Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

dobro je ovo, preduzeće za sve i svašta

 

PREDUZEĆE ZA GRAĐEVINARSTVO, TRGOVINU I USLUGE TSV BRAVE DOO, BEOGRAD,

delatnost Трговина на мало у неспецијализованим продавницама, претежно храном, пићима и дуваном

 

ali nisu digli ruke ni od građevine

https://www.savskivenac.rs/data/2018/Gradjevinska resenja 2018/351_1318_18_objava.pdf

Link to comment

Pa nije, osim ako nisu tipa juče kupili pa da APR još nije ažurirao podatke. E-mail adresa firme TSV Brave d.o.o. na APR-u je info@tsvdiskont.com. www.tsvdiskont.com je zvanični sajt TSV lanca. Takođe je to navedeno kao sajt firme na APRu, plus su brojevi telefona isti kao i na sajtu. To je to.

Edited by hazard
Link to comment

pretpostavljam da je covek pitao ko je stvarni vlasnik, a da je do podataka sa apr mogao da dodje i sam. maticna kompanija tsva je kimby, za bilo kakav oblik poslovne saradnje neophodno je kontaktirati njih (ako je to uopste bila svrha pitanja).

Link to comment
  • 4 weeks later...

valjda je elektrodistribucija ostala jedina firma kojoj možeš da platiš učinjenu uslugu bez doplate. od ranije imam iskustvo sa VIPom gde treba da dodam 50 RSD uz račun. nedavno mi se ponovilo sa AMSS i sa dunav osiguranjem. s druge strane u telekomu i infostanu ne možeš da platiš ispostavljen račun. moraš u banku / poštu. u čemu je fazon? zašto se ne može da plati kao u EPSu?  ili će i oni da slede "dobru" praksu ovih drugih?

Link to comment

U SBBu i dalje može da se plati račun, bez provizije. Samo što SBBovih poslovnica nema nešto puno. Otkad je to za Telekom? Ranije je u mts poslovnicama mogao da se plati račun.

 

Za infostan nije bitno, oni su šifra 221, imaju sa poštom i sa mnogim bankama ugovor da se na njihove račune ne plaća provizija. Mislim da Infostan prati praksu svih ostalih državnih službi, gde nema plaćanja na licu mesta, nego mora na račun. Mislim da se to radi kako bi se suzbila korupcija (jer je lakše uz pare za račun ,,poturiti" i pare za mito) i kako bi se ograničila krađa para od šalterskih službenika. Takođe, da ne bi morali da drže trezore sa kešom, brinu o obezbeđenju, pljačkašima, i sl.

 

Ovi ostali (Telekom, VIP, itd.) cenim da jednostavno neće da zapošljavaju dovoljan broj ljudi da imaju blagajnu. Plus kao i ovo gore, treba čuvati negde sav taj keš, transportovati itd. Poslovnice su često i minijaturne, možda i ne ispunjavaju neke zakonske uslove za to, itd...ukratko kontrola troškova.

 

 

Link to comment

da, SBB račun može da se plati kod njih.

pazi, ja za sveračune imam trajni nalog, porez i ekstra stvari plaćam elektronski. samo me zanimalo otkud ovo. žena je dobila SMS da februarski i martovski račun za 064 ne može da se plati nalogom pa otud znam za tu praksu. 

 

ovaj tvoj poslednji pasus ne pije vodu jer sam plaćao kod VIPa, DUNAVA i AMSS ono što treba ali sam morao da dodam po 50 RSD koliko bi mi inače uzeli u pošti.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Jel neko može da mi objasni šta naša država želi da postigne time što će u novom zakonu o trgovini (valjda) da oderdi da su rasprodaje moguće samo 2 puta godišnje?

Link to comment
On 12.7.2019. at 15:43, Arkadija said:

Jel neko može da mi objasni šta naša država želi da postigne time što će u novom zakonu o trgovini (valjda) da oderdi da su rasprodaje moguće samo 2 puta godišnje?

Pa to je uskladjivanje sa propisima EU. Rasprodaje su dva puta godišnje, letnje i zimske i odredjuje se tačno i period kad počinju i kad se završavaju.

Van toga, možeš da rasprodaješ stvari samo ako zatvaraš radnju iz nekog razloga.

Link to comment
Jel neko može da mi objasni šta naša država želi da postigne time što će u novom zakonu o trgovini (valjda) da oderdi da su rasprodaje moguće samo 2 puta godišnje?
Verovatno je to sa rasprodajama svaki čas, da tu ima nekih kreacija u knjigovodstvu...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
Verovatno je to sa rasprodajama svaki čas, da tu ima nekih kreacija u knjigovodstvu...

 

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

U „akcijama“ koje su obični marketinški trikovi i na granici su s tzv. prevarnim oglašavanjem. Možete videti na svakom koraku, po sportskim radnjama najviše.

 

U poslednjih desetak godina svaki iole veći trgovinski lanac je krenuo da na raznorazne fore uzima ljudima brojeve telefona, da bi vremenom krenuo prvo SMSom a potom i Viberom da bombarduje porukama o „akcijama“ i „sniženjima“ od 30% na već sniženo od 50%... gde kad bi se prosta logika uključila nigde nikakve ekonomske računice ne bi bilo, da je to stvarno tačno. Ali izgleda pali, čim ne odustaju.

 

Pisao sam o tome, nama je potrošačka zaštita skrnava žestoko. Po logici stvari, Zakonu o zaštiti potrošača i Zakonu o oglašavanju je tržišna inspekcija do sad trebala da uđe u tri-četiri firme, pretrese poslovne knjige, vidi da li su ikada radili nivelaciju cena (prvobitno formiranje pa sniženje) i ako nisu kao što nisu da im onda sud zalepi kaznu zbog prevarnog oglašavanja da se useru, i da se to javno objavi na TV-u.

 

Ovako su još i dobro prošli.

 

 

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

 

 

 

Link to comment

Iskreno sumnjam da postoje ozbiljniji msloprodajni lanci koji ne ispostuju zakon u tom najosnovnijem obliku. Nivelacije kod popusta I sl se regularno rade. To se ozbiljno kontrolise I sa tim se ne igraju (bar ovi koji nisu sns orjentisani, a verovatno I oni).

U sportskoj opremi imaju drugi foru, tzv "prvu cenu". To je prva prodajna cena kada npr patika tek stigne na trziste I onda sve kasnije popuste cesto iskazuju u odnosu na nju.

Link to comment

Pa sad, koliko se ozbiljno radi i koliko se ozbiljno kontroliše ne znam. Pre 8 godina su kontrole baš u tom delu pokazale protivzakonito poslovanje kod trećine kontrolisanih privrednih subjekata, ako je verovati tržišnoj inspekciji.

http://www.politika.rs/sr/clanak/186461/Potrosac/Nepravilnost-kod-svakog-treceg-trgovca

Nešto nisam ubeđen i ne deluje mi kao da se išta drastično na bolje promenilo od onda.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...