Jump to content
IGNORED

Iznutrice


hoffnung

Recommended Posts

  • 2 years later...

juneci skembici. isjeckani pa obareni, voda se prolije kao kod pasulja. zatim se u serpi ugrije ulje, stavi se tona luka, 4-5 cenova bijelog luka, kad luk pozuti doda se ostalo povrce (sta se nadje u kuci), persun i skembici. onda se to dinsta, pa onda se pomalo dolijeva voda (moze i bijelo vino ali nije se imalo) da se krcka jedno sat vremena (dok skembici ne postanu mekani, ja volim bolje kuvane). Na kraju se doda voda, aleva, ljuta, so, biber itd.... i u prvoj varijanti se doda krompir, kao za gulas, pa cekas da se krompir skuva i to je to. U drugoj varijanti se izostavi krompir ali se skuvaju malo gusce pa se sluze uz neki pire.edit: slika je sa pocetka dinstanja

Edited by nautilus
Link to comment
  • 1 month later...

moguce da kasnim i da ste vec o tome pisali ali danas bauljajuci po bajloniju i okruzenju svratim do one soc pecenjare na uglu djordja jovanovica i jelisavete nacic ispod pijace, da vidim da li imaju jagnjece sarmice da ponesem za vecerusarmice imaju, nisu bas kao kad ti keva ili baba spreme ali svejedno, preveliko je to smaranje za kuvanje u kuci pa sam uzeo 3 komada, 100 din komad,no pogled mi skrene na neki reso sa dve ringle na kome se nalaze 2 velike serpe, u jednoj gulas od prasece dzigerice, u drugoj nekakvo jelo od svinjskih crevaca, porcija je 150 kinti, jede se s nogu, dobijes parce panje i pecene paprike ljute, i jedno i drugo sasma solidno za drumsku me'anu, cak su me crevca vise dojmila jer nisu heavy, nisu zacinjena mnogo, sos je beo, ne smrde :s_c: , zapravo ima smisla uzeti ih i onda od njih napraviti bas bas dobar neki onako suvo zapeceni gulas od crevaca, eventualno dodati neke kockice mesa, kozice sa slaninicom na kockice, nesto tako gadno a mamojebno..... 350 din je kilo, za te pare ne vredi paliti sporet.

Link to comment
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...