Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

Molba ako je neko od volje da mi razjasni:

 

Ljudi na estradi, ciji prihodi nisu vezani za jednu drzavu, dje oni placaju porez? Placa se recimo prihod od koncerta samom organizatoru eventa u toj drzavi ? Razmisljam da je vise slojeva u pitanju u toj prici.

 

Isto i za tenisere

Link to comment
Molba ako je neko od volje da mi razjasni:
 
Ljudi na estradi, ciji prihodi nisu vezani za jednu drzavu, dje oni placaju porez? Placa se recimo prihod od koncerta samom organizatoru eventa u toj drzavi ? Razmisljam da je vise slojeva u pitanju u toj prici.
 
Isto i za tenisere
Nije za poređenje...

Estradu pokušavaju da uvedu u red ili "pokušavaju", ali slabo im ide...

Teniseri su tu, mislim, vrlo ozbiljniji i paze na to... Mislim uvek ima muljanja, ali mislim da su "poslodavci" u tenisu ozbiljniji.

Mislim, ako sve ovo nije pitao zbog pitanjasvihpitanja :

A gde Novak plaća porez?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
Molba ako je neko od volje da mi razjasni:
 
Ljudi na estradi, ciji prihodi nisu vezani za jednu drzavu, dje oni placaju porez? Placa se recimo prihod od koncerta samom organizatoru eventa u toj drzavi ? Razmisljam da je vise slojeva u pitanju u toj prici.
 
Isto i za tenisere
Zavisi od države.

Ovde se recimo oporezuje svaki pojedinačni muzički događaj za koji se zaključuje ugovor, i to na ugovorenu cifru. Godišnjim porezom se oporezuje samo prihod iznad valjda beše trostruke godišnje prosečne zarade. Na zapadu je godišnji porez pravilo, svi godišnji prihodi i priznati rashodi ulaze u doboš pa se po saldiranju oporezuje čist dohodak (profit).

I kod nas i na zapadu je poznat pojam rezidenta (stanovnika) od značaja za oporezivanje, jer je lice poreski obveznik godišnjeg poreza na dohodak građana u onoj zemlji u kojoj boravi 183 i više dana godišnje, a druga u kojoj boravi ga te obaveze oslobađa ako dokaže da ga je u prvoj platio.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

Link to comment
8 hours ago, Frank Pembleton said:

Nije za poređenje...

Estradu pokušavaju da uvedu u red ili "pokušavaju", ali slabo im ide...

Teniseri su tu, mislim, vrlo ozbiljniji i paze na to... Mislim uvek ima muljanja, ali mislim da su "poslodavci" u tenisu ozbiljniji.

Mislim, ako sve ovo nije pitao zbog pitanjasvihpitanja :

A gde Novak plaća porez?



... Shiit has hit the fan...
 

Hvala, i slutnja i odgovor su vec pri kraju vaseg posta :)

Stice se utisak da je sam Djokovic humanitarac te bi se moglo reci da vraca nazad na "ovaj ili onaj "nacin, ali drugi? Pitanje je vise cisto informativnog karaktera u vezi te 2 nabrojane drustvene sfere.

3 hours ago, Tribun_Populi said:

Zavisi od države.

Ovde se recimo oporezuje svaki pojedinačni muzički događaj za koji se zaključuje ugovor, i to na ugovorenu cifru. Godišnjim porezom se oporezuje samo prihod iznad valjda beše trostruke godišnje prosečne zarade. Na zapadu je godišnji porez pravilo, svi godišnji prihodi i priznati rashodi ulaze u doboš pa se po saldiranju oporezuje čist dohodak (profit).

I kod nas i na zapadu je poznat pojam rezidenta (stanovnika) od značaja za oporezivanje, jer je lice poreski obveznik godišnjeg poreza na dohodak građana u onoj zemlji u kojoj boravi 183 i više dana godišnje, a druga u kojoj boravi ga te obaveze oslobađa ako dokaže da ga je u prvoj platio.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 

Odlicno, neko kratko i generalno strucno objasnje koje usput zvuci i racionalno.

