Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

  • 2 months later...

Da li neko moze da mi kaze koji sve tacno razlozi mogu da uzrokuju da menica ne bude primljena. Znam za slucaj da nesto nije u redu sa pecatom i potpisom, ali da li neko zna koji jos mogu da budu razlozi da odbijanje (u banci)

 

zahvaljujem unapred

Edited by MancMellow
Link to comment

Jedino što mi pada na pamet su formalni razlozi, tj. samo popunjavanje menice. Sve mora biti popunjeno i ispravno. Npr. pečat ne sme da očepi beli okvir, al to može i proći. Osnovno je da se menica preda pre roka dospeća i da dužnik ima aktivan račun u banci. Ako je sve ispravno, ne bih izašao iz banke dok je ne prime, pomislio bih na neku muljačinu između banke i klijenta. U banci moraju da daju razlog neprihvatanja menice, napismeno. Nisam siguran da li je još uvek potrebno menično ovlašćenje. Poneseš i svoj dopis u 2 primerka da ti banka overi da je zaprimila menicu.

Link to comment

Jedino što mi pada na pamet su formalni razlozi, tj. samo popunjavanje menice. Sve mora biti popunjeno i ispravno. Npr. pečat ne sme da očepi beli okvir, al to može i proći. Osnovno je da se menica preda pre roka dospeća i da dužnik ima aktivan račun u banci. Ako je sve ispravno, ne bih izašao iz banke dok je ne prime, pomislio bih na neku muljačinu između banke i klijenta. U banci moraju da daju razlog neprihvatanja menice, napismeno. Nisam siguran da li je još uvek potrebno menično ovlašćenje. Poneseš i svoj dopis u 2 primerka da ti banka overi da je zaprimila menicu.

 

hemijska je odlucila da ispusti boju bas kad je spustena na papir menice. sve je i jasno i citko na kraju krajeva, ali slova su malkice zamrljana, ali nista specijalno, bukvalno vrlo malo. 

 

sve ostalo sto si naveo je potpuno ok

 

pardon - da pojasnim, to se odnosi samo na jednu rec, ali na zalost ta rec je mesto sedista firme (koja je izdala menicu) :(

 

jos jedna stvar - ovo sve pisem unapred, menica jos nije odneta u banku, ali, ono, u strahu su velike oci itd..

Edited by MancMellow
Link to comment

Aaaa ti pišeš unapred, puštaj to, blokiraj!

 

ne rauzmem? pa vec je napisana, samo nije jos odneta u banku. a druga nema, mora onda ponovo da se trazi od njih...a kako da ti kazem, to bas i nije srecna opcija...

Link to comment

Koji je rok za vraćanje robe u radnju? Recimo usled nekakvog predomišljanja, bez neke konkretne reklamacije. Npr. patike, džemper, cipele itd.

Edited by C žeton
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...