Jump to content
IGNORED

Razna pitanja


korindjar

Recommended Posts

Da li ste znali da poštaš može da vam "zatvori" firmu?Od Poreske je stigla pošta naslovljena na odgovorno lice koje ne radi već 5 godina. Pošta nije primljena iz očiglednog razloga, poštaš napisao "Nepoznat na adresi".Poreska "zaključila" da firma ne postoji (inače, redovno izmiruje sve obaveze, poslovanje dugo deceniju, bez mrlje), i privremeno ukinula PIB!Trenutno svi računi u blokadi zbog "procedure" vraćanja neodgovorno oduzetog PIB-a.Dakle.. angry.gifedit: Poštašu se veruje, dakako, na reč..
Jedno pitanje: A zašto niste primili to pismo, iako je adresovano na odgovorno lice koje više nije u firmi? Ono, kao iz principa, šta?
Link to comment

Da li ti primaš poštu koja je adresirana na ime i prezime osobe koja nisi ti?Ili, pošto je nekadašnje odgovorno lice, da li primaš poštu na d.o.o. ili na ime i prezime?Napominjem da Poreska nije odlučila da napravi terensku kontrolu, napomena poštaša je bila dovoljno dobar dokaz..

Link to comment
Da li ti primaš poštu koja je adresirana na ime i prezime osobe koja nisi ti?Ili, pošto je nekadašnje odgovorno lice, da li primaš poštu na d.o.o. ili na ime i prezime?Napominjem da Poreska nije odlučila da napravi terensku kontrolu, napomena poštaša je bila dovoljno dobar dokaz..
Ako je bivše odgovorno lice firme, a pismo je od Poreske uprave-da.Iz očiglednih razloga.Sad ste još podložni i podebljoj kazni. Edited by Tresko
Link to comment

Napominjem:- da je odgovorno lice u tom trenutku van firme već 5 godina- da je u međuvremenu promenjeno još 2 odgovorna lica- da su sve promene uredno registrovane i prijavljene - da Poreska nije adresirala dopis na firmu, nego na ime i prezimeSledi da:- Poreska nije sprovela utvrđivanje odgovornog lica u trenutku sastavljanja dopisa- Poreska nije napravila terensku kontrolu (u obavezi je).

Link to comment
Napominjem:- da je odgovorno lice u tom trenutku van firme već 5 godina- da je u međuvremenu promenjeno još 2 odgovorna lica- da su sve promene uredno registrovane i prijavljene - da Poreska nije adresirala dopis na firmu, nego na ime i prezimeSledi da:- Poreska nije sprovela utvrđivanje odgovornog lica u trenutku sastavljanja dopisa- Poreska nije napravila terensku kontrolu (u obavezi je).
Slažem se ja da je isterivanje pravde i držanje do principa sasvim cool. Ali, u mnogim slučajevima nije praktično, a i košta.Kad bih ja na firmu dobio pismo od Poreske uprave, naslovljeno na bivše ovlašćeno i odgovorno lice, ja bih pismo primio i otvorio, jer možda sadrži nešto što uključuje samu firmu, a ne samo bivše odgovorno lice.Ali, to sam ja.
Link to comment

ima li neki ekspert ekonomski ovde koji bi mogao da mi objasni sta bi se desilo kada bi se proizvodnja iz kine ili nabavka, prebacila u zemlje uvoznice, sa sopstvenom radnom snagom? koliko bi to na kraci i duzi rok uticalo na ekonomsku 'moc' te zemlje? na primer, ja bojkotujem kinesku robu. i nije mi zao bilo da sam u srbiji ili americi da kupim nesto sto se proizvodi u tim zemljama, ili francuskoj, brazilu, spaniji za vecu cenu. u pitanju je moj odnos prema kvalitetu. nista drugo.

Link to comment

u vrtlogu ekonomskih desavanja i njihovih sredstava, nasa mustang bespostedno rovari u potrazi za fatalnom ispravkom vrijednosti. gotovo na rubu ravnoteznog salda i napetosti, proizasle iz niza mogucih nezeljenih situacija, odlucuje se za iznenadno prosirivanje starih analitickih konta i vidika, u kojima stvari postaju jos slozenije donosenjem novog bojkotovnog plana. u jeku emocijama nabijene kulminacije kupovanja, ona na tren klone duhom trazeci profesionalnog racunovodju, ali ne zadugo, jer sama pronalazi skriveno osnovno sredstvo i maestralnim inventurnim potezom otpisuje sve nekvalitetno i tako dovrsava zapoceto grandiozno djelo, periodicni obracun sa kinezima. da li ce se bas zavrsiti njenim delirioznim bojkotom svega njihovog, jer, sta ako se zaljubi u nekog od njih, ostaje da vidimo, ne moramo ni mi sve da znamo.

Link to comment
ima li neki ekspert ekonomski ovde koji bi mogao da mi objasni sta bi se desilo kada bi se proizvodnja iz kine ili nabavka, prebacila u zemlje uvoznice, sa sopstvenom radnom snagom? koliko bi to na kraci i duzi rok uticalo na ekonomsku 'moc' te zemlje? na primer, ja bojkotujem kinesku robu. i nije mi zao bilo da sam u srbiji ili americi da kupim nesto sto se proizvodi u tim zemljama, ili francuskoj, brazilu, spaniji za vecu cenu. u pitanju je moj odnos prema kvalitetu. nista drugo.
arkansaw giant bi trokirao sto bi dovelo do super mega jumbo depresije in these US. mek bi radio maczoloft, a burger king paxiljack
Link to comment
  • 2 weeks later...

Jel ima neki ekonomski strucnjak da mi malo detaljnije pojasni pojam "transfernih cena"vikipedia nije bas detaljna :P

Transferne cene su cene koje se primenjuju u tzv. intra-firm trgovini. To je robna razmena između matične kompanije i njene filijale ili između dve filijale iste kompanije. Te cene su niske i po pravilu oslobođene ekstremnih uticaja tržišnih oscilacija.
Treba mi materijal na tu temu ako moze na srpskom mada ni Engleski ne odbijam. Neka literatura i sl ...
Link to comment

Zasto u kupoprodaji nekretnina koja se delom obavlja i iz sredstava od kredita, ta sredstva moraju biti poslednja uplacena, odnosno ona moraju da "zavrse" transakciju ?

Link to comment

Ako misliš na kredite u kojima delom učestvuje i država, seljačka logika mi je da država pušta svoj deo sredstava kada joj banka da svu potrebnu dokumentaciju, a banka zahteva za plasman svu tu papirologiju + plasman države. Inače između te dve transakcije ne bi trebalo da prođe puno vremena, par sati u vr' glave pa ne vidim što ti je to bitno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...