Ako bi nastavili oko legalnih praksi ili manjak istih na koje je aludirao Pembleton kod muzicara, moglo bi vaziti jos vise za tenisere; zar ne bi status "boravka" recimo mogao pasti pod sivu zonu i otvara prostor za porezno muljanje u ovoj sferi ?

Link to comment

S porezom se uvek mulja, i ne biraju sportisti, biznismeni i ini bogataši za džabe Monte Karlo ili tako neki egzotični poreski raj za formalni centar operacija odn. rezidentnost. Kako se u praksi dokazuje ta rezidentnost odn. boravak od najmanje 183 dana godišnje to iskreno ne znam, i mene bi interesovalo da saznam.

Ameri su recimo otišli korak dalje, pa su protegli svoju jurisdikciju na sve prihode koje lice njihov državljanin ili stranac kome je odobreno stalno nastanjenje ostvari u toku fiskalne godine svuda, i u zemlji i u inostranstvu. I njihov IRS počeo na razne načine da primorava banke po svetu da, ukoliko posumnjaju da im klijent ima neke veze s Amerikom, njemu poturaju saglasnost za dostavljanje podataka o stanju na računima američkim poreskim vlastima.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

Link to comment
17 minutes ago, Tribun_Populi said:

S porezom se uvek mulja, i ne biraju sportisti, biznismeni i ini bogataši za džabe Monte Karlo ili tako neki egzotični poreski raj za formalni centar operacija odn. rezidentnost. Kako se u praksi dokazuje ta rezidentnost odn. boravak od najmanje 183 dana godišnje to iskreno ne znam, i mene bi interesovalo da saznam.

Ameri su recimo otišli korak dalje, pa su protegli svoju jurisdikciju na sve prihode koje lice njihov državljanin ili stranac kome je odobreno stalno nastanjenje ostvari u toku fiskalne godine svuda, i u zemlji i u inostranstvu. I njihov IRS počeo na razne načine da primorava banke po svetu da, ukoliko posumnjaju da im klijent ima neke veze s Amerikom, njemu poturaju saglasnost za dostavljanje podataka o stanju na računima američkim poreskim vlastima.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 

Jasno. Kod muzicara je mozda muljanje oko boravka vise na bazi bivsih ex-yu republika.

 

Da, ako to cak i nije nedavna praksa. Mali off: A uprkos tome medjunarodni biznismen Trump jos nije izdao tax returns jer "we're

working on it".

 

 

Link to comment
57 minutes ago, Host said:

Ballmer je neandertalac, ali uopste nije glup i nesposoban. Moze se reci da je najzasluzniji za danasnje uspehe Microsofta. 

Mozes li malo pojasniti drugi recenicu ?

Deluje mi da postoji opsti kocenzus da je Nadella zasluzan, jer je promenio I fokus i imidz I nastup MSa 

Edited by Lezilebovich
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Da li je neko upoznat sa naplacivanjem troskova kod kredita,vidim da su mnogi tuzili banke zbog neosnovanih naplata troskova, tj.fantomskig troskova?

 

Pojavili se i po gradu flajeri i plakati,nude pomoc ljudima zbog toga.

 

Link to comment

Ne znam da li pitam na pravom mestu, ako grešim, neka mod prebaci pitanje na odgovarajuću temu.

 

Treba da podignem gotovinu sa Revolut Mastercard-a.

 

Do sada sam to radio u Hr, tamo je do 200€ (na bankomatu) bez naknade, a zatim 2% od iznosa.

 

Na kartici su sredstva u dolarima.

 

Dakle, pitanje je koji bankomat koristiti, ima li kod nas neki da se može podići u stranoj valuti (dolari, da ne pretvaram u Eure, verovatno tu ide neki procenat za konverziju), ako mora u dinarima, koju opciju izabrati...

Link to comment
  • 1 month later...

Banka Inteza je ovog meseca par dana zatvorila Ebanking radi ubacivanja novog softwera.

 

E sad - ja uplatio neki porez, balans mi je i dalje isti (nista skinuto sa racuna) a dobio SMSove da pare idu sutra sa racuna za te namene - a do sada je bilo trenutno.

 

Jel to neka greska ili...?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...