Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Evo, Buck Naked* je na 33. spratu Ringa Royal Hotela u Hirosimi, kucka ovo na stolu ispred kojeg je siroki pogled na solitere ovog istorijskog grada.A juce, shodno nicknameu, bio Nag u Nagoji! I Lost in Translation (u restoranu), ali to je vec neko snimio..*inace ne govorim o sebi u trecem licu

Edited by Buck Naked
Link to comment
  • 1 year later...
moze i neko drugi da pise o japanu
moze :) evo jakako vec tradicija (od jednog bUckovog posta) nalaze - pozdrav iz Japana. Trenutno Tokyo. Sutra ko-zna-gde. ali ad krenemo redom. Drzavljanima Republike Srbije je neophodna viza da bi usli u Japan. Moram priznati da je uz uredan poziv naseg klijenta cela procedura bila jako brza i viza je izdata u roku od 24 sata 21EURO po komadusasvim slucajnu, najbolju ponudu za datume koji su nam odgovarali imao je:100_1139.jpglet od 11:50 minuta uz besprekornu shvajcarsku ekipu bio je ugodan. U avionu - 90% japanaca.Ulazak u drzavu lici na ulazak u uSA - potrebno je dobro pritisnuti levim i desnim kaziprstom masinu koja ce da snimi/sacuva otiske prstiju i da se lepo nasmesite posto ce u fotoalbumu japanske administracije ostati zabelezen vas osmehAerodrom Narita me je opet podsetio na americke po tom itisonu (wall to wall carpet) i to me zacudilo. Itisonu tog tipa se masovno izbacuju po Evropi zato sto su riznica najraznoraznijih alregena. ali to sam samo ja...U ovom trenutku oko aerodrome se radi i gradi....:100_1148.jpgklijent nam je preporucio da uhvatimo Limousine Bus - zapravo autobus koji vozi od aerodroma do hotela. jedan vozi do nekoliko hotela te je nas bio na drugoj stanici. Cena 3000YEN po osobi. (1EURO - 135YEN)100_1154.jpgBilo je dobro sto je ponedeljak bio neradan dan te nije bilo mnogo guzve na putu te smo stigli u hotel koji nam je bio najblizi za posao. juzni deo grada, Shinagawa, birao klijent... poklonu se u zube ne gleda..mada moze i bolje i jeftinijena 38-om spratu je restoran gde smo - naravno jeli - sushi i sashimi. i bili prilicno usamljeni u nepushackom delu restorana...100_1149-1.jpgTo sa cigaretama u Aziji mi nikako nije jasno pa ako neko ima ideju neka me prosvetli- pushi se mnogo vishe nego u Evropi pa i Americi for that matter. Opet u Japanu ljudi ne skidaju maske sa lica?!??!?! nema veze za rak pluca - vazno je da ne umrem od kijavice ... cudan principStanica sa koje polaze razne linije sto metroa, sto shinkansena...gornja platforma u 9 ujutru100_1157.jpguvece je bilo bas prepunoza jedan kraj septembra a za nas sa severa jako je vruce i prilicno vlazno. AC radi do daske u kancelarijama - nos mi se smrzao. svaki prozor/terasa AC. I vesh koji se sushi na shtriku :wub: kako to davno nisam videla...100_1160.jpgso far so - ja sam se odlicno naspavala (najzad) dobro jela, malo setala a sutra nastavljam u divljinu. wish me luck a ja cu da nastavim da slikam :) Edited by msmodesty
Link to comment

msmodesty :Hail:i da, bravo za vlažnoću! Hoću da kažem, za utisak o nj. Kada sam ja bio, bio je početak septembra. I, kada sam sleteo na Naritu, tj. izašao iz aviona - imao sam problema sa disanjem zbog toliko vlažnosti, kao u turskom kupatilu, haos!

