Jump to content
Ivan

Demokratska stranka

Recommended Posts

Jerry

Znači posle tadića propast DS-a! :Hail: Pa taj Jeremić ne može da sroči jednu normalnu rečenicu sa punom logikom.

Max Morlock

Kao što je propao posle Mićunovića i posle Đinđića, tako će propasti i posle Tadića. DS-u je jednostavno suđena konstantna propast.

misko maric

Је li ovo krenula neka kontrakampanja protiv Tadića? Vidim po medijima se dosta orkestrirano pokreće pitanje: gde je danas DS, što je ovakva kava jeste itd.Da se razumemo, dosta loše mislim o metodima Tadićevog vladanja, o njegovom stilu i imidžu. Samo me zanima - zna li neko šta se to ovde događa?

Loshmi

Pa bio je rodjendan DS-u, normalno je da se ovih dana mediji pitaju o tome sta se promenilo od njihovog postanka do sada...A i usput mozda je to zakrzljalo javno mnenje ipak zivo (klinicki) pa je primetilo jednu losu tendenciju u najvecoj stranci, pa se zato aktiviralo...premda je to sve suvise slabo za moj ukus!Mada uvek mozemo spekulisati kako je to sve pokrenula sluzba da bi dovela Grobislava i Jogijske letace na vlast, mada ja ne bih isao toliko daleko...

misko maric
Pa bio je rodjendan DS-u, normalno je da se ovih dana mediji pitaju o tome sta se promenilo od njihovog postanka do sada...A i usput mozda je to zakrzljalo javno mnenje ipak zivo (klinicki) pa je primetilo jednu losu tendenciju u najvecoj stranci, pa se zato aktiviralo...premda je to sve suvise slabo za moj ukus!Mada uvek mozemo spekulisati kako je to sve pokrenula sluzba da bi dovela Grobislava i Jogijske letace na vlast, mada ja ne bih isao toliko daleko...
Ne mora biti služba, ali ima još spin doktora u Srbiji, a da to nisu eks Idoli. Omatorilo se, pa nešto ne verujem u slučajnosti...

pacey defender
Је li ovo krenula neka kontrakampanja protiv Tadića? Vidim po medijima se dosta orkestrirano pokreće pitanje: gde je danas DS, što je ovakva kava jeste itd.
Ako je nekakva kampanja, onda sigurno nije protiv Tadića lično, nego protiv onih članova DSa koje je Nikolić pre par dana označio preprekama za saradnju dve najveće stranke.

Loshmi

Ja sam tu Nikolicevu poruku shvatio kao "Dinkic mora da leti", mada vidim da je neki dan Vucic pominjao i Sapera u Uvecanju,a to nesto ne verujem da je moguce da se desi... uopstalom koliko jedna stranka sa 19%, moze da trazi jednoj koaliciji sa 39% da pravi personalna resenja???http://www.politika.rs/rubrike/Politika/De...i-drugi.sr.html

Jerry

Ako ne dođe do usvanja statuta predviđam podelu DS na vojvođansko krilo i centralističko krilo.Pa ko koga tu ubedi u prednost.

Merlak
Ako je nekakva kampanja, onda sigurno nije protiv Tadića lično, nego protiv onih članova DSa koje je Nikolić pre par dana označio preprekama za saradnju dve najveće stranke.
ko bi to mog'o biti, pitam se? koma još nije prevladao distancu između biti i mož' biti, prehitro se prihvatio sanitarnog otklona (niđe vrabca u ruci na vidiku).zabavno je posmatrati kako na sve učestalije objavljivanje ekskluzivnih rezultata istraživanja javnog mnjenja (po kojima ds za dužinu koplja bega pred ostalim takmacima) žustro reaguju gorostasi srbske političke scene i velikani političkog žurnalizma, pa onda krene lavina upitanosti o perspektivama ds-a, dokle bre taj tadić, vidi li mu se kraj....dotle u samoj stranci precednika i ne pomišljaju da išta menjaju. a i što bi. postignut rejting valja održavati, katkad i golim populizmom ako zatreba. briga o srbiji kao prioritet, vs promena u vlastitoj stranci, zar se tu ima šta prigovoriti ;) .

