Jump to content
cedo

Srbija još nije u EU, a ka' će, ne zna se...

Recommended Posts

tkd7334
Sto se tice zakona i standarda.To treba da se uradi,bez obzira da li mi ulazili u EU ili ne.
Idealista, a? :lol:

Yonkers United
Idealista, a? :lol:
Zasto idealista?Samo realnost,svidjalo se to nama ili ne to ima da se dogodi sa zakonima i standardima.Pitanje je. Ko ima vremena da ceka dok se to nedesi?

tkd7334

Ma slazem se ja sa tobom u potpunosti, ja sam kategorcki odbijam da verujem da ce se to desiti istom brzinom u slucaju da krajnji cilj zvani evropska unija nije tu gde jeste.

Yonkers United
Ma slazem se ja sa tobom u potpunosti, ja sam kategorcki odbijam da verujem da ce se to desiti istom brzinom u slucaju da krajnji cilj zvani evropska unija nije tu gde jeste.
Mislim da se taj cilj i nevidi.

Gonzo

mislim da pod hitno moraš da prelistaš pravopis za osmoljetku.

djordje geprat
Da, to se bitno razlikuje od situacije 2003, kad je Srbija napravila u-turn :wacko: Povraticu. Prekinite da farbate ovaj forum jeftinim politickim sloganima, smrde kao les.Valjda si do sada mogao da naucis da se vox populi NE PITA apsolutno nizasta - odraz stagnante apatije koja se menja povlacenjem konkretnih poteza u pravo vreme. Nisi sekao vene kada je Karadzic predat a na Skupstinu nije izvrsen udar? Probaj da odgovoris samom sebi - zasto? A potom se vrati i procitaj u textu obrazlozenje zasto je Srbija u prednosti na drugim drzavama regiona.
pusti.... ili, teraj dalje.... nema veze...

hazard
Mislim da su ti fondovi prazni.Tesko da Srbija moze da vidi bilo sta iz tih fondova?
A ovo si zakljucio na osnovu cega tacno?
Sto se tice zakona i standarda.To treba da se uradi,bez obzira da li mi ulazili u EