Jump to content
IGNORED

Kazi mi koji bi lik bio


3opge

Recommended Posts

u vreme kada sam ja to gledao u ateljeu 212 (više puta) ujak je bio đuza a dečka je igrala milena dravić. drug strogi, poručnik vaculić je bio zoki radmilović, maja čučković kao paćenica majka a otac, pa ko drugi no legenda taško načić. najbolja predstava u mom životu. kakav radovan, kakav ibi, kakvi bakrači.inače, "porodica" je živela i u pričama o zanatima aka zašto smo se borili. ko nije, neka potraži i pročita.sve najbolje.

Link to comment
u vreme kada sam ja to gledao u ateljeu 212 (više puta) ujak je bio đuza a dečka je igrala milena dravić. drug strogi, poručnik vaculić je bio zoki radmilović, maja čučković kao paćenica majka a otac, pa ko drugi no legenda taško načić. najbolja predstava u mom životu. kakav radovan, kakav ibi, kakvi bakrači.inače, "porodica" je živela i u pričama o zanatima aka zašto smo se borili. ko nije, neka potraži i pročita.sve najbolje.
Svako ima svoj ukus ,svako ima svoj kupus(D.Radovic)ArleKino ima srece da nije izabrao lik Othello :wub: Inache bismo ukrstali macheve :rolleyes: Moje pCeto je Othello ,po rodjenju ,ali i ubedjenju.
Link to comment
Svako ima svoj ukus ,svako ima svoj kupus(D.Radovic).
da ne trolujemo. samo kratko. u one dve se sve vrtelo oko radmilovića. u ovoj su svi igrali, zezali se, improvizovali. zato je bila sjajna i najbolja. za mene.sve najbolje
Link to comment
  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 5 years later...

Jab' bio Bukovski

 

"Stigli smo pred vrata. Kucao sam.

Otvorio je taj visoki vitki istancani tip, sav je vonjao na umetnost. Lepo se videlo da je rodjen da Stvara, da Stvara velika dela, sasvim nesputano, nikada kinjen tako tricavim stvarima kao sto su zubobolja, sumnja u sebe, maleroznost. Jedan od onih sto izgledaju kao genije. Ja izgledam kao perac sudova pa me takvi cesto deprimiraju.

"Dosli smo da pokupimo prljavi ves", rekoh.

"Ne obracajte paznju na njega", upade Sara, "Peso nas je pozvao da svratimo."

"Odista?" rece dzentlmen. "Samo izvolite ..."

Posli smo za njim i njegovim zecijim dupencetom. Onda je zastao, pod nekim posebnim uglom, sladak je bio, i izdeklamovao preko levog ramena kao da citav svet slusa njegovu istancanu frazu:

"Odoh sad po moju VOT-KU!"

Zapalio je u kuhinju.

"Zon ga je pomenuo preksinoc", rece Sara. "To je Pol Renoar. Pise opere a radi i novu formu, opera-film. Vrlo avan-gardno."

"Neka je on i genije, samo da me ne masira"

"Daj, izadji malo iz defanzive! Nije svako kao ti!"

"Znam. To je njihov problem."

"Gro tvoje snage", rece Sara, "lezi u tome sto se svega plasis."

"Voleo bih da sam to ja rekao."

Link to comment
  • 4 years later...
  • 3 months later...

molim nekog da mi po srpski objasni, jesam pijana sinoc bila, ali nisam luda...

kazem ja kako je neverovatno da se na balkanu toliko razlikuju akcenti na na 50km tipa beogradski i sabacki

 

anyway napadose me prijatelji nije akcent nego dijalekt. ja njima nije nije dijalekt jer je to isti dijalekt nego akcenat. anyway, digla ruke, nadjacali me...jos kad rekoh da nislije pricaju drugim dijalektom! 

 

 

sad mi se sve pomesalo. 

 

sabac i beograd imaju isti dijalekt ali razlicit akcenat? jel tako ili nije?

 

Link to comment
2 hours ago, mustang said:

sabac i beograd imaju isti dijalekt ali razlicit akcenat? jel tako ili nije?

pa neki lingvista bi sigurno mogao da ti nabroji nekoliko dijalekatskih razlika...

al ajde šabac je još i daleko, pa blizu bosne, ali obrenovac i lazarevac... to meni nije jasno.

Link to comment
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...