Paprichica

Demokratskoj stranci se nije dogodilo nista sto se ne bi dogodilo bilo kojoj drugoj koja bi ucestvovala u vlasti sa tolikom vecinom.Populisticke izjave su neminovnost, ako hocete da zahvatite sto sire biracko telo, jer nam je biracko telo takvo. Lakse je narodu da proguta bilo koju laz, nego da se suoci sa nekom istinom, npr. da ce ove godine mnogi da izgube poslove...Ono sto smo mi navikli da DS predstavlja neku alternativu nekom very bad mainstream-u, da ne nosi odgovornost vodjenja glavne politike zemlje i da moze udobno da kritikuje, bez rizika da bilo sta izgubi, sada jednostavno nije moguce. LDP vrlo lepo koristi tu situaciju da preuzme nekadasnju ulogu DS, zato se i kreira ta fama i BT kao o novom diktatoru, koja i SRS ide sasvim lepo na ruku.Ja ne bih da se stavljam u ulogu branioca DS-a, jer postoje mnoge stvari koje se meni ne dopadaju, ali mislim da su neke kritike preterane. Ono sto se desava, a sto je veoma lose, je to sto se clanstvo DS-a neverovatno siri. Svakojaka bgra trazi svoje mesto i svoj deo kolaca i sto je najgore, nacice ga. U samoj stranci je Tadic postao mnogo veci autokrata nego sto je to u Srbiji. Ne radi se tu ni toliko o nekom njegovom protivkandidatu, vec to sto se niza tela, opstinski odbori nista ne pitaju, cak ni kada se radi o politici u njihovim sopstvenim odborima. To ce dovesti do toga da ce neki ljudi koji su godinama u DS biti izgurani od strane nekih novih, kojima nije tesko da klimaju glavom i rade ono sto im se kaze.Forsiranje ove price o DS-u, koju su kreirali neki sa namerom da diskredituju DS, zapravo moze da pomogne DS-u da se ne izgubi u vlasti i moci, ako je to uopste moguce.

Loshmi
Ono sto se desava, a sto je veoma lose, je to sto se clanstvo DS-a neverovatno siri. Svakojaka bgra trazi svoje mesto i svoj deo kolaca i sto je najgore, nacice ga. U samoj stranci je Tadic postao mnogo veci autokrata nego sto je to u Srbiji. Ne radi se tu ni toliko o nekom njegovom protivkandidatu, vec to sto se niza tela, opstinski odbori nista ne pitaju, cak ni kada se radi o politici u njihovim sopstvenim odborima. To ce dovesti do toga da ce neki ljudi koji su godinama u DS biti izgurani od strane nekih novih, kojima nije tesko da klimaju glavom i rade ono sto im se kaze.Forsiranje ove price o DS-u, koju su kreirali neki sa namerom da diskredituju DS, zapravo moze da pomogne DS-u da se ne izgubi u vlasti i moci, ako je to uopste moguce.
Pa ti si u stvari potvrdio sve to sto se ovde prica! Upliv novih ljudi, smanjenje demokraticnosti same stranke, nisi doduse pomenuo upliv tzv. "dvora" u stranacke poslove, vise nego npr politickog saveta ali to je to...I naravno da je ova kritika tu da opomene samu stranku, da se trgne iz tog kursa, ako je to sada vise uopste moguce!

