Jump to content
IGNORED

B92


Musharaf

Recommended Posts

Naravno da ne misilm da je B92 bila jedina svetla tačka u ovom medijskom mraku.....ali mislim da B92 i Prva ne bi trebalo da postani novi Pink ili Happy.

Od ove poslovne akvizicije vlasnika Kopernikusa sad će biti totalno medijsko crnilo.... Ceniš da će sve biti isto?

Što bi premudri Antonije Pušić kaz'o: bolje nijedno pivo, nego dva mlaka :fantom:

Link to comment

Итекако је битна разлика када у нпр Јутарњем програму имаш неко сучељавање мишљења. Нису исте телевизије чији ће новинари пропитати госта из СНС или аминовати све што СНСовац каже. 

 

Али логика којом идеш мени и даље није јасна. Дакле, емисије сатиричног формата немају утицај или имају ограничен утицај, своју публику, ок. Оне не могу да изазову бијес већ га ублажују, не слажем се али о томе доле. Сам си рекао да не постоји нико и ништа што би имало већи утицај. И сад кад дјелује како би такве емисије могле да врисну са малих екрана, то дакле није проблем? Шта ти очекујеш да ће генерисати бијес просјечног становника Србије? То што ће умјесто 15 имати 17 канала под Вучићевом контролом? Или мислиш да неки други медији могу то да пробуде код људи који пристају на смањење пензија, малтретирање неистомишљеника и лагано признавање Косова? Уосталом, ако Кесић има ограничену популарност, а на протесте против Бгд на Води изађе десет хиљада људи, а вјероватно га гледа добар дио истих, како је његов лош хумор ублажио оштрицу њиховог протеста?

 

Неки Кесић или Џон Оливер је ту да укаже на неисправност и лоше потезе властодржаца, да кроз пародију нацрта људима гдје живе и шта толеришу. Његово није да диже устанак. То ако неком ублажи бијес, то је лична преференција, а не генерална. Неко други ће свој бијес да ублажи тако што неће уопште гледати политичке канале, гледаће серије и пиздити на ликове, гледаће утакмице и дерати се на играче, дркаће на порниће, опијаће се у кафани и потући с рендом ликовима, они најгори ће доћи кући и истући жену и дијете. То су различити механизми и смијешно је сатиру кривити за ублажавање бијеса у народу.

 

Link to comment
13 hours ago, copkillah said:

Niko ne spori da li to treba ili ne treba da radi, već nema uticaj, ništa drugo. I pogrešno si protumačio to moje "uticaj", ne mislim da njihove emisije mogu i treba da izvedu ljude na ulice (da li se to ikada desilo u istoriji?) već da im se pridaje veći značaj nego što imaju. Super je što poliva po ovima, ali to je tek malo više od onoga što se deli i piše po društvenim mrežama. I sam si lepo rekao, njegova emisija je samo mali privid slobode. Privid. A ako bude ukinuta, to nije zato što je onaj mislio da je opasna, već da njegova krhka sujeta to nije mogla da podnese i zato što mu se prosto moglo da ukine. 

 

I sve što si napisao upravo potvrđuje ono o čemu ja govorim:

 

 

Dobio si svoju dozu kenjanja po vlasti i na taj način si malo ispraznio bes koji osećaš prema njima. Ja lično ne želim da se taj bes prazni.

 

Uticaj ima, kakav i koliki, sigurno nije presudan u smislu političkih promena ili uticaja na šire narodne mase, ali to i nije cilj i poenta emisije, pa je irelevantno. Nek je mizeran, ali postoji, kao što postoji ovakav ili onakav uticaj bilo koje emisija sličnog tipa. U situaciji kakva je danas u medijima, a pogotovu u svetlu događaja na medijskom nebu poslednjih dana, ta emisija je ipak neka oaza slobodne misli iako takva ima neko simbolično značenje, pa i neka je prividno, a jeste. Nije tek malo više od socijalnih mreža koje ne jebe niko dva posto već puno više sa obzirom da se radi o televiziji  koji je sto puta popularniji medij i javnoj frekvenciji. Podsetiću na podatak da je minimum 50% populacije Srbije internet nepismeno, a da je procenat onih koji čitaju i prate antirežimske portale, blogove i koješta zanemarljiv u odnosu na globalnu populaciju.

 

Ne verujem da bilo ko precenjuje njihov značaj na ljude osim tebe koji precenjuješ uticaj koji mi mislimo da ta emisija ima. Kesićeva emisija jeste koncipirana na humoru i talk shaw modelu, ali je i puna iseravanja po vlasti i to je to. Svi mi koji mislimo da takva emisija treba da postoji ne očekujemo ništa od nje onog trenutka kada se završi ili kada promenimo kanal. Nije ni da se ubijam od gledanja. Ali kenjati protiv nje i zamerati na jebenom humoru mi je novi nivo proseravanja i filozofiranja u prazno u situaciji kada kritika vlasti na tom nivou (javna frekvencija, televizija) praktično i ne postoji.

 

 

Link to comment

Satira kod Kesića je sjajna, kada ismejava masnog političara, koji pali Olimpijski plamen, pomoću krana. To je smešno haha

Ali čim pređe na ozbiljniji teren, gde nema mesta satiri, nego treba jasno uperiti prstom - on od toga pravi sprdnju. Nije mi za podsmeh kada ubijaju ili prebijaju pol. protivnike u zemlji gde vlada anarhija - on je od fantoma napravio mjuzikl pod maskama jbt meni to nije za satiru i humor... OK jedan deo neka bude satira a 1 deo neka bije u glavu! 

Ali da ne padne sve na nejaka Kesićeva leđa, tu pre svega mislim na taj kanal, koji je beznačajan u borbi protiv najvećeg zla tj BEDAN JE! Avaj!

 

Link to comment
4 hours ago, copkillah said:

Prva je u principu samo našminkani Pink, još od svog osnivanja, nema tu neke suštinske razlike (ako izuzmemo informativu).

 

Pa jbg, komercijalna su televizija. Jako malo gledam tv, ali meni se čini da je razlika nikad veća. Pink je uvek bio smeće ali sad je nešto neopisivo rečima, dok je Prva ipak zadržala barem neki nivo. Evo ona priča profesorki što sam kačio pre par strana, emitovana u udarnom terminu, mogu zamisliti Mitrovićev pandan tome.

Ok, serije im deluje stravično glupo, ali nikako ne može gore od onih gnusnih rialitija, sama činjenica da se trude da snime neki igrani program po meni je ok.

 

A kesić im je, ponavljam, toliko nebitan da su morali izvući Lava Pajkića da pokaže kako se to radi.

Edited by mraki
Link to comment
6 hours ago, zakintos said:

TV je već prevaziđen format, jasno je da to gledaju ljudi od 40+ godina i da mladi to prate preko interneta...

imaš nečim da potkrepiš ove tvrdnje ili samo ovim "jasno je"?

Link to comment

a nije ti palo napamet da je tvoje okruženje ono - samo tvoje? i da je malo besmisleno izvlačiti takve zaključke na  tom osnovu?

to mu dođe nešto tipa "ja ne znam nikog ko glasa za slobu/radikale/sns", ergo - pokrali su izbore.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...