Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

Ostav!Ponovo!Prosli vikend je bio kisovit, ovaj je lep. Hladnoca je usporila precvetavanje tako da ostalo jos dosta cveta da se uziva.Nove slike od danas.sak4.jpgsak5.jpgsak3.jpgSilne satre, kao na vasaru, opet, nisu ostavili da se jede samo s'nogu. Tradicionalni japanski setting za klopu, u satri:sak2.jpgMa sve je procvetalo, ne samo tresnje:sak0.jpg

Edited by Yoyogi
Link to comment

Okazaki. Dva puta vece mesto od Novog Sada i sediste Mitsubishi Co.Malo poznato mesto, svet zna za Tokyo, Osaka i mozda, Sapporo.Tokugawa-sama je bio taj da uvede potpunu izolaciju Japana. Nije to nesto tesko uraditi sa ostrvom, samo trajalo je skoro 250 godina.okazaki.jpgVladao je celom zemljom a njegov klan i jos vise od dva veka:toku1.jpgtok22.jpgZao mi je sto slika nije dobra. Danas roditelji vode decu u njegov muzej da se slikaju u oklopima iz 16. veka:tok21.jpgMajstor izolacionizma, po tadasnjem vremenu i zivotnom veku, imao je 15 generacija (danas je 1 generacija = 25 godina) da ne vide i ne cuju nista van Japana.Rusija je imala 3 generacije u boljsevizmu, mi, Kuba i Severna Koreja 2...zamisli sta znaci 15 generacija?Samo 5-6 godina izolacije Srbije pod SM ima teske posledice.Neprevazidjeni izolacionista, okrenuo bi se u grobu kad bi znao da je 20m od njegovog spomenika znak ne na jednom, nego na 3 jezika:toku7.jpg

Link to comment

Nije baš za poređenje izolacija u njegovo vreme i u naše. Tadašnja izolacija nije bila tako negativna, pogotovo što se tada u ostatku sveta ratovalo sve u šesn'es, a taj period Japana pod klanom Tokugava je i najmirniji period u istoriji. :)

Link to comment
Nije baš za poređenje izolacija u njegovo vreme i u naše. Tadašnja izolacija nije bila tako negativna, pogotovo što se tada u ostatku sveta ratovalo sve u šesn'es, a taj period Japana pod klanom Tokugava je i najmirniji period u istoriji. :)
Verovatno si u pravu.Tadasnja izolacija nije nista prema danasnjoj. Moj kolega Japanac, Boston College educated, kaze: "Tokugawa has kept us in a can, like Kim Jong Il is doing with North Korea today".Na kraju ispada, Japan se je tada formirao kao nacija koja se i danas, posle svega sto je bilo, ipak prepoznaje i postuje kao jak entitet na svetskoj sceni.Kada ce to biti Kuba, North Korea ili Srbija?
Link to comment

Teško je to porediti, jer je vreme drugačije. U današnje doba kada su informacije najveći kapital i mesec dana izolacije može da bude jako loše. Onda je to sve ipak bilo mnogo sporije i ne toliko bitno. Tim pre što je vlast Tokugava klana došla posle dugog period ratova, trzavica i satiranja neprijateljskih klanova, pa nije bilo tako ni loše da se sve to slegne. Naravno, daleko od toga da je bio cvećka. :) Ali kad se pogleda da u S. Koreji ljudi umiru od gladi (bukvalno), u Japanu je tada ipak bila drugačija situacija, šta više zemlja (infrastruktura pogotovo) se solidno razvijala uprkos izolaciji. :)

Link to comment

E sad, šta znam, sporo i brzo može da bude i subjektivan osećaj; tj. sve zavisi na šta si navikao. Ja sam na adsl-u 128/1024 u/d i učitava mi se ok. Narano ne baš "u tren oka", ali ne toliko sporo da bi mi smetalo. :)

Link to comment
Miroslave, vidim da si cesto na ovom topiku, da te bas pitam: kako se slike ucitavaju, je li sporo?
mogao bi možda još malo da risajzuješ, zna nekad da potraje, pogotovo što kačiš više slika po jednom postu.naravno ako nije preveliki trouble, može se i ovako podneti.
Link to comment
Miroslave, vidim da si cesto na ovom topiku, da te bas pitam: kako se slike ucitavaju, je li sporo?
evo i ja redovno pratim, i na 8mb netu se ucitavaju odmah :Dsuper su i fotke i price.
Link to comment

Oklop je tezak, dok ne dodje do borbe, treba da se sedne da se ne gubi snaga. Negde 1580. godina:stool1.jpgU muzeju je originalna stolica na rasklapanje, kao za pecanje, iz tog doba. Ne secam se da sam vidjao slicne stvari (mada je bilo i tezih okopa) iz evropskog srednjeg veka.stool2.jpg

Link to comment
mogao bi možda još malo da risajzuješ, zna nekad da potraje, pogotovo što kačiš više slika po jednom postu.naravno ako nije preveliki trouble, može se i ovako podneti.
One su vec resized na 10% originalne velicine, yebena "big is beautiful" kamera koja nema opciju da se velicina slike redukuje na 1Mpixel. Penio sam o tome na Racunarima kad je neko pitao sta da gleda kad kupuje kameru.
Link to comment
Japanski, engleski i portugalski. Ne vidi se na slici?Stotine hiljada Brazilaca rade po fabrikama automobila.
meni slike na 528 skroz ok.nego sam blesava pa nisam kliknula na vecu sliku, a ovako kad je umanjena izgleda kao da su korejski, kineski .. :)tamo ima i dosta peruanaca?edit: ova pecaroska stolica je ujedno i slikarska :lol: Edited by prima
Link to comment
tamo ima i dosta peruanaca?
The greatest part of the foreigners living in Japan come from Asia (74%), with Korea (32%), China (24%) and the Philippines (10%) leading. Whereas the Korean population has been steadily decreasing over the past 15 years, the number of Chinese residents has tripled over the same period. In fact, there are now 10 times more Chinese and almost 40 times more Filipinos than in 1980. The Koreans are more numerous in Osaka and Kobe, while the highest number of Chinese and Filipinos reside in the Greater Tokyo. South Americans make up the second largest group (18%). Many of them are Nikkei, or second generation Japanese who returned to Japan after their parents emigrated to South America after the Second World War. The 275,000 Brazilians and 54,000 Peruvians make up 95% of the South American residents in Japan and 17% of all foreigners. They mostly live in central Japan, particularily in the prefectures of Aichi, Shizuoka, Gifu, Mie, Nagano and Gunma. Gde su koncetrisani: tacno gde su Toyota, Suzuki, Mitsubishi i mnoge druge fabrike. Chubu (17 miliona, Nagoya glavni grad, tu spadaju sve navedene Aichi, Shizuoka, Gifu...) je dom svih tih velikih fabrika.

post-555-1207532383.gif

Edited by Yoyogi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...