Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

Bravo, sad sam ovo video. Bole tebe, ti si napolju, punišić, pun k'o brod i slična sranja, ne znaš ti kako je nama bilo kad: nije bilo čorbe, nije bilo 'leba, vodili u vojsku, bila inflacija, padale bombe itd itd itd. Ja uvek kažem, kako sam ja otišao, mogao si i ti (vi).Pošto je meni (nama što smo napolju) sve palo s neba u labrnju i u džep direktno, nemaš pravo ni da pisneš na njihovu muku.Samo moja žena i ja znamo kako nam je bilo na početku. Al' jebeš to, ti si napolju...
Samo sto zaboravljas prezir koji zasluzujes pri tome, jer su oni ipak sacuvali svoj ponos, nisu morali da idu da peru sudove kao poslednji ne-znam-ni-ja-sta.
Aaaaa... Otvorili smo konzervu sa glistama, a?Kako ja gedam na stvari susreti sa starim drustvom odvijaju se na dva nivoa: prvi je onaj odzgo, gde smo svi srecni sto se vidimo, prisetimo se starih dobrih vremena, osecas se nakako mladji, kao da si seo u vremeplov. U proslosti je sve bilo lepse - stvarnost je uvek teska, proslost je uvek lepsa (cak i ako je dok je bila stvarnost bila teska).Drugi nivo je malo dublji i tu smo sve dalji i dalji kako godine prolaze. Da ne odemo u proslost u sadasnjosti se nikada ne bismo (tako dobro) razumeli.
Link to comment
Kazite mi da ja nisam JEDINA koja se izdeprimira kad ode tamo! Plz!
Ja sam bila shokirana nevaspitanjem i sebicnoscu u saobracaju (trube ko manijaci, za svaku sitnicu trube i jebu mater), cinjenicom da ne razumem o cemu ovi ljudi pricaju. Mentalno sam bila na nekom desetom mestu.Dok nisam otvorila novine nisam shvatila koji se qrac ovde desio. Propaganda u Srbiji je (2003) bila toliko jaka da me zaboleo stomak od tekstova u novinama. OK, mediji svuda sluze da se masa drzi pod kontrolom, to nije u Srbiji izmisljeno. Pitanje je KAKO se drzi pod kontrolom. Ona kolicina mrznje koja se upumpavala u Srbiju bila je fizicki nepodnosljiva. Nisam se slagala sa 99% stvari koje su pisali. Potpuno kao sa druge planete. A ljudi koji tamo zive to ni ne primecuju, oni slave Voju kao sjajnog politicara i Tijanica kao sjajnog novinara. Ne zna se ko ima veci mrzilacki kapacitet. Prosto ne znam ko bi od njih dvojice mogao da bude jedinica mrznje po jedinici vremena. Vrlo tesna odluka.
Link to comment
A zamislim mene entuzijastu ... sednem ja na 41 (nekad bilo 12) pa do Dedinja ... u Palackovoj vise nista nije kao nekad ... bakina kuca vise ne postoji ... kupili plac novi bogatasi, sve sravnili sa zemljom i izgradili zamak, Generalski klub gde smo se igrali i brali prve ljubicice pretvoren u moderan kompleks stanova ... Vracar se izgradio, tatina kuca vise ne postoji, stari cuburci sede i secaju se ... to se svima desava, nista specijalno ali covek reaguje ... nema vise nin one starinske poslasticarnice u Svetozara Markovica u koju smo brisali sa casova iz VIII beogradske ... OK, zanemarimo sve to ali i dalje stoji da narodu nije dobro ...
dedinje je stvarno najocigledniji primer... na sve strane nicu delta style palate, neki cudni ljudi se razmileli...sta znam, u nase vreme jeste to bio kao neki posh kraj za ondasnje standarde, ali ne bas ovoliko napadnoi prostacki.. komunizam s ljudskim likom :s_p: jel jos postoji poslasticarnica "mali princ"?..a poslasticarnica preko puta VIII, nije valjda da mislis na di-dzej (DJ)?... :( i ja se tamo osecam tako nekako kao u vremeplovu, idem ulicom i razmisljam kako je sta izgledalo onda.....
