Jump to content
IGNORED

Kazi mi koji bi lik bio


3opge

Recommended Posts

to obicno izaberu oni koji ili nisu citali ili nisu nista razumeli.
e zivo me zanima sto si ti to razumeo iz cele te knjige,ako iz dva reda koja sam ja napisao nisi razumeo da se ne radi o izboru :rolleyes:
Link to comment
Majstor i Margarita Margaritai bio i bicu
:lol::Hail: behemot je meni bio fora. a forumski hella me uvek podseti na vampirusu hellu.sta je ovo, svi glavni zenski likovi su vec zauzeti :s_u:
Link to comment

U ovom trenutku (meni se to menje nekad želim da budem i neko drugi) Feliks Krul iz nedovršenog romana T. Mana ''Ispovesti varalice Feliksa Krula'', iako je malo dečački.Čini mi se da je imao uzbudljiv život, mada ne znamo kako je završio.

Link to comment
  • 2 weeks later...
U ovom trenutku (meni se to menje nekad želim da budem i neko drugi) Feliks Krul iz nedovršenog romana T. Mana ''Ispovesti varalice Feliksa Krula'', iako je malo dečački.Čini mi se da je imao uzbudljiv život, mada ne znamo kako je završio.
Davno je bilo, ali se roman, ako me sećanje ne vara, završava u Portugaliji, uz osećaj neviđene raskoši koji Krulla obuzima dok gleda na zatalasane lepe grudi bogate lepotice sa kojom se kreše... Bolje ne može. Iako znam da je roman ostao nedovršen, zadovoljan sam ovakvim krajem.Inače, preporučujem ga od srca svima koji ga nisu pročitali. Genijalno... Dok Krull priča svoju ušećerenu verziju, tebi je, kao čitaocu, sve vreme savršeno jasno da su to priče nalik onima koje priča "Broj 1" iz Alana Forda - iako nema nikakvih crteža da ti objasne da je stvarnost bila malo drugačija od onoga što čitaš, niti postoje dve priče. Postoje samo jedna priča i jedan pripovedač, ali ta priča sama sebe kompromituje jezičkim stilom i namernim propustima :D ...
Link to comment

ženski lik - Beatriče (Mnogo buke ni oko čega), jer je pametna, vickasta i ratoborna, a istovremeno vrlo plemenita.kad smo kod šekspira, dolazi u obzir i Lady Macbeth koja mi je antiheroina.Muški - ko drugi nego Lord Henri (Slika Dorijana Greja)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Jarac Mudrijas, iz Kisove ''Mansarde''.Zato sto je nandjebivi skot i prvosvestenik romantizovanog intelektualizma, te sa svojih sakralnih visina gazi profanost hip hop generacija iz proslosti koje ce ga konacno pobijediti u nasoj sadasnjosti i pokazati da se na visinama, ipak, ne zivi. Iako moze sasvim fino da se crta po plafonu. :)

Link to comment
  • 1 month later...

Lucy Tantamount iz Aldous Huxley-jevog Kontrapunktakad bi moglo da se bira, pa da putujem bez 'prtljaga'.ali ne moze. <_<

Edited by Allegra
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...