Jump to content
IGNORED

Kult statisticke znacajnosti


Indy

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 12 years later...

Izvlacimo hit-teme iz naftalina i dajemo im na sustinskoj, a ne samo statistickoj znacajnosti.

 

Skoro sam izguglao ovo -

https://machinelearningmastery.com/statistical-significance-tests-for-comparing-machine-learning-algorithms/

 

Quote

This section lists some ideas for extending the tutorial that you may wish to explore.

  • Find and list three research papers that incorrectly use the unmodified paired Student’s t-test to compare and choose a machine learning model.

 

Meni najdublji dusevni bol izazivaju radovi koji se bave statistickom znacajnoscu rezultata izvedenih iz modela potpuno zaboravljajuci da i model ima svoje greske (a moze biti i potpuno pogresan). Kardinalni primer naucnog javasluka za koji ne krivim nikoga do nauku koja je postala prekomplikovana tako da malo ko ima uvid u citav pipeline od teorijskih postavki do statisticki "znacajnih" rezultata.

Link to comment
  • אַף אֶחָד pinned this topic
11 hours ago, chandra said:

Kardinalni primer naucnog javasluka

Ne znam, kod mene neki likovi ne znaju osnove (verovatnoce i) statistike tako da svako dalje /vishe bavljenje 'novim' naukama™ nema ne cemu da stoji, nema noge...

Link to comment
12 hours ago, iDemo said:

Ne znam, kod mene neki likovi ne znaju osnove (verovatnoce i) statistike tako da svako dalje /vishe bavljenje 'novim' naukama™ nema ne cemu da stoji, nema noge...

 

Pa to se i meni cini da je problem. Gomila lako dostupnih rutina u raznim R-ovima i Pythonima i raznih brzih kurseva kako nesto izracunati, ali bez "uputstva" kako da se rezultat protumaci ili sta su pretpostavke.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...