Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

Sto pretices desnom trakom u takvim brzinama? znas da time dovodis u opasnost mnogo (rasejanih i/ili nadrkanih) ucesnika saobracaja. Blenduj mu i vozi cik cak. uglavnom nije dosta?

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment
43 minutes ago, mlatko said:

Sto pretices desnom trakom u takvim brzinama? znas da time dovodis u opasnost mnogo (rasejanih i/ili nadrkanih) ucesnika saobracaja. Blenduj mu i vozi cik cak. uglavnom nije dosta?

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk
 

To sam i ja hteo da mu napisem, a onda kad razmislis malo, vozis desnom trakom 130 i naidjes na lika koji vozi levom 100. U toj situaciji ga prakticno ne pretices, vec vozis normalno svojom trakom. To sto on cini prekrsaj i vozi levom ne treba tebe da obavezuje da ga ispravljas i setkas se iz trake u traku.

 

Nego, jel zna neko, jel stupilo na snagu pravilo da ne mora da se propustaju pesaci koji su zakoracili na pesacki u suprotnoj traci ako mozes da prodjes svojom bez da ih ugrozavas?

Link to comment
1 hour ago, JozoMujica said:

U toj situaciji ga prakticno ne pretices, vec vozis normalno svojom trakom. To sto on cini prekrsaj i vozi levom ne treba tebe da obavezuje da ga ispravljas i setkas se iz trake u traku.

Ovo. Idem desnom i stižem tipa u levoj, treba da prelazim u levu i ablendujem?

Link to comment
Ovo. Idem desnom i stižem tipa u levoj, treba da prelazim u levu i ablendujem?
ako je pripit/umorankoturcin/ludkostruja moze mu se uciniti da si mu iza ledja i udariti te kad ga pretices. cija je krivica, sta kaze zakon?

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment
On 4.8.2019. at 23:31, Barti66 said:

Po blokovima jedno milijarda novih, raznih oblika...

Na Gazeli sam video jednu (a ne na mostu na Adi, greška), čini mi se da ih nije bilo ranije. 

Edited by ragasto
Link to comment
2 hours ago, JozoMujica said:

 

Nego, jel zna neko, jel stupilo na snagu pravilo da ne mora da se propustaju pesaci koji su zakoracili na pesacki u suprotnoj traci ako mozes da prodjes svojom bez da ih ugrozavas?

:blink:

 

e?

 

tako nešto bi ugorzilo pešake u velikom procentu, iskreno se nadam da tako nešto nije ni u planu

Link to comment
2 hours ago, JozoMujica said:

To sam i ja hteo da mu napisem, a onda kad razmislis malo, vozis desnom trakom 130 i naidjes na lika koji vozi levom 100. U toj situaciji ga prakticno ne pretices, vec vozis normalno svojom trakom. To sto on cini prekrsaj i vozi levom ne treba tebe da obavezuje da ga ispravljas i setkas se iz trake u traku.

 

pa ne nego vozi levom i nailazi na lika koji se vuče, pa pređe u desnu da ga obiđe, tako sam shvatio

 

u svakom slučaju i u svakoj situaciji obavezan je da vozi što bezbednije, a ne da pobedi druge vozače. ako je drugi bahat ili neiskusan vozač, ili umoran, ili mu ulaziš u slepu tačku, treba da budeš siguran da te vidi, a ne da mu se zavučeš desno i da te boli kurac da li te je video samo zato što imaš pravo. ako te zakači svejedno je što je on u prekršaju

 

 

Edited by levi
Link to comment
13 hours ago, ragasto said:

Na Gazeli sam video jednu (a ne na mostu na Adi, greška), čini mi se da ih nije bilo ranije. 

 

Koji deo mosta, skoro prolazio i čuo da ima kamera al nigde ne videh :unsure:

Link to comment
22 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

:blink:

 

e?

 

tako nešto bi ugorzilo pešake u velikom procentu, iskreno se nadam da tako nešto nije ni u planu

Ma pricalo se cini mi se i ovde nesto o tome, evo sad sam izguglao sa nekog portala:

 

Quote

- Takođe, ako put ima tri trake u istom smeru i pešak zakorači u krajnju levu, vozilo koje ide krajnjom desnom može da prođe ako proceni da pešak neće stići do njega i ako između nema vozila koja su se zaustavila da ga propuste. Uvek se posmatra kretanje pešaka, da li pretrčava pešački, pa može doći do kontakta. S druge strane, dozvoljeno je preticanje i obilazak vozila koje propušta pešaka sa strane kojom je već prošao - objašnjava Marinović i dodaje da svi ovi izuzeci ne važe u slučajevima kada su na putu pešaci deca, majke s decom, stari i invalid

Kako je ugrozen pesak u krajnjoj levoj traci na putu koji ima npr 4 trake ako vozilo prodje krajnjom desnom? To je minimum 6 - 9 metara razmaka.

 

No, izgleda da su po novinama lupetali, vazeci ZOBS:

 

Quote

Ukoliko je saobraćaj na pešačkom prelazu regulisan svetlosnim saobraćajnim znakovima ili znakovima policijskog službenika, vozač je dužan da svoje vozilo zaustavi ispred pešačkog prelaza kada mu je datim znakom zabranjen prolaz, a ako mu je na takvom prelazu datim znakom dozvoljen prolaz, vozač je dužan da propusti pešaka koji je već stupio na pešački prelaz ili pokazuje nameru da će stupiti na pešački prelaz dok mu je svetlosnim saobraćajnim znakom ili znakom policijskog službenika prelaz bio dozvoljen.

Ukoliko se pešački prelaz iz stava 1. ovog člana nalazi na ulazu na bočni put, vozač koji skreće na taj put dužan je da skretanje izvrši na bezbedan način i da propusti pešaka koji je već stupio ili stupa na pešački prelaz ili pokazuje nameru da će stupiti na pešački prelaz, a po potrebi, zaustavi svoje vozilo.

Ukoliko na pešačkom prelazu saobraćaj nije regulisan uređajima za davanje svetlosnih saobraćajnih znakova niti znacima policijskih službenika, vozač je dužan da prilagodi brzinu vozila tako da u svakoj situaciji koju vidi ili ima razloga da predvidi može bezbedno da propusti pešaka koji je već stupio ili stupa na pešački prelaz ili pokazuje nameru da će stupiti na pešački prelaz.

Vozač koji skreće na bočni put na čijem ulazu ne postoji pešački prelaz dužan je da propusti pešake koji su već stupili ili stupaju na kolovoz.

Ukoliko su u slučaju iz st. 1, 2, 3. i 4. ovog člana pešaci deca, nemoćna lica, slepe osobe koje se kreću uz upotrebu belog štapa i/ili psa vodiča, osobe sa invaliditetom koje se kreću u invalidskim kolicima, ili za kretanje koriste druga ortotičko - protetička pomagala, vozač je obavezan da zaustavi vozilo i da ih propusti.

Vozač ne sme vozilom da preseca organizovanu kolonu pešaka koja se kreće po kolovozu.

 

Edited by JozoMujica
Link to comment
19 hours ago, ragasto said:

Uključenje iz Savske, pravac ka Novom Beogradu.

edit: nije najbolja fotka, još napred, kod onog tornja.

Da, ova kamera moze dobro da se uoci kada vozite iz Kneza Milosa ka Topciderskoj zvezdi. Ja sam mislio prvo da snima tu deonicu, a u stvari snima autoput.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...