Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

3 minutes ago, banecare1 said:

planiram da posaljem par upita makedonskim proizvodjacima, da im pisem na srpskom ili engleskom? upiti su jednostavni.

@cedo bi mogao znati, ne znam ko je jos iz mk 

 

pisi engleski

Link to comment
  • 1 month later...

Ne znam gde drugo ovo da postavim. Da li neko ima veze sa fabrikom stakla u Paracinu? Firma iz Spanije ocajnicki trazi duvace stakla (sic! drugih duvaca imaju na pretek u lokalu) i slicne majstore. Ako imate neki kontakt ili znate nekoga iz tog biznisa, pliz pm.

Link to comment

E, Chandra, Chandra, da traze менаџере za duvanje stakla jos bi se mozda i naslo: a ta vrsta samoupravljacatm je davno ubivena, ima ih koje po penzijama, koje po grobljima, skole vec decenijama ne sluze za te vrste ucenja...

Malo ima fabrika koje su tako zverski razbucane kao Fabrika stakla u Paracinu...

Link to comment
5 hours ago, namenski said:

E, Chandra, Chandra, da traze менаџере za duvanje stakla jos bi se mozda i naslo: a ta vrsta samoupravljacatm je davno ubivena, ima ih koje po penzijama, koje po grobljima, skole vec decenijama ne sluze za te vrste ucenja...

Malo ima fabrika koje su tako zverski razbucane kao Fabrika stakla u Paracinu...

 

Znam da je rasturena fabrika, zato mi je i palo na pamet da mozda neko zna nekoga ko zna zanat - ovi traze ne samo duvace, vec inace ljude obucene za rad sa staklom. Kapiram da su uslovi odlicni. Mozda je meni vreme da se prekvalifikujem!

Link to comment

Pošto mi i dalje stižu na naplatu neke rate na plaćanja kreditnom karticom i kamate iz perioda moratorijuma (tokom vanrednog stanja), interesuje me jel taj moratorijum nastupio tada po automatizmu za sve, ili je moja banka samoinicijativno uvela moratorijum bez da su me išta pitali, Komercijalna je u pitanju. Imao još neko slučaj da nije potvrdio da želi da mu se primeni moratorijum a da ipak banka to jeste učinila? Ne mogu da ispratim uopšte na ebankingu koji troškovi su mi još preostali, sve je nešto kod njih u sistemu i ja za to saznam tek kad mi skinu novac početkom svakog meseca :mad:

Link to comment
53 minutes ago, ducca said:

Pošto mi i dalje stižu na naplatu neke rate na plaćanja kreditnom karticom i kamate iz perioda moratorijuma (tokom vanrednog stanja), interesuje me jel taj moratorijum nastupio tada po automatizmu za sve, ili je moja banka samoinicijativno uvela moratorijum bez da su me išta pitali, Komercijalna je u pitanju. Imao još neko slučaj da nije potvrdio da želi da mu se primeni moratorijum a da ipak banka to jeste učinila? Ne mogu da ispratim uopšte na ebankingu koji troškovi su mi još preostali, sve je nešto kod njih u sistemu i ja za to saznam tek kad mi skinu novac početkom svakog meseca :mad:

Bilo je obrnutio, morao si explicitno da kažeš da nećeš moratorijum, da ga ne bi uveli...

 

Kod nekih banaka na sajutu, kod drugih mailom...

 

Ako nisi javio da nećš, automatski su ti uveli...

Link to comment

Tnx. Nisam tad ispratio to oko moratorijuma, tj mehanizam, jer sam nešto rezonovao da ti treba da potvrdiš ako hoćeš a ne ako nećeš. Svakako mi nije stizalo nikakvo obaveštenje da imam neki rok da se izjasnim, što je bzv. 

Link to comment
1 minute ago, jms_uk said:


Hm.

Kod moje majke je to def slucaj, tacno 1200 din razlike.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

Treba da ispita zašto. Možda novo rešenje, obračun, nešto tako. Ili je banka uzela zbog nečega.

Link to comment
12 hours ago, Luther said:

 

Treba da ispita zašto. Možda novo rešenje, obračun, nešto tako. Ili je banka uzela zbog nečega.

 

Ispostavilo se da je kupila nesto (samo zaboravila da mi kaze) pa je ta razlika u stvari "rata". 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...