Link to comment
klijent nam je preporucio da uhvatimo Limousine Bus - zapravo autobus koji vozi od aerodroma do hotela. jedan vozi do nekoliko hotela te je nas bio na drugoj stanici. Cena 3000YEN po osobi. (1EURO - 135YEN)
To bi trebalo naglasiti: niko nikoga ne dolazi da saceka na NRT. Predaleko je i preskupo.Nema letova ujutro pre 9:30 - prevoz za NRT iz grada pocinje u 6:10. Niti putnici niti posade mogu da stignu ranije.Sa NRT mislim da zadnji prevoz ide 9pm. Nema letova koji dolaze posle 8 ili 8:30 uvece. Nema letova uopste preko noci (23:00 - 06:00), onda ih na stotine dodje u prvih 2 sata, oko 7:30am.Sa aerodroma ima 2 voza i taj "Airport Limousine" autobus.Cena je slicna i dolazak u grad vrlo retko naidje na neku guzvu, bez obzira koji je dan.Prednost autobusa: od vrata do vrata ako se ide u hotel ili ako je destinacija u blizini i bez potrebe za daljnjim prevozom. Nema da se vuku koferi po stepenicama zeleznickih stanica.Prednost voza: ako se ide u neki deo grada za gde treba drugi voz ili shinkansen. Poslovni putnici vole da uzmu "green car" sto je biz klasa voza. Nepotrebno za 80 minuta voznje ali finansije u firmi samo znaju da je Japan skup i nemaju pojma da je taj voz trebao da bude vise nego duplo jeftiniji.Taxi postoji, 250-300US$. Ko to koristi za grad - ne znam. Verovatno ako se ide u okolna mesta (NRT je 65km od Tokija) za gde nema drugog prevoza ili je cena prihvatljiva.
Bilo je dobro sto je ponedeljak bio neradan dan te nije bilo mnogo guzve na putu te smo stigli u hotel koji nam je bio najblizi za posao. juzni deo grada, Shinagawa, birao klijent... poklonu se u zube ne gleda..mada moze i bolje i jeftinije
Obicno su cene uskladjene i iznivelisane. Biti blizu posla je vrlo vazno, vaznije nego hotel. Licno, radije bih bio u hotelu od 80US$ blizu posla nego u 5* za 300US$ ako mi treba prevoz, pogotovo presedanje.Ambasada Srbije je na walking distance od stanice Shinagawa.
To sa cigaretama u Aziji mi nikako nije jasno pa ako neko ima ideju neka me prosvetli- pushi se mnogo vishe nego u Evropi pa i Americi for that matter. Opet u Japanu ljudi ne skidaju maske sa lica?!??!?! nema veze za rak pluca - vazno je da ne umrem od kijavice ... cudan princip
Pusenje vrlo sporo opada. Pusenje u kancelarijama je odavno zabranjeno ali jos uvek ima firmi koje imaju posebnu sobu na spratu za pusenje.To me povremeno zaintrigira: kako je moguce da Japanci zive najduze na svetu uz toliko pusenje? Ima ih 10+ puta manje nego Kineza a popuse vise cigarata nego cela Kina.Sve se nesto mislim - jednog dana ce neko pronaci - sve to oko pusenja je bila patka, ljude je poubijao MacDonalds ili neka druga sprega okolnosti.Kao sto su pronasli da je cir zeluca virusna i lekovima izleciva stvar i da su svi oni milioni operacija zadnjih decenija bili nizasta.
za jedan kraj septembra a za nas sa severa jako je vruce i prilicno vlazno. AC radi do daske u kancelarijama - nos mi se smrzao. svaki prozor/terasa AC. I vesh koji se sushi na shtriku ...kako to davno nisam videla...
Vremenske prilike su pomerene za otprilike 1 mesec u odnosu na Bg. Zima pocinje 15 Novembra, prolece 15 Marta. Zima je otprilike kao u Rijeci. Leta su 3 meseca kao Bangkok.Susenje vesa na striku je tradicionalno azijska stvar. I suncanje posteljine. Ako na nekoj terasi nema vesa ili posteljine, to je znak da tu nema zenske osobe ili su svi na putu. I samci suse ves tako ali ne svaki dan. Svakodnevno posteljina je siguran znak zenskog prisustva. Edited by Yoyogi
Link to comment
Kao sto su pronasli da je cir zeluca virusna i lekovima izleciva stvar i da su svi oni milioni operacija zadnjih decenija bili nizasta.
e ubode ga k'o ...Nego, kači neke slike ovde umesto na breeding. Kad smo već načeli temu, može neka medical facility?
Link to comment
e ubode ga k'o ...Nego, kači neke slike ovde umesto na breeding. Kad smo već načeli temu, može neka medical facility?
Kakav "name calling" ovde treba da se desi? Google, bar to si mogao pre nego sto si ga ubo ko prstom u ...Nemoj da mi nacinjes pricu sta je bakterija a sta virus. Operacije su bile pogresne i nepotrebne."At first ridiculed for his hunch that a bacteria (and not stress) causes most stomach ulcers, Dr. Barry Marshall has since been proven right. Stop worrying or you'll get ulcers, people used to say. This was once considered sage advice, even by doctors, but it is now clear that worrying isn't the cause of this painful and sometimes fatal ailment. Rather, in most cases, ulcers are caused by a simple bacterium that can be readily killed with antibiotics and Pepto-Bismol. Instead of suffering with long-term and thus expensive ulcer drugs that are only palliative, patients are now cured with the new treatment. "ili:Dr. Barry J. Marshall won a Nobel Prize for Physiology or Medicine in 2005 (along with Dr. Robin Warren) for their discovery that a bacterium, Helicobacter pylori, causes peptic ulcer disease.Australian doctor won Nobel Prize Edited by Yoyogi
Link to comment

