Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

Okeeej. Znate, ja sam u Francuskoj negde zaturila bila celo blokče čekova i to gde su čekovi neograničeni, pa sam samo otišla da prijavim da ih ponište. Ali mislim da tamo svaki primalac čeka ima onaj terminal za proveru validnosti čeka.

Link to comment

Moja supruga je imala takav slučaj pre par godina ali u pitanju je bio samo jedan ček.

 

Trebalo je da ga oglasi nevažećim u službenom glasniku i takav oglas dostavi u banku.

 

TT

zadnje cega se ja cekam oko cekova je to da traze oglas u SG ali to je bilo daaavno...
Link to comment
  • 2 months later...

Da li se kod korišćenja privatnog vozila u službene svrhe kao naknada obračunava 30% cene goriva po km (to svi svuda spominju) ili 10%? Meni u glavi takođe stoji 30%, ali sam onda naišla na ovo (član 11).

Link to comment

Da li se kod korišćenja privatnog vozila u službene svrhe kao naknada obračunava 30% cene goriva po km (to svi svuda spominju) ili 10%? Meni u glavi takođe stoji 30%, ali sam onda naišla na ovo (član 11).

Ako si državni službenik ili nameštenik, i dozvole ti da koristiš svoj auto, onda se obračunava 10%, po Psihovoj uredbi.

 

Za firme važi 30% od cene najskupljeg goriva za tvoj tip vozila po kilometru.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Može li mi neko objasniti kako da čitam ove finansijske izveštaje...

 

izvestaj.png

 

Dakle po ovome je čist profit za tekuću godinu 1mil RSD, a prošle godine su u minusu za toliko (1mil)? Da li se uopšte može verovati ovim izveštajima, ili je ovo nakon što su isplatili plate/trošili sa računa firme tokom cele godine?

Edited by FERNOUX H
Link to comment

ne znam koja bi tema bila odgovarajuca za ovo, pa ajd ovde

 

jel ima neka banka u srbiji karticu slicnu erste poklon kartici?

 

tu karticu sam koristio za internet placanja, radi po principu da se otvara poseban racun (u mom slucaju dinarski, ne znam da li moze i devizni) za nju, na njega uplatim novac i onda sopingujem online :D

sa njom se ne moze podizati novac na bankomatima, ali moze u banci. a jako bitna stvar je sto se za razliku od ostalih kartica na ovu ne ceka, nego se dobije za bukvalno nekoliko minuta

 

 

dakle treba mi kartica sa kojom mogu placati po netu, prebaciti na nju novac sa online naloga (paypal, skril...), da ima mogucnost podizanja novca (bankomat ili u banci) i ako je ikako moguce da se sto krace ceka na nju

Edited by pbg12345
Link to comment

Ne znam koliko se ceka izrada (vrv nekoliko dana), ali dobre opcije za placanje na netu su:

- Telenor Banka mastercard debit multivalutna kartica, sve radnje uplate/isplate u rsd/eur se obavljaju na bankomatima, postoji samo jedna poslovnica

- Intesa internet kartica samo za net, samo licno podizanje na salteru

- Intesa visa electron uz obican devizni racun, radi i na bankomatu

 

Sve tri kartice i njihovi racuni se besplatno odrzavaju.

Edited by Friend
Link to comment
  • 7 months later...
  • 2 months later...

Da li neko zna da li je moguće da POS terminal, koji se povezuje mobilnom karticom, nekako radi u inostranstvu? Da li je moguće promeniti sim karticu ili je vezana za uredjaj (banku ili sl.)

Link to comment
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...