Jump to content
IGNORED

Novi zakon


Grunf

Vaše mišljenje o novom zakonu  

38 members have voted

  1. 1. Vaše mišljenje o novom zakonu

    • Odličan je!
    • Mogao bi biti i bolji
    • Ma to je samo uzimanje para i ništa više


Recommended Posts

Svakako sam pogresio sto sam pomenuo da su te stvari uredjene zakonom. Nisu, uredjene su pravilnikom. Ova formulacija "moze" objasnjava trenutno stanje. Hvala. 

 

No, kao sto rekoh, nije mi jasno kakve su to razlike u saobracaju u NS i u BG, ako se samo u jednom gradu ta preporuka primenjuje.

Link to comment

Srbija

 

Quote

Novi Zakon o bezbednosti u saobraćaju je usvojen, a tako i povećanje maksimalne dozvoljene brzine na auto-putevima sa 120 na 130 kilometara na sat. Ipak, ova zakonska odredba se neće još uvek koristiti.

Sada je na redu akcija Puteva Srbije i zamena svih saobraćajnih znakova koji pokazuju ograničenje od 120 km/h u Srbiji. Dokle god saobraćajni znakovi pokazuju 120 kilometara na sat, svako ko prekorači brzinu platiće kaznu. 

Zoran Drobnjak, direktor Puteva Srbije, rekao je za Kurir da to javno preduzeće treba da uradi projekat na osnovu kojeg će se menjati znakovi, kao i softver za merenje prosečne brzine na naplatnim rampama. Njegova očekivanja su da će se sa zamenom znakova početi za mesec i po dana. Sve do promene u softveru, kažnjavanje će biti po starom, odnosno važiće maksimalna brzina od 120 km/h.

Sa druge strane Damir Okanović iz Komiteta za bezbednost saobraćaja ne misli da će se promena znakova uopšte dogoditi ove godine „imajući u vidu uobičajnu sporost Puteva Srbije.

Sve do tada, saobraćajni znak je stariji od pravila saobraćaja, pa vozite do 120 km/h.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

kolko je bio dosad?

 

pa mamu im jebem za šta da uzmu 4 soma? jebote protandrljaju ga za 5 minuta. 

 

a i datum registracije mi je mamojeban. neki 8. avgust ili tako nešto. kako mogu da promenim datum? ako ga registrujem kasnije? ili ostaje isti datum a ja obavim registraciju ranije, pre putovanja? 

Link to comment

1500-2000, zavisi

sada će navodno pregled obavezno da traje 30min + će morati da bude uslikan auto

 

registracija tečetm od kad ti izdaju nalepnicu tj polisu

 

bolje ga registruj pre(jun) za koju godinu će ti septembar biti pakao. pernice, lenjiri...)

Link to comment
  • 4 weeks later...
Quote

Skoro svako drugo vozilo nije prošlo iz prve tehnički pregled i to najčešće zbog neispravnih kočnica, trulog prednjeg i zadnjeg lonca izduvnog sistema i kuka van gabarita - bilans je kontrole ispravnosti vozila po novom pravilniku koji je na snazi pune tri nedelje.

U Udruženju "Tehnički pregled vozila" ističu da čak 40 odsto vozila nije prošlo tehnički pregled iz prve od kako se od 5. jula primenjuje novi pravilnik.

 

Link to comment

Očekivano. Kola će da se slome (i bukvalno i figurativno) na ovima što tehnički moraju da prođu narednih par meseci. Posle će da se nastavi po starom, što zbog poslovičnog javašluka u svim sferama, što zbog socijalnog mira. 

Link to comment

Moju koleginicu vratili zbog kočnica. Bila kod majstora popravila vratila se, ovi joj ponovo naplatili (to valjda ne može) i kažu opet ne valja :ph34r:, ona im da majstorov telefon, ovi se fino isvađaju, na kraju su glumili dobre momke u fazonu e aj pustićemo vas ovaj put. Još su joj kenjali za rđu na vratima! da neće proći sledeći put, baš bih voleo da ih vidim da tako kenjaju nekom dvometrašu od 100 kila.

Mene su iz agencije preko koje uvek radim papire prvi put poslali u određenu firmu na tehnički, mislim da su mi ranije detaljnije radili tehnički nego sada. Cena 2000 rsd.

Link to comment
6 hours ago, salerokada said:

Ček, kočnice su proveravali jednako i ranije.

Zašto bi se sada tu padalo? Ili su "proveravali"?

Dodjes na valjke on ti proveri sve na prednjoj osovini i zadnju radnu i rucnu tj naselje da prodje.Tebi recimo pozadi ne koci nista Al su prosao jer je sve radio preko prednje osovine i nekako uskladio da prodjes.

 

Nekada su tehnicki pregled radile drzave firme tipa Moto društva ili drzavni autoprevoznici koji su imali tehnicki pregled u sklopu svog kruga.U Kragujevcu si za vreme one drzave imao 3 i sanse nije bilo da tehnicki neispravno vozilo bude registrovano. 

 

 

Ovo danas je sviranje k... 

 

 

Nekad doterana auto prvo ga pregleda da nije cuknut, onda sedne proveri dal radi signalizacija i svetlosna i zvucna i onda stavlja onaj uglomer na volan i proverava prazan hod.Onda na kanal gde proveri vesanje i na valjke i ili si prosao ili ne. 

 

Ovo sranje su napravili privatnici koji su pustali i ako nisu ni videli vozilo. 

 

Mada ni ti nije strasno koliko gledaju neke stvari koje veze nemaju sa tehnikom ispravnost oduvek se tolerisati do 5% razlike u boji danas je nulta tolerancija sto znaci da auto ne sme ni ogrebotina da ima :rolleyes:

 

Link to comment

Poslednih nedelju dana zabeleženo je i nekoliko incidenata, kada su se građani revoltirani, zbog neprolaska tehničke kontrole, odlučili da zapale svoje automobile
 

N1

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...