znaju ovi shta je dobar viski ...
Pa to i ja kazem, koljega, mislim da im se cesto prodaje braonkasta vodica, a oni su sigurni (kano klisurine) da je to single malt.Eto jedanred i da se saglasimo, pasce sneg u Alice Springsu.
Link to comment
Za to je malo jedan život, okrenuti se i zaboraviti.
E pa sad! Kako ti to mislis samo cut? OK. Svako na svoj nacin, svakom na volju. Ja ne mogu erase and rewind. Mislim, ne bih tako po sebi samoj. Sto da se sakatim? Mogu naravno da se distanciram od stvari koje mi ne odgovaraju, mogu da odaberem svoj nacin zivota, mogu da imam listu svojih prioriteta ali verujem da svako ima neki svoj odnos prema svojoj domovini. Evo cak i ja koja se nikada ne pojavljujem na politici, nasla sam se tamo ovih dana. Istina, postovi su mi zavrsili na "medicini" jer sam se koristila metaforama (profesionalna deformacijama). Politika mi ne ide od ruke :lol: Svi mi imamo neko misljenje o domovini. Samim tim mi se odnosimo prema njoj. Imamo i odnos prema svom jeziku inace ne bismo kuckali ovde. Jedna stvar je okrenuti se - to moze. Druga je stvar zaboraviti - to je malo teze (da li je uopste potrebno?)
Link to comment
E pa sad! Kako ti to mislis samo cut? OK. Svako na svoj nacin, svakom na volju. Ja ne mogu erase and rewind. Mislim, ne bih tako po sebi samoj. Sto da se sakatim? Mogu naravno da se distanciram od stvari koje mi ne odgovaraju, mogu da odaberem svoj nacin zivota, mogu da imam listu svojih prioriteta ali verujem da svako ima neki svoj odnos prema svojoj domovini. Evo cak i ja koja se nikada ne pojavljujem na politici, nasla sam se tamo ovih dana. Istina, postovi su mi zavrsili na "medicini" jer sam se koristila metaforama (profesionalna deformacijama). Politika mi ne ide od ruke :lol: Svi mi imamo neko misljenje o domovini. Samim tim mi se odnosimo prema njoj. Imamo i odnos prema svom jeziku inace ne bismo kuckali ovde. Jedna stvar je okrenuti se - to moze. Druga je stvar zaboraviti - to je malo teze (da li je uopste potrebno?)
Jedna stvar je jezik i kuckanje ovde. Vidi ovo na primer. Druga stvar je država Srbija koju treba raspustiti. Tu ja nemam ni najmanji problem da zaboravim. šta će mi u životu?
Link to comment
Jedna stvar je jezik i kuckanje ovde. Vidi ovo na primer. Druga stvar je država Srbija koju treba raspustiti. Tu ja nemam ni najmanji problem da zaboravim. šta će mi u životu?
Tja, sve je ovo mlacenje prazne slame sve dok ne utvrdimo sta za tebe znaci zaboraviti ... i kako se to odrazava u prakticnom smislu ...
Link to comment
Druga stvar je država Srbija koju treba raspustiti. Tu ja nemam ni najmanji problem da zaboravim. Šta će mi u životu?
Da li bi bio toliko dobar da pises umesto mene na sve ovakve teme. 100% poklapanje!
Link to comment
Tja, sve je ovo mlacenje prazne slame sve dok ne utvrdimo sta za tebe znaci zaboraviti ... i kako se to odrazava u prakticnom smislu ...
Malo prelistaj, ako te to zanima, na ovom i onom 4umu na sličnim topićima, pa ćeš videti. U praktičnom smislu, vrlo ukratko, samo majka, sestra i zet i njihova deca. Ostalo me apsolutno ne interesuje, jedna poseta u 2-3 godine, kontakt samo sa ambasadom a sad više ni to ne. Daleko im lepa kuća. A to što sam se rodio u Srbiji ne znači da ću za nju biti vezan ceo život pupčanom vrpcom.@Mp40 - isto važi i obrnuto :wink: Edited by alberto.ascari
Link to comment
A to što sam se rodio u Srbiji ne znači da ću za nju biti vezan ceo život pupčanom vrpcom.
... niti nužno znači da mislim da je Kosovo Srbija ili da Kosovo jeste Srbija. ...Video sam pre neki dan na nekom vebsajtu nešto ovako, "Kosovo... the place many Serbs would do anything for except live there." :lol:
Link to comment
Jedna stvar je jezik i kuckanje ovde. Vidi ovo na primer. Druga stvar je država Srbija koju treba raspustiti. Tu ja nemam ni najmanji problem da zaboravim. šta će mi u životu?
A treca stvar je ta sto i ti sam ne veruejsh u to sto pishesh.
Link to comment

Kad pomislim na domovinu uvek se setim sendviča kod Bucka sa goveđom salatom. Kad sam zadnji put bio, pokvario se. Nekako je suv. I Derbija. To obavezno. Ali ovaj poslednji bez publike. Kao da se nije ni igrao.

Link to comment

Moj prijatelj Svedjanin zivi pola godine u Svedskoj a pola u Americi. Nista mu ne fali.Ja zivim samo na jednom mestu i Beograd sam posetila samo 4 puta za sedamnaest godina. Ni meni nista ne fali. ***Moderatorov edit***Cyberworld, u sklopu čišćenja nekoliko poslednjih strana ove teme, morao sam da zagazim u ovaj tvoj post i odstranim reference na postove koje sam obrisao. Dakle, tvoj post, ni kriv ni dužan, postade kolateralna šteta. :) ***Kraj edita***

Edited by crveni autobus
Link to comment
... i Vi posle sedamnaest godina još jurite srpske forume.
Jedino ovde mogu da ispsujem nekog ko me iznervira, tako da se posle toga stvarno osecam bolje. "Fuck you, you piece of shit", jednostavno ne radi nista za mene.
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...