Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

konačno malo japana viđenog očima normalne osobe, a ne kompulzivnih izveštaja s druge planete.iz ovog ugla japan je mnogo lepši.samo udri, blog je tvoj. :lol:
znaci sve sam dobro shvatila :DImperijalna oaza u sred nebodera:100_1302.jpg
Link to comment

Male slicice sa ulice:Automobil sa 8 antena - verovatno za prijem mobilne televizije:100_1327.jpg"organizator saobracaja" koji zaustavlja kola da bi presli pesaci preko ulice:100_1328.jpgModni detalj - crne dokolenice su 1 MUST:100_1330.jpgZene znaju biti lepe i izazovne. muskarci su... nako...100_1332.jpgUSB memory stickovi u originalnoj izvedbi:100_1341.jpgGrafiti, diskretni ...100_1343.jpg

Edited by msmodesty
Link to comment
koliko je bese odnos jen-dolar ili jen-evro?
1 EURO vidim dole 129/130Yena100_1323.jpgod kako smo dosli svakog dana je bas toplo (danas 27 stepeni) i prilicno je vlazno ali kise nema.Tako da su i treshnje procvetale...
zasto gospodin na prelazu nosi masku? svinjska gripa?
mislim da je to samo jedan od razloga. Koa sto rece Yoyogi ima verovatno onih koji imaju alergije...u svakom slucaju maske se mogu kupiti u svakom 7/11 Edited by msmodesty
Link to comment
kod mene je upravo neki meeting na visokom nivou pa imamo i dvojicu it kolega iz japana (firma mi je nemacko-japanska). eno ih uredno sede sa maskama na licu. :isuse:
to je bre da oni vas ne zaraze, objasnjavao sam ti vec.
Link to comment
to je bre da oni vas ne zaraze, objasnjavao sam ti vec.
cime da nas zaraze kad se oni kupaju u cistoj vodi, a ne kao mi nenavikli na cistu vodu. :isuse: Edited by Rosbacher
Link to comment

je li neko video skakavca??? ja se ubi blenuci i nista.

Posle 7 dana sushi od ujutru do uvece resimo da lecimo nostalgiju za Evropom u lokalnom francuskom restoranu. Klijentela je prilicno fina, starija. jako je malo stranaca, tacnije nema ih. Francuzi koji rade u restoranu nas docekuju kao rod-rodjeni. Komentarisemo loklane obicaje. Jedan od francuza je ozenjen Japankom. Klinci mu idu francusku skolu posto ga brine to sto nemaju potrebu da govore i jedan strani jezik. sa majkom govore japanski, tv je na japanskom, novine, knjige, sve je samo na japanskom. to ga brine posto on sam govori nekoliko stranih jezika. Brine ga buducnost dece u zemlji koja je pod recesijom, gde privreda stoji. Restorani u Japanu imaju odvojene sale. Tako i ovaj, iako francuski, ima odvojeni deo gde iza staklenog zida sedi stariji muskarac sa mladom devojkom. Gledam ih celo vece. Ona prica, place. On okrece vino u casi i ne gleda je. Jedino jedan francuski konobar ulazi tamo da donese i odnese jela koja ona ni ne pipa a gospodin gustira polako. i okrece vino u casi. Ona place, duva nos u salvetu. Imam Madame Buterfly predstavu samo za sebe.. neprijatno je. Ipak, gledam... stidim se.
nije mi jasno zasto samo sushi. moja prva zena mnogo vole sushi, pa cesto idemo u japanske restorane, ali pored sushi ima veliki izbor dobre klope. npr za mene, kao velikog grilled meat ljubitelja, japanski restorani su No.2 posle bascarsije :D a odvojene sale u restoranima su bolest i kod nas ovde u komsiluku. spremis se da izadjes sa u restoran, a kinezi te strpaju u sobu. sta si video - nista. je l' te neko video - nije. mozes i kuci da sedis tako.
Taksista ne govori, ne razume engleski te fina dama koja poziva taksi mu daje i adresu i sledecu odrednicu. Taksista nas vozi i stizemo pred pogresan Hyatt (ima ih 3). Objashnjavamo portiru da mu objasni da je pogresio. Taksista se buni. Navodno, devojce koje je trebalo da mu kaze gde da ide je reklo da nas vozi tu...Iako drzi u ruci papiric sa uredno napisanim imenom hotela gde zapravo idemo... Lost in translation...Vozi nas okolo i naokolo, ne zna gde ide (a nas hotel se nalazi odmah pored zgrade Skupstine Grada Tokija?!?!??!??!?!?) racun je naravno dva puta od normalnog - naravno, nema shanse da se izvini ili naplati manje iako je greska bila samo njegova.To sto taksi mirise na duvan ... svaki je mirisao. Japanski taksi:
Taksista se buni :wub:pa njegovo je da proba, nista neobicno. meni je uvek taj sex sa taksistima dobra zabava.u opisanoj situaciji bi samo trazio broj taxi license da se zalim u centralu za extra cim i $$. posle toga moras jos malo gledati kako se pacenik buni, placas koliko treba i zdravo. stos je da ti kuliras i pucas od samouveenosti - ne moze ti nista ispred hotela. njegov problem sto nije svrnuo u geto ranije :D nazad ides transsibom kad si vec nadomak vladika? :lol:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...