Jump to content
IGNORED

Hate lista itema, pojava, trendova i proizvoda


yolo

Recommended Posts

11 hours ago, Host said:

Ja i dalje ne znam sta je dzampsut dok Roksi ne okaci fotku.

 

:D ma kacila ja odavno, dok sam bila u potrazi. ali na kraju nista nije ispalo od toga. ili savrseno ali preskupo ili bezveze kroj, materijal.. na kraju ipak ostala verna tregerusama.

 

 

4 hours ago, darling said:

ajvi zaboravila da pita a kako skidas gace u ovom dzampsutu kad ga otvoris na dupetu :D

 

:lolol:

 

Link to comment
12 hours ago, namenski said:

 

Гаће su nesto sasvim drugo...:sleep:

 

 

nisu, to su bas gace, doduse nesto predimenzionirane gace s rukavima i nogavicama. dzampsut je definisan kao odevni predmet za celo telo ispod kog se nose gace. 

 

imam nekoliko udobnih, od ovih zeko lajk koji je ostavila zivana, do formalnih. al me nervira sto je sad po ducanima sve dzampsut, steta, toliko lepih halijna je propusteno.

 

inace, na dalmatinskom gace su pantalone, a gace su mudante, a razumljivo je i kad se kaze donje gace :D

 

 

Link to comment
1 minute ago, darling said:

nisu, to su bas gace, doduse nesto predimenzionirane gace s rukavima i nogavicama. dzampsut je definisan kao odevni predmet za celo telo ispod kog se nose gace. 

Pa sto odmah ne kazes унт(е)рцигер, ili tako nekako, postojale su razne lokalne varijante, koren je ocigledno nemacki, odakle i od kada kod nas ne znam.

Kao sto ne znam ni za Dalmaciju: 1 su гаће, one madjarske gatya (ako se tako pise/zove, @Radoye ce znati bolje:

2-268b.jpgга

Sve to, naravno, pre nego sto su svi Madjari za turisticke potrebe uskocili u sjajne kozne lakovane cizme, postali svi do jednog bivsi zemljoposednici aristokratskog pedigrea, koji uz vatre na pustama nocom uz violine bance i ganjaju vatrene crnpurastetm lepotice sjajnih ociju...

Sto ce reci, jedine prave гаће...

 

I - zasto dzampsut, a ne kombinezon, ima razlike?

I da li su u Dalmaciji i zenske гаће - муданте?

 

Link to comment

nema, po zelji, kombinezon, dzampsut, bojlersut, romper, kako god.. jedino su pantalone na tregere nesto sasvim drugo :D (juce sam u izlogu kod tomija hilfigera videla lutuku u teksas suknji na tregere, a na papiru s cenom pise haljina, dakle, sve ide)

 

i muske i zenske gace su mudante, a donji deo kupaceg mudantine, valjda sto se skupe jaja od ladnoce :D

 

Link to comment

Шта, и ти скупљачитм јаја носе и горњи део купаћег? :ohmy:

Или се само јаја сажимају на хладноћи? :tongue:

2 minutes ago, darling said:

nema, po zelji, kombinezon, dzampsut, bojlersut, romper, kako god..

Sada tek ne znam nista: kod mene se sve to i u prici i u narucivanju, mislim i na radnu odecu i na onaj untrciger koji sam ponosno slikao, vodilo pod Overall(s)...

Ove tvoje nazive prvi put cujem, sto ti je moda... :D

Link to comment

overols su u mojoj knjizi jedino pantalone na tregere. 

 

na forumu smo ko eskimi sto imaju 200 imena za sneg, toliko otprilike i mi za odecu iz jednog komada u kojoj si kompletno obucen :D

 

Quote

A boilersuit is a loose fitting garment covering the whole body except for the head, hands and feet. The 1989 edition of the Oxford English Dictionary lists the word boilersuit first on 28 October 1928 in the Sunday Express newspaper

 

 

meni je pak prva asocijacija na kombinezon ono sinteticko sto baba nosi ispod haljine. 

Edited by darling
Link to comment

Overall, coverall, jebemliga vise...

Sa sve onim bib-om portiklom...

 

51 minutes ago, darling said:

meni je pak prva asocijacija na kombinezon ono sinteticko sto baba nosi ispod haljine. 

:D

Stvarno, sta je s tim, postoji li jos uvek, izumrlo, zasto?

Link to comment




 
i muske i zenske gace su mudante, a donji deo kupaceg mudantine, valjda sto se skupe jaja od ladnoce [emoji3]
 


Mutande
mutandine
po italijancki


 
  dzampsut je definisan kao ogavni predmet za celo telo ispod kog se nose gace. 
 
 


+1

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

jeste, a onda su se izjednacili suglasnici po zvucenju muda, desio se takozvani mutandis mudantis.

 

to sve mora dobro da se zna, posto zamisli neko ti kaze skini gace, i ti stvarno skines gace :D

 

Link to comment
On 26.4.2019. at 11:09, namenski said:

Stvarno, sta je s tim, postoji li jos uvek, izumrlo, zasto?

bapski kombinezon? postoji, videla ja negde u izlogu zmajovinoj u munzeu. munze se prvi vraca na put tradicije :D

 

u svetu apsolutne napredne sintetike, pravda za kombine! :cry:

 

bozezdravlja na 3D shtampachu da ga pravimo! :hihi:

Edited by gospa buba
Link to comment
19 minutes ago, gospa buba said:

munze se prvi vraca na put tradicije :D

Nema vise tradicije, sada je sve to pod retro... :sleep:

 

Daj se malo modernizuj апгрејдуј :tongue:

Link to comment
  • 2 months later...

Jelte, to je neki novi trend da nabildovani , tetovirani mužjaci šetaju gradom u odevnom predmetu koji bih ja nazvala kupaćim gaćama, a u realnosti je mikro šorc?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...