Hamlet Strašni
Demokratskoj stranci se nije dogodilo nista sto se ne bi dogodilo bilo kojoj drugoj koja bi ucestvovala u vlasti sa tolikom vecinom.Populisticke izjave su neminovnost, ako hocete da zahvatite sto sire biracko telo, jer nam je biracko telo takvo. Lakse je narodu da proguta bilo koju laz, nego da se suoci sa nekom istinom, npr. da ce ove godine mnogi da izgube poslove...Ono sto smo mi navikli da DS predstavlja neku alternativu nekom very bad mainstream-u, da ne nosi odgovornost vodjenja glavne politike zemlje i da moze udobno da kritikuje, bez rizika da bilo sta izgubi, sada jednostavno nije moguce. LDP vrlo lepo koristi tu situaciju da preuzme nekadasnju ulogu DS, zato se i kreira ta fama i BT kao o novom diktatoru, koja i SRS ide sasvim lepo na ruku.Ja ne bih da se stavljam u ulogu branioca DS-a, jer postoje mnoge stvari koje se meni ne dopadaju, ali mislim da su neke kritike preterane. Ono sto se desava, a sto je veoma lose, je to sto se clanstvo DS-a neverovatno siri. Svakojaka bgra trazi svoje mesto i svoj deo kolaca i sto je najgore, nacice ga. U samoj stranci je Tadic postao mnogo veci autokrata nego sto je to u Srbiji. Ne radi se tu ni toliko o nekom njegovom protivkandidatu, vec to sto se niza tela, opstinski odbori nista ne pitaju, cak ni kada se radi o politici u njihovim sopstvenim odborima. To ce dovesti do toga da ce neki ljudi koji su godinama u DS biti izgurani od strane nekih novih, kojima nije tesko da klimaju glavom i rade ono sto im se kazeForsiranje ove price o DS-u, koju su kreirali neki sa namerom da diskredituju DS, zapravo moze da pomogne DS-u da se ne izgubi u vlasti i moci, ako je to uopste moguce.
U principu si u pravu u dosta toga, ali za ovo boldovano nisi. Naravno da se visi organi i stranacki funkcioneri mesaju u politicke odluke i kadrovska pitanja, ali ni izbliza toliko da moze da se kaze da se odbori nita ne pitaju. Delimicno to i ima smisla da bi se obezbedilo da odbori ne vode svoju politiku kontra stranacke - pre tri godine odbor u Negotinu e napravio koaliciju sa SRS pa su ih poizbacivali.Ipak, ovakva situacija kakva je sada je bila i dva outa za vreme DJindjica - posle protesta 96 i posle 5. oktobra. Naprosto, kada rukovodstvo unapredjuje stranku i samim tim i polozaj stranacke strukture onda ga svi slusaju. Kada nije tako onda se stranka buni.

Paprichica
U principu si u pravu u dosta toga, ali za ovo boldovano nisi. Naravno da se visi organi i stranacki funkcioneri mesaju u politicke odluke i kadrovska pitanja, ali ni izbliza toliko da moze da se kaze da se odbori nita ne pitaju. Delimicno to i ima smisla da bi se obezbedilo da odbori ne vode svoju politiku kontra stranacke - pre tri godine odbor u Negotinu e napravio koaliciju sa SRS pa su ih poizbacivali.Ipak, ovakva situacija kakva je sada je bila i dva outa za vreme DJindjica - posle protesta 96 i posle 5. oktobra. Naprosto, kada rukovodstvo unapredjuje stranku i samim tim i polozaj stranacke strukture onda ga svi slusaju. Kada nije tako onda se stranka buni.
Dobro, ja sam malo preuvelicala, naravno da se nesto i pitaju, ali dogadja se da ceo odbor bude zrtva nekog pokusurivanja ( ne bih tacno navodila koji ), bez obzira na rad i rezultate.Inace jos jedna stvar, sto se tice BT i njegovih izjava sa nacionalistickim prizvukom, mislim da u tome jako gresi. Ne znam da li ga to njegovi `savetnici` savetuju, ali on bi mogao da iskoristi svoj autoritet i popularnost koju ima da smiruje nacionalno buktanje, a ne da ga raspiruje ko sto radi ( najnovije izjave povodom porske Srbije RS i cuvenog izvinjavanja).To bi dugorocno koristilo i DS-u, a i Srbiji.

Hamlet Strašni
Dobro, ja sam malo preuvelicala, naravno da se nesto i pitaju, ali dogadja se da ceo odbor bude zrtva nekog pokusurivanja ( ne bih tacno navodila koji ), bez obzira na rad i rezultate.
To se naravno desava. Ali se to oduvek desavalo u svim srpskim strankama od 90 naovamo. Nije to specificnost DS pod BT. Ja stvarno mislim da BT iskreno veruje u malo tvrdju srpsku nacionalnu pricu nego sto to verovanje imaju clanovi DS koji su levlje orijentisani. Namernnisam napisao levo krilo DS jer bi to bilo preuvelicavanje.