Jump to content
IGNORED

Vas odnos prema domovini ...


cyberwor/L/d

Recommended Posts

Ko cuva i hoce da sacuva svoj ponos taj se ne zali ... ni kad je mali ni kad je veliki, jer ko ne zna da bude mali taj ne zna da bude ni veliki.
Ti, nadam se, shvatas da sam bio ironican? Ja sam od onih sto su prali sudove.
Link to comment

Znas kako je nakon dugo vremena? Ja sam prvi put otisla posle osam godina. Vidis da su face na ulici apaticne. Da ljudi izgledaju starije nego sto jesu. To moras da vidis kad dodjes s? vremenskom i ostalom distancom. S? jedne strane neke stvari sljaste a s? druge strane je sve nekako jadno. Onda sretnes neku strinu penzionerku i sve tvoje patnje postanu neznatne. Nemas na sta da se zalis. Njima pravo na kuknavu i tapija na svu muku ovog sveta. Ja se izdeprimiram kad odem. Drugi pak kazu da se sjajno provedu. Jalovog li provoda ...

Link to comment
urose, a sto uopste gubis vreme na odgovore? bice ti kako ce biti, svakako ces se spasti one bede. a te price "sunce tudjeg neba nece ni tebe ni tvoju decu ..." su apsolutno proseravanje. covek nije primetio dolazak 20og veka. ne znam ni ja sto uopste trosim energiju na te gluposti, a nisam strucan da mu pomognem...A na temu: kao sto rece leia, ubio me ben i bipartija, u najmanju ruku. pre nego sto sam otisao, toliko mi se zgadilo sve to sto sam gledao da u meni nije ostalo ni trunke neke zelje da opet budem tamo, ikad. iskreno, nije ni da sam ranije nesto venuo od ljubavi prema majci srbiji, ili oradzbini jugoslaviji (sto je ona tada bila), ili uopste bilo kom geografskom ili politickom entitetu. jedno vreme sam voleo da setam po ulicama beograda, uzivao u haustorima, precicama izmedju zgrada, parkicima, kaficima, ljudima, devojkama...dok nisam otisao na mirovne demonstracije i provalio da mogu ako hocu da prebrojim sve ljude tamo, i da ih veliku vecinu poznajem makar iz vidjenja. i dok nije junacki osvojen vukovar. i dok nisam naucio da automatski pistolj i kalasnjikov drugacije zvuce kad se ispaljuju u vazduh.i dok nisu ti ljudi i devojke zapucali na usce. i dok mi nisu odbili prijavu za fakultet zato sto sam napisao nacionalnost jugosloven. i dok nisam morao da se krijem po komsiluku sa bracom u nadi da u mojoj ulici nema nikog ko ce zvati vojnu miliciju. i dok nisam gledao snimak snajperiste koji puca u gomilu na demonstracijama u sarajevu, a sutradan slusao price o balijama i kako im je samo slobodan onako ljutit rekao i skresao (i to gde god odes). i dok nisam video klince kako citaju stripove o kapetanu draganu, koje im kupuju mame i tate. i dok se moj krug prijatelja nije sveo na njih nekoliko koji su trpeli moje ekstremisticke ideje o hrvatima, balijama, pederima i sacuvjameisakloniboze siptarima koji nisu genetski predodredjeni da mrze srbiju i o tome da je mozda malo zabrinjavajuce da je na mojoj maturskoj veceri bilo vise pistolja nego kurtona . i tako dalje. e onda mi se ta jazbina od zemlje smucila. nisam bio u medjuvremenu, jos uvek ne uspevam da regulisem vojsku, to jest, jos uvek me posecuje murija svakih godinu dve zato sto nisam zlocinackoj bandi koja jos uvek upravlja tom zemljom otplatio dug stecen rodjenjem pod njihovom zastavom (ono jes' da se zastava malo promenila, i ime bande je cak dosta drugacije od "JNA", ali oficiri su isti). moguce da bi mi neke stvari sada izgledale malo bolje, moguce da bih se cak i lepo proveo (kazu ljudi tako bude prvi put posle dugo vremena), ali ne znam. verujem da bih morao ili puno gluposti da gutam od obolelih kao ovaj nesretni damjanovic i od onih koji me mrze sto sam uspeo da odem i da ostanem. onih koji me mrze sto nisam istomisljenik ne bih verovatno puno ni sretao, sa vecinom sam po-odavno raskrstio. mislim da bih se verovatno osecao potpuno kao stranac, i pomalo kao prevarant koji pokusava da se nekako uklopi u nesto sa cim vise nema puno veze. hm, does that answer the question? PS duboko izvinjenje na pateticnom tonu, ali nisam vican da ta osecanja opisem drugacije
Da, htedoh uroševski da ragujem na ovaj post i da napišem 'potpis', al mi nešto odvuklo pažnju. <_< Elem, potpis. ...I da, meni i sam nekolikodnevni boravak u Srbiji ipak i dalje uskomeša sećanja na sva ta sranja. Kako i ne bi? 10 formativnih godina straćeno u yazbini. Jeste objektivno bolje i čistije i otvara se (jako lagano), ali ipak tonijezamenefalalepo. Edited by crveni autobus
Link to comment
Kazite mi da ja nisam JEDINA koja se izdeprimira kad ode tamo! Plz!
Ma super mi je dok mi pažnju odvlače dragi ljudi, ali kad prođe inicijalno ushićenje, počneš da primećuješ i druge stvari. Und tako. Sve u svemu, naravno da je mnogo živabilnije nego ranije, ali sve dok budem imao noćne more da sam zaglavljen u Srbiji i (iz nekog trivijalnog razloga) ne mogu da se vratim u Kanadu... hm... da stanem ovde.
Link to comment
Ma super mi je dok mi pažnju odvlače dragi ljudi, ali kad prođe inicijalno ushićenje, počneš da primećuješ i druge stvari. Und tako. Sve u svemu, naravno da je mnogo živabilnije nego ranije, ali sve dok budem imao noćne more da sam zaglavljen u Srbiji i (iz nekog trivijalnog razloga) ne mogu da se vratim u Kanadu... hm... da stanem ovde.
Stani, doći će kovač... :lol:
Link to comment

Yapp, bas lepo ... mene na aerodromu sacekaju dragi ljudi sa cvecem ... i dragi su i samo njih vidim ...No, secam se kada sam dosla prvi put nakon osam godina (?98) i tako sve lepo sto se doceka tice, cvece i zagrljaji ... sedeci tako u autu negde na Gazeli zastanemo iza jednog busa ... vidim apaticne face kros zadnje staklo ... to mi je prvi i najjaci utisak iz Beograda ... posle sam se vozila autobusom iz radoznalosti, bez plana, samo tako ... jad i beda ... a onda sam pocela da se vozim taxijem i perspektiva se sasvim promenila ...

Edited by cyberwor/L/d
Link to comment

A zamislim mene entuzijastu ... sednem ja na 41 (nekad bilo 12) pa do Dedinja ... u Palackovoj vise nista nije kao nekad ... bakina kuca vise ne postoji ... kupili plac novi bogatasi, sve sravnili sa zemljom i izgradili zamak, Generalski klub gde smo se igrali i brali prve ljubicice pretvoren u moderan kompleks stanova ... Vracar se izgradio, tatina kuca vise ne postoji, stari cuburci sede i secaju se ... to se svima desava, nista specijalno ali covek reaguje ... nema vise nin one starinske poslasticarnice u Svetozara Markovica u koju smo brisali sa casova iz VIII beogradske ... OK, zanemarimo sve to ali i dalje stoji da narodu nije dobro ...

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...