Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

Evo plac pored laznih terazija, mada sam cuo da su se prosirili....

 

tOP9tDI.jpg

 

 

Planirani objekat nalaziće se u bloku 42, u njegovom severoistočnom delu ka Bulevaru Milutina Milankovica. Razvoj ovog bloka bio je predmet arhitektonsko-urbanističkog konkursa iz 2014. godine na kome je izabrano i nagrađeno rešenje “Proaspect” tima - Milana i Vladimira Lojanice sa saradnicima. Kasnije tokom razrade plana detaljne regulacije došlo je do izvesnih izmena na pobedničkom rešenju, tako da je dozvoljena gradnja dodatnih kvadrata poslovne namene u zoni kod železničke stanice. Formirana je nova parcela za gradnju lamelnog objekta, gde će američka komapnija sagraditi zgradu od preko 55.000 kvadrata bruto prostora. Arhitektonsko rešenje nove zgrade takođe je delo Milana i Vladimira Lojanice, čime su autori pobedničkog rešenja sa konkursa direktno uključeni u dalje oblikovanje.

Xa5nkAz.jpg

 

Edited by Frank Pembleton
Link to comment
3 hours ago, Frank Pembleton said:

"Dodaje se da će Kopernikus uložiti sredstva u izgradnju poslovnog objekta ukupne površine od preko 100.000 kvadratnih metara

Meni ovo hajlajt cele priče. Dozvoljeno 65000 kvadrata, ali to je malo, daj da dodamo bar još 50%...

Link to comment
A to ce biti, ako jako ne gresim, odmah uz NCR zgradu. Jel tu bila opcija i da se buska stanica napravi ?

ma nece biti nishta od stanice napravice neku montaznu skalameriju da shljashti i to je to do sledece prilike. bash ce ti luksuzni kapitalisti da gledaju ba busku stanicu pod prozorom. bojim se da ne, morace to da ide na neku tezu periferiju dry.png

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
On 16.8.2019. at 15:19, DrIlic said:

Mislim na nesrecnu prvu

 

 

 

evo ovde (mada bi trebalo na drugu temu...)

 

 

image.png

image.png

 

image.png

Edited by jorma shparga
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...