Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

Kako majke ti da im priznaju zarade zaposlenih kao investiciju?* :lol: Zna se dobro sta su investicije a sta tekuci troskovi poslovanja.Zar je uopste moguce da neko pokusava da progura tako nesto i onda se cudi kad to bude nepriznato?! :huh: * - disclaimer - jedino ako je tenderskim uslovima bilo navedeno da su obaveze kupca obuhvatale i isplatu dugova radnicima po osnovu ranije neisplacenih LD. Ali to se i tad ne bi tretiralo kao investicija vec deo paketa kupovine.
Firme svašta guraju kao investicije... Ovi moji su probali (ne znam da li su uspeli) da proguraju plaćen prekovremeni rad zaposlenih kao investiciju... :isuse:
Link to comment

Nije najfriškija vest, tek ima mesec dana da je Pošta počela dvosmernu saradnju sa Western Unionom, tako da osim isplate u Srbiji sada funkcionišu i uplate. Cenovnik ima na sajtu Pošte. Tarifa je nešto povoljnija za slanje u ex-YU, tako da su prilično konkurentni bankama za niže iznose. Kod viših iznosa (dnevni limit slanja je 90.000 RSD) su dosta skuplji od banaka.Moram primetiti da je Pošta ovo fantastično marketinški pokrila i da nisam išao kod njih da platim telefon i video flajer na pultu ne bi ni znao da ovo postoji. Da neka banka ima ovakvu jedinstvenu uslugu zvonili bi na sva zvona.

Link to comment
Za bankare i one koji imaju iskustva sa kreditima, da li je normalno da se za obradu stambenog kredita čeka 40 dana + da nam najave da se ne zna kada će biti i da ćemo čekati još možda i mesec. Inače, sve je apsolutno čisto, uknjiženo, bez drugih kredita ...
Nije normalno, ali je uglavnom tako.
Ovi moji su probali (ne znam da li su uspeli) da proguraju plaćen prekovremeni rad zaposlenih kao investiciju...
Zavisi koja je firma. Ako je mala to zaista retko ko kontroliše i svašta prolazi. Ako je srednje ili veliko ipak vam svraćaju revizori, ali i tu svašta prolazi. opet zavisi i od iznosa, ako je neki nematerijalan iznos i Big4 ga mogu propustiti.
Link to comment
Zavisi koja je firma. Ako je mala to zaista retko ko kontroliše i svašta prolazi. Ako je srednje ili veliko ipak vam svraćaju revizori, ali i tu svašta prolazi. opet zavisi i od iznosa, ako je neki nematerijalan iznos i Big4 ga mogu propustiti.
Firma je velika, jedna od najvećih u svojoj branši, revizori nam ne izbijaju iz prostorija, ali to zaista ništa ne znači... Prosto, sve što bi trebalo da se plati kao neka kazna prema državi (a trebalo bi jako puno, ako državni revizori znaju barem malo svoj posao), reši se dogovorom™... Tako da, čini mi se, i ovde je pao neki dogovor™...
Link to comment

kakve veze imaju drzavni revizori sa placanjem kazni u firmi?A tvoji ako su gurali i ako revizor nije video (i naravno ako je materijalno) najvise govori o kvalitetu revizije. Ipak, i ako im je proslo, jedini efekat im je na povecanju profita, jer su realne troskoce knjizili kao investiciju.

Link to comment
kakve veze imaju drzavni revizori sa placanjem kazni u firmi?A tvoji ako su gurali i ako revizor nije video (i naravno ako je materijalno) najvise govori o kvalitetu revizije. Ipak, i ako im je proslo, jedini efekat im je na povecanju profita, jer su realne troskoce knjizili kao investiciju.
Pa ne baš, zato što je kupac, bio dužan da investira određenu sumu, po ugovoru sa državom, poprilično veliku, pa su namicali sve i svašta da to tako ispadne i da se dosegne ta suma...A druga stvar, je ne radim u "običnoj" firmi, nego u banci... Nas revizija(ili kako je već pravi termin, mi ih tako zovemo) NBS stalno kontroliše... Ili kontroliše™, bolje rečeno... Edited by radisa
Link to comment
kakve veze imaju drzavni revizori sa placanjem kazni u firmi?A tvoji ako su gurali i ako revizor nije video (i naravno ako je materijalno) najvise govori o kvalitetu revizije. Ipak, i ako im je proslo, jedini efekat im je na povecanju profita, jer su realne troskoce knjizili kao investiciju.
Upravo, najveći broj nekakvih ljudi koji se predstavljaju kao revizori, su najblaže rečeno nekompetentni. Uključujući i one koji rade po nekim izvikanim revizorskim firmama.
Link to comment

Ne znam koliko si upućen u funkcionisanje revizorskih kuća.Problem je sa samim sistemom koji počiva na tome da se zapošljavaju klinci bez ikakvog iskustva. To u Srbiji uglavnom jesu najsposobnija deca, ali se njima daju lap-topovi i oni se bacaju u vatru bez dovoljno predznanja i iskustva. Timovi se uglavnom sastoje od par ljudi sa godinu i manje iskustva dvoje sa dve ili par godina i menadžera koji su bar po Big4 firmama uglavnom zaista stručni ljudi koji su prošli dril.Dok se ta deca osposobe da znaju nešto ona bivaju vrbovana od drugih firmi za veće pare, a za samu revizorsku kuću postaju preskupa. Oni se "čiste" a novi neiskusni ljudi uskaču na njihovo mesto.Ipak i pored toga vrlo retko nešto krupno biva propušteno.Međutim kao svakodnevni korisnik revizorskih izveštaja mogu da ti kažem da znači kada pred sobom imam izveštaj neke od big4 i da olakšava dalji posao znatno.

Edited by Eraserhead
Link to comment
Ne znam koliko si upućen u funkcionisanje revizorskih kuća.Problem je sa samim sistemom koji počiva na tome da se zapošljavaju klinci bez ikakvog iskustva. To u Srbiji uglavnom jesu najsposobnija deca, ali se njima daju lap-topovi i oni se bacaju u vatru bez dovoljno predznanja i iskustva. Timovi se uglavnom sastoje od par ljudi sa godinu i manje iskustva dvoje sa dve ili par godina i menadžera koji su bar po Big4 firmama uglavnom zaista stručni ljudi koji su prošli dril.Dok se ta deca osposobe da znaju nešto ona bivaju vrbovana od drugih firmi za veće pare, a za samu revizorsku kuću postaju preskupa. Oni se "čiste" a novi neiskusni ljudi uskaču na njihovo mesto.Ipak i pored toga vrlo retko nešto krupno biva propušteno.Međutim kao svakodnevni korisnik revizorskih izveštaja mogu da ti kažem da znači kada pred sobom imam izveštaj neke od big4 i da olakšava dalji posao znatno.
Ko su Big4?
Link to comment

PricewaterhouseCoopers je najveca i drzi veci deo fortune 500. Deloitte bi bio drugi. KPMG ima veliki skok u poslednje vreme i smatra se dosta fleksibilnom i Ernest & Young. To su big4 koje su ostale nakon propasti Arthur Andersena kada smo imali big5.

Edited by Eraserhead
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...