Link to comment
Ti, nadam se, shvatas da sam bio ironican? Ja sam od onih sto su prali sudove.
Prali bi sudove ili vozili taxi i Kostunica i mnogi drugi koji nemaju "portable skills".To ih je namestilo da zabiju pete u tlo i nigde ne odu - nisu znali nista da rade nego samo da palamude.Dobro, neko je morao i da ostane. Kakvi su da su, EU ima da ih uvede, nesvesne, u svoj red.
Link to comment
Kakvi su da su, EU ima da ih uvede, nesvesne, u svoj red.
Ti si veliki entuzijasta po pitanju EU-faktora?Ja ipak verujem da malo vise vode treba da protekne. Generalno, narod ne reaguje na sve ono od cega pamet staje. Imuni. Oguglali. Lost in translation u jednom sistemu vrednosti koji je van svake logike.
Link to comment
Ti si veliki entuzijasta po pitanju EU-faktora?Ja ipak verujem da malo vise vode treba da protekne. Generalno, narod ne reaguje na sve ono od cega pamet staje. Imuni. Oguglali. Lost in translation u jednom sistemu vrednosti koji je van svake logike.
Ma kakav entuzijasta. Da sam bio, ostao bih.Cisto prakticne stvari. Ne moze da se ceka na osvescenje Srbije. Gori od nas su vec u EU.Sto ti rece, verujem da je misljenje u lokalu tako...samo...doci ce dan "ko vas pita". I mislim u narednih 5 godina.Koji su qrac Bugarski i Rumunski "demokrati"?
Link to comment
Ma kakav entuzijasta. Da sam bio, ostao bih.Cisto prakticne stvari. Ne moze da se ceka na osvescenje Srbije. Gori od nas su vec u EU.Sto ti rece, verujem da je misljenje u lokalu tako...samo...doci ce dan "ko vas pita". I mislim u narednih 5 godina.Koji su qrac Bugarski i Rumunski "demokrati"?
bas zato sto su bugarska i rumunija pokazale na delu kako izgleda kad se u eu prime kvazidrzave,mislim da za balkan realno nema sanse u dogledno vreme.italija vec deportuje rumunske dzeparose i ubice.cenim da cemo mozda za 5 godina (optimisticna prognoza) imati turisticka putovanja bez viza,a o necem sto je vise od toga se ne usudjujem ni da prognoziram.
Link to comment
bas zato sto su bugarska i rumunija pokazale na delu kako izgleda kad se u eu prime kvazidrzave,mislim da za balkan realno nema sanse u dogledno vreme.italija vec deportuje rumunske dzeparose i ubice.cenim da cemo mozda za 5 godina (optimisticna prognoza) imati turisticka putovanja bez viza,a o necem sto je vise od toga se ne usudjujem ni da prognoziram.
Ima li planova da se Rumunija i Bugarska izbace iz EU?Mislim, kad su oni usli tamo, sto ne bi i Srbija? Edited by crveni autobus
generalizacija o etnickim grupama
Link to comment
Ima li planova da se Rumunija i Bugarska izbace iz EU?
:lol: ne znam, vala.vec sam jednom tamo pripovedala kako me je rumunska prosjakinja startovala u metrou u parizu sa spikom da je izbeglica. kad sam je pitala odakle je, i kad mi je rekla, lepo mi doslo da... !"?$%^&*
Mislim, kad su oni usli tamo, sto ne bi i Srbija?
pa znas ono, fool me once - shame on you, fool me twice... Edited by crveni autobus
(u citatu) isto kao iznad
Link to comment
:lol: ne znam, vala.vec sam jednom tamo pripovedala kako me je rumunska prosjakinja startovala u metrou u parizu sa spikom da je izbeglica. kad sam je pitala odakle je, i kad mi je rekla, lepo mi doslo da... !"?$%^&*pa znas ono, fool me once - shame on you, fool me twice...
fool me again
Link to comment
...shame on me.al nista nije nemoguce, naravno. cenim da njihova pogresna procena i jeste nasa jedina sansa.
Kostunica zna da je to njihova jedina sansa, nije on mutav kao sto izgleda. I mogu da ga mrzim koliko hocu. Hej, Evropina sansa je sada da ischupa Srbiju iz uticaja KGB drzave. I oni znaju sledeca stvar je Srbija i Rusija zajedno i nedogledne neprijatnosti za svakoga.Malo zavisi od nas, a Tadic moze na kraju da izvuce neki kredit iz toga. Kao, on nas uveo u Evropu.
Link to comment
Ma kakav entuzijasta. Da sam bio, ostao bih.Cisto prakticne stvari. Ne moze da se ceka na osvescenje Srbije. Gori od nas su vec u EU.Sto ti rece, verujem da je misljenje u lokalu tako...samo...doci ce dan "ko vas pita". I mislim u narednih 5 godina.Koji su qrac Bugarski i Rumunski "demokrati"?
Ja živim u zemlji koja se spremala na ulazak u EU 14 godina, od tih 14 godina sam bio prisutan 11, znači direktno sam doživeo i učestvovao, na isti način kao i svi ostali gradjani u tom pripremnom periodu. Za to vreme je prodato 95% državne imovine (do 1990 je ovde sve bilo državna svojina), izvršena je kompletna promena legislativnog sistema, bankarstva, fiskalna reforma, nastala je nova valuta posle podele na CZ i SK, ušlo se u NATO. Pored toga je postojao jak politički konsenzus, osim komunjara su sve parlamentarne partije bile za uključenje u NATO i EU. Čak se to desilo da su oba članstva postignuta za vreme levičarskih vlada (socani). Dalje bih hteo da napišem da su ekonomski interesi osovine EU, znači Nemačke i Francuske neverovatno obimni i jaki u CZ, neuporedivo jači nego u Srbiji (samo par primera, VW/škoda, SG/Komerčn? Banka, druga po veličini u CZ, fabrika automobila TPCA itd, itd). Istorijski, kulturno pa i geografski ako hoćeš, ova zemlja je x godina (ostavljam ti da sam odrediš vrednost x) bila i jeste bliža Evropi nego što je Srbija ikad bila. Pored svega toga, čekalo se do punopravnog članstva 14 godina.E sad, gde si ti našao 5 godina za današnju Srbiju, to bih ja voleo da mi objasniš, kristalna kugla ili halucinogene supstance, to bi me interesovalo, pošto sam se po svemu sudeći zayebao sa emigracijom. Mogao sam i da sačekam.
Ima li planova da se Rumunija i Bugarska izbace iz EU?Mislim, su oni usli tamo, sto ne bi i Srbija?
Oni se koliko ja znam nisu poklali, nema 300 soma mrtvih u unutrašnjem ratu u kome nisu učestvovali i 2 mega raseljenih, i jedno cca mega emigranata. Te iste države su postale članice NATO, izvršile gomilu promena kao gore (manje ili više uspešno) ili kao i većina bivših komunističkih zemalja u srednjoj i istočnoj Evropi
bas zato sto su bugarska i rumunija pokazale na delu kako izgleda kad se u eu prime kvazidrzave,
Uz dužno poštovanje, ne verujem da znam veću kvazidržavu od te u kojoj sam se rodio, jedina ilustracija, poslednjih 15 godina imam važeći pasoš nepostojećih država, nekoliko ih je bilo.
Hej, Evropina sansa je sada da ischupa Srbiju iz uticaja KGB drzave. I oni znaju sledeca stvar je Srbija i Rusija zajedno i nedogledne neprijatnosti za svakoga.
Ovo je izjava godine, Evropu zabole za Srbiju, a što se tiče (majke) Rusije, malo prelistaj istoriju, ta nije Srbiju zayebala samo kad nije htela.Reason for edit: Isto kao gore - neprihvatljiva terminologija upotrebljena u citatu o Bugarima i Rumunima. Edited by alberto.ascari
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...