Jump to content
IGNORED

Iznutrice


hoffnung

Recommended Posts

Da remiziramo - ti svinjokolj nisi videla, zar ne?
Cuj njega :lol: Klala bre :lol: Nedgo mi moj dragi muz malocas reche da stvarno nemam pojma ,barem ne o crevima,pa da batalim priche oko pranja creva jer to rade samo ljudi koji se u to i razumeju.Ali da remiziramo. Spremna sam na sve.
Link to comment

well, peremo samo tanka creva, apendikse i burage, a tu neprijatnog mirisa nema.creva od svinje idu na punjenje naravno - dzigernjačom, belom kobajom, crvenom obajom, krvavicom, a burag i slepo crevo švarglom i kulenom.i da, može jesen, dok ne zaveje a da bude dovoljno ladno.

Link to comment

Ja već imam zakazanu takvu varijantu za relativno uskoro, tj idem kod drugara na Avalu da uzmem jedno svinjče, i da onda provedemo dan u obradi podataka, potpomognuti domaćom šljivom. Jedino me jebe činjenica da ću pre toga morati da se prošećem da kupim pola-pola frižider, pošto trenutni kapaciteti ne dozvoljavaju skladištenje mrtvih životinja.

Link to comment
well, peremo samo tanka creva, apendikse i burage, a tu neprijatnog mirisa nema.creva od svinje idu na punjenje naravno - dzigernjačom, belom kobajom, crvenom obajom, krvavicom, a burag i slepo crevo švarglom i kulenom.i da, može jesen, dok ne zaveje a da bude dovoljno ladno.
E onda da ubelezish u kalendar pocetak novembra. Ti odredi tacan termin,ja sam dve -tri nedelje u to vreme uvek u Srbijici. A vi bre iz Beograd i Novi Sadce se valjda uklopite nekako.
Link to comment
  • 3 weeks later...
Аh, kud zaboravih ovo. Dakle, imate u Maxiju (makar ima u ovom mom na Cvetkovoj pijaci) jezik u aspiku. Veliki komadi goveđeg jezika u nekoj pihtiji (ono providno, želatinozno, nije baš prava svinjska pihtija). Doručak i po.
uh, ovo trazzim!
mozak - pohovan, dinstan, na žaru. sve!
jeo prve 2 varijante. kakva je treca?jel najbolja?
nego, dugo primecujem da škembiće ljudi precepiraju uglavnom kao kuvano jelu, tj u saftu. ja sam na škembiće naučio kao na pohovane. moj matori je razbijao u spremanju istih. prvo ih pažljivo očisti, pa drži 24h u nekom pacu oc sirćeta, začina i luka, pa kuva beskonačno u dve vode, jedna začinjena druga ne. ohladi, seče na komace veličine šake i pohuje. škembići postanu meki, ukusni, tope se, nema žilavo, finog, začinjenog ukusa a bez karakterističnog mirisa. milina. sa tartar sosom i krastavčićima.
priznajem da shkembad nisam probao do sad, ali ovo gore ima veoma privlachan prizvuk. Edited by nisam ja
Link to comment
  • 3 weeks later...

serbische kahvana u svetougourskoj, allah ih poziveo.jagnjeca sarmica, hrestomatijna izvedba sa pjevajucim kiselimlekom, jos da je bilo ovcije, tacno bi se razbolo.bila muzika upobijela dana. osto bi i na veceri,ali osoblje imalo kolektivne karte za belogradskog fantoma veceras..

Link to comment
  • 11 months later...

da malo dignem ovaj sveti topik iz mrtvihu kalenicu vrlo cesto na dnevnom meniju staro tursko jelo - jagnjeca crevca u saftukvalitetno oprana - sto bi se reklo ne osEcaju se - zapertlana u one smotuljke i skuhana u dosta pikantnom sosu sa komadicima slaninice. reklo bi se da je nekakva srpska varijanta makedonskog kokoreca koji se sprema u saftu, za razliku od grckog i turskog koji se pece u rerni ili na otvorenoj vatri pored jagnjeta na raznju.cijena sitnica, 350 din.

Link to comment
Gde ima dimljenih crevaca za poneti? Fastfud varijanta?Hvala!
verovao ili ne, ima i za doneti. vidi pod Gedzine zvakemene kad iznerviraju na poslu bas, ja porucim. posle sve moze da saceka sutra, nista vise nije hitno, kancelarija sablasno prazna..
Link to comment
verovao ili ne, ima i za doneti. vidi pod Gedzine zvakemene kad iznerviraju na poslu bas, ja porucim. posle sve moze da saceka sutra, nista vise nije hitno, kancelarija sablasno prazna..
hehehh nego... super im je moto: "jesti ili se prejesti pitanje je sad :Dhvala za link!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...