Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

Facebook je u odnosu na Myspace ponudio nešto znatno drugačije i privlačnije. Dinamičnost. Komunikacija na višem nivou. Aplikacije. Igre. Povezivanje je daleko unapređenije. Onaj ko bude hteo da najebe facebook morace opet da ponudi nešto novo što će privući ljude. Mislim da to neće biti lako jer je networking na facebooku već razrađen i broj korisnika je ogroman. Svaka sledeća mreža nastupa iz jako nepovoljne pozicije.

Link to comment

Secamo se mi matori kako je yahoo delovao kao resenje za sve pa ga je google prejebao za tili cas. Ulaganje u facebook je velika kocka, bar je to moje laicko razmisljanje. Sutra moze da se pojavi neko sa boljim opcijama, sa novom idejom... jos ako nema rapidno drugaciji dizajn odose akcije u roku od nista.

Link to comment
citam neki tekst, analiticari kazu da je big bubble, i da vredi trenutno otprilike 48x vise nego sto su realni parametri.drugim recima, kako ce puci FB?
Mislim da nije fora u tome kako ce puci FB, nego kad ce ljudi shvatiti da je kompanija precenjena. Dakle to sto je facebook vrednovan 48 puta vise nego sto realno vredi ne znaci da ce fb da pukne i nestane, bankrotira i bude zamenjena nekim drugim sajtom. Samo znaci da ce za par godina ljudi uvideti da vredi 2 milijarde dolara kao kompanija a ne 50. Imas tonu kompanija koje su prosle kroz tu fazu precenjenosti pa im je vrednost akcija strmoglavo pala u nekom trenutku, ali su te firme i dalje prisutne i profitabilne.
Link to comment
  • 2 weeks later...
Imam jedno pitanje: Zašto nije moguće peg-ovati dinar na euro? Da li zaista dinar mora da pliva? Ako je mogla Estonija, što ne bi mogli mi? (Pretpostavljam zbog politike, nesposobnosti ili retardiranosti, nismo u mogućnosti?)
A šta je uradila Estonija? Pegovala Euro na Euro?
Link to comment
Imam jedno pitanje: Zašto nije moguće peg-ovati dinar na euro? Da li zaista dinar mora da pliva? Ako je mogla Estonija, što ne bi mogli mi? (Pretpostavljam zbog politike, nesposobnosti ili retardiranosti, nismo u mogućnosti?)
generalno, ne zelim da se natezem na ovim temama, ali kratak odgovor je da mi imali mogucnost da sporovode monetarnu politiku. ako te zanima malo vise pocni odavde.
Link to comment
  • 1 month later...
Kako se prevodithe business line registered a goodwill impairment charge on its operations in Serbia and a smaller contribution from its equity accountedaffiliates.
Тешко се преводи.
Link to comment

Evo jedno "razno pitanje"...Postoje li u Srbiji poreske olakšice za kompanije koje doniraju sredstva neprofitnim organizacijama? Ako da, koliko im se odbija, kako to funkcioniše? Kako to inače funkcioniše u zapadnijem svetu?

Link to comment
Evo jedno "razno pitanje"...Postoje li u Srbiji poreske olakšice za kompanije koje doniraju sredstva neprofitnim organizacijama? Ako da, koliko im se odbija, kako to funkcioniše? Kako to inače funkcioniše u zapadnijem svetu?
koliko sam ja razumela (citajuci vesti) ne postoji ni za kompanije, ni za pojedince.
Link to comment

Mda, na to sam mislio, ali sam očekivao odgovor tipa "po tom i tom zakonu, tako i tako"... :)edit: ... ili makar link ka zakonu.

Edited by Oxymoron
Link to comment
Mda, na to sam mislio, ali sam očekivao odgovor tipa "po tom i tom zakonu, tako i tako"... :)edit: ... ili makar link ka zakonu.
Zakon o porezu na dobit preduzeća.Zakone imaš na ovom linku:ZakoniOslobadja se poreza davanje u dobrotvorne svrhe, ili sponzorisanje ali samo do odredjene visine u procentima od poreske osnovice. Mislim da je negde trenutno oko 3%.
Link to comment
brzo brzo....Bruto iznos po autorskom ugovoru je X. Koliki je neto iznos?Isto to i za ugovor o delu. Pliz, što je moguće brže!Hvala!
racunam da ovo nije bas 'brzo brzo', al ako ti jos treba mogu to poslati formulu za izracunavanje, posto ima tu i nekih pizdarija sa neoporezivim delom i blabla...
Link to comment
racunam da ovo nije bas 'brzo brzo', al ako ti jos treba mogu to poslati formulu za izracunavanje, posto ima tu i nekih pizdarija sa neoporezivim delom i blabla...
nije više aktuelno, ali nije loše imati na raspolaganju takvu formulu. šalji. :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...