Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

Tehnički u AMSS u Ruzveltovoj 3600, u Integri na Starom Sajmištu 3000. Proverite da vam nije istekao rok trajanja prve pomoći, jedan od mogućih razloga za vraćanje. 

Link to comment
11 minutes ago, ajgor said:

Tehnički u AMSS u Ruzveltovoj 3600, u Integri na Starom Sajmištu 3000. Proverite da vam nije istekao rok trajanja prve pomoći, jedan od mogućih razloga za vraćanje. 

Postoje i dalje mesta sa besplatnim tehničkim (tj. naplaćuju 600 din za obradu dokumentacije), pogledati na https://registracija-vozila.rs.

Link to comment

Auto mi je 2016 godište, treba da produžim registraciju do 10-og. Odveo ga juče u jednu od garaža ams-a gde znam ljude da sve završim i platim. E tu mi rekli, pošto je nov auto i rađen je tehnički prošle godine, ove ne moram nego sledeće, zvali neku centralu ili šta već da provere. Treba samo da odem do murije sa tom isčitanom saobraćajnom i priznanicama da mi produže. Jel su me nesto zajebali ili je to tako po novom™? Kapiram da nisu jer me em znaju em što mi ne bi uzeli lovu za tehnički?

Link to comment

Sad sve proverio, naravno majstori sa tehničkog su se zajebli u tumačenju novog pravilnika™. Ovo mi je treće produženje praktično a ne drugo kao što su oni mislili, u tom slučaju ne treba tehnički mada im ja ništa više ne verujem, dok se ne uhodaju. Barem sam u znak izvinjenja dobio besplatan tehnički :)

Link to comment
  • 3 months later...

Zlu ne trebalo... spisak prekrsaja gde je moguce sklopiti sporazum...

 

Šta je sporazum?

Sporazum o priznanju prekršaja je dogovor između vozača i policije kojim vozač priznaje prekršaj, a zauzvrat dobija blažu kaznu i protiv njega se ne sprovodi sudski postupak.

Ko sve može da iskoristi sporazum?

Svaki vozač koji u poslednje 2 godine nije pravosnažno osuđen više od 2 puta.

Kazneni poeni, zabrana upravljanja i sporazum?

Sporazumom se ne može smanjiti broj kaznenih poena, ali se za većinu prekršaja u tom slučaju izriče donja granica novčane kazne. Npr. ako je predviđena kazna u rasponu od 6.000 do 20.000 dinara, najčešći dogovor će biti 6.000 dinara, a zabrana upravljanja će biti potpuno oproštena ili će biti izrečena u kraćem trajanju za neke teže prekršaje.

U konkretnom slučaju kod preticanja kojim se ugrožava vozač iz suprotnog smera, predviđena je zabrana u trajanju od 30 dana, ali se ovaj deo kazne vozaču oprašta ako prizna prekršaj i zaključi sporazum sa policijom.

Međutim, ako je u vreme izvršenja prekršaja (za koji se inače izriču kazneni poeni i zabrana upravljanja) u vozilu nalazilo dete mlađe od 12 godina, kao i kada se napravi prekršaj prema pešacima, sporazum se zaključuje uz uvećanje za 2 kaznena poena u odnosu na zakonom predviđen broj i uz uvećanje novčane kazne za 5.000 dinara!

Kada se ne može sklopiti sporazum sa policijom?

Kada je prekršajem izazvana saobraćajna nezgoda ili se vozač tereti zbog nasilničke vožnje za koju sledi zatvorska kazna bez mogućnosti da se zameni za novčanu.

Takođe, ako je protiv vozača u prethodne 4 godine podneta krivična prijava zato što je izazvao nezgodu u kojoj je neko povređen, a nije mu pružio pomoć, ako je nastala materijalna šteta veća od 200.000 dinara, kao i u slučaju kad je izazvana neposredna opasnost za drugog učesnika u saobraćaju.

Šta ako želite da sklopite sporazum?

Nakon što policija sačini zapisnik, Vaše je da sačekate da stigne sudski poziv na Vašu adresu. Tek onda, sa kopiranim dokumentima, odlazite u teritorijalno nadležnu policijsku stanicu. Ako ispunjavate uslove za Sporazum, sve će biti završeno na licu mesta, vozač nema obaveza prema sudu i presuda će biti poslata na kućnu adresu.

 

 

 

https://trijumf021.rs/spisakprekrsajasasporazumom

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...