ne znam gde sam stala pa da krenem od pocetka moj putopis pisan poslednjih nedelju dana uz predjenih nekoliko stotina km...Do narita aerodroma pored Tokija dosli smo Swiss-om - ugodan let i jako prijatna posada ucinili su da 11 sati 50 minuta leta prodje brzo. Po sletanju prolazak kroz granicnu kontrolu u mnogome lici na prolazak kroz americku - za razliku od americke procedure koja ima samo jedno mesto da se stavi prst, japanska tehnologija je taj, kako god se uzme nelagodan posao ostavljanja otiska prsta i fotografisanja za neke policijske fajlove, ucinila brzom i "prijatnijom".postoje dva jastucica i za levi i za desni prst a ekran na kom pisu instrukcije je uokviren nacrtanim cveticima...No photos - taj deo aerodroma je zabranjen za fotografisanje.Prtljag se ceka u prostranim salama i posle 5-10 minuta cekanja stigle su nam torbe. Izlazimo u malu (manju od surchunske) salu za doceke. nekoliko stolica, par prdavnicica gde se moze kupiti hot dog, sveze cedjen sok. Tu su i salteri gde se mogu iznajmiti mobilni telefoni posto postoji mogucnost da telefon koji radi u Evropi, ostatku Azije, Africi i Americi - nece raditi u Japanu.Poslovni partner nam je preporucio da od aerodroma uzmemo Limusine Bus. Zapravo to je obican autobus koji za stanice ima hotele. tako da je nas na peronu 13. Za 3000YEN autobus ce nas prevesti tih 50-ak kilometara do juznog predgradja Shinagawa gde nam je hotel i gde nas poslovni partner ima sediste svoje firme. 21 je septembar, neradni dan. Saobracaj je prohodan i mi stizemo u hotel gde nam prvo kazu da nam ne mogu dati sobu posto je check-in od 14:00 a tek je podne da bi posle par puta ponovljenog - putovali smo 16 sati i mozete da nam date sobu (hotel je poluprazan). Jedan odlazak kod menadzera i imamo sobu!Soba - minijaturna. dva kreveta stocic i fotelja. TV u cosku ima samo japanske kanale. Kupatilo - ah, da! japanska WC sholja! Iako je to nesto najbolje sto Japan ima - nazalost, nema ga dostupnog za nas smtrnike koji nemamo tu srecu da zivimo u Zemlji Izlazeceg Sunca.Pohvaljujem praksu da svaki hotel daje cetkicu za zube sa malom pastom za zube. nija da je koristim ali dobro je znati da se moze naci.Opet - no photos - hotel je 3 zvezdice ali davno krecen, soba malena ali eto pozicija zgodna...Kao sto rece Yoyogi, jako puno vremena se moze izgubiti u transportu posto je grad ogroman - 12 miliona stanovnika i ima kako mala brosura rece - jedan automat za pice na 20 stanovnika. Grad ovakve velicine ima odgovarajuce zgrade za gradsku administraciju:100_1347.jpg

Edited by msmodesty
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...