Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

Henry Moore, britanski slikar i skulptor je napravio sebi mesto u istoriji umetnosti - slikajuci i praveci skulpture spavacha ili "reclining" ljudi.Uvek je tvrdio da je spavanje na mestu koje nije svoja kuca, pored ostalog, osecaj bezbednosti koji ti omogucuje da usnis.Spavaci u London Tube za vreme bombardovanja u WW2:hm5.jpghm7.jpghm2.jpg"Reclining" sculptures, ima jedna, originalna i ispred NSW Museum of Arts u Sidneju:hm4.jpg
Link to comment

Hamamatsu, grad izmedju Tokija i Nagoje, 28. mart 2008.Hotel Okura City, gornja (tanja) polovina je hotel, donja je poslovna zgrada.hmm1.jpgRodno mesto firme (sto je i bio razlog poslovne posete):hmm2.jpgNa stanici, imaju izlozbeni stand. Ovome autu su napravili poklopac prtljaznika od pleksiglasa, da se vidi kako komforno golf torba staje u njega:hmm3.jpgNisam ni znao da prave vanbrodske motore. Ovaj je kapitalac, cekao sam da se ova zenska namesti pa da slikam da se vidi kolika je ova motorcina:hmm4.jpgOsim sto je grad Suzukija, to je i grad Yamaha muzickih instrumenata i jedne od vecih fabrika Honde.Medjutim, prvo na sta Japanci pomisle kada se kaze Hamamatsu su - jegulje. Okolina je poznata po najboljim jeguljama u zemlji. Ovaj restoran ima svoju farmu jegulja i u 11:50 je red bio 200 ljudi, mada je 4 puta skuplje nego obican rucak.Razlog je - njihove jegulje se "harvest" za restoran kada su odredjene (male) velicine i kosti su im sitne tako da se ne primecuju, manje nego kod girica:Slika nije bas najostrija, jegulje su na pirincu, u drvenoj posudi:hmm6.jpghmm5.jpg

Link to comment

Sutra, 30. mart bi trebao da bude dan punog cveta divljih tresanja (sakura).Medjutim, poceo je da duva hladan vetar pa jutros, sa mog prozora, izgleda moze da ne bidne:sakura1.jpg

Link to comment

jegulja na pirinicu (una don) je moje omiljeno japansko jelo. bas je zena pravila neki dan (srecom, ima ovde jedna japanska radnja gde moze da se kupi jegulja), pa sam se razbio.

Link to comment

Sakura day. Japanci danasnji dan zovu "hanami yasumi" - praznik (yasumi) za gledanje (mi) cveca (hana).Sakura, cvet divlje tresnje, je Japancima (minus stavljanje na zastavu) ono sto je Kanadjanima javorov.Posle zime provedene unutar zidova, dan punog cveta je masovan piknik stanovnistva.Istorijski, zbog svoje privremenosti (pun cvet traje 2 dana) bila je i inspiracija samurajima da postupaju muski - nema vremena, odluka mora biti odsecna.sakura18.jpgDanas nije bio neki dan (bilo je kise), slike su sa raznih mesta tokom proteklih 5 godina : Okazaki, Tokyo Yoyogi, Tokyo Shinjuku Gyoen.Okazaki Castle:sakura4.jpgsakura3.jpgsakura2.jpgsakura5.jpgsakura20.jpgsakura21.jpgNastavak u sledecem postu.

Link to comment

Tokyo Yoyogi park:Tu je i najmasovnije jer je centralna lokacija sa svim mogucim vozovima koji se tu ukrstaju.Nakon sto milion ljudi napusti park, za njima ne ostaje ni jedan papiric. Smece se nosi nazad, kuci.sakura15.jpgsakura16.jpgsakura17.jpgNije pametno piti pivo u ovakvoj guzvi. Red za zenski wc, ova drvena kuca je jedan od 5-6 wc-a u parku:sakura19.jpg

Link to comment

Ima i nocno osvetljenje za uzivanje s'nogu:Naka Meguro, Tokyo:sakura_night.jpgNeko bi se upitao - toliki cvet, sta je plod?Plod je (skoro nejestiva) vise visnja nego tresnja, kisela, opora, velika kostica i malo kiselog omota. Koristi se vise kao ukras.Kao na primer, da se stavi u sred belog pirinca u bento lunch box, da podseti na japansku zastavu:bento.JPG

Link to comment

hvala na divnim fotografijama i propratnim pricicama. yoyogi, da vec nisi u japanu, trebalo bi doneti neki zakon po kojem bi morao da odes :) poz

Link to comment

Ne znam zasto, pade mi danas pogled na sliku ove dve ribe. Rekoh, nisu neke lopate, mozda se jos nekome svidi njihova prijatna pojava. Tek sam posle procitao sta pise ispod slike....MissUniverse.jpgNewly crowned Miss Universe Japan Hiroko Mima, left, poses with currentMiss Universe Riyo Mori after the finals in Tokyo on Thursday night.Mima, a 22-year-old student from Tokushima, beat out nearly 4,000applicants this year and will represent Japan at the Miss Universepageant in Vietnam in July. The 173-cm-tall Mima excels in the high jumpand Awa Odori dance.

Link to comment

sta fali, dobre ribice, nisma znao da ima ovako dobre u Tokushima - da sam znao, potrazio bih je kad sam bio tamo pre 3-4 godine vidi, igra awa odori - to sam i ja radio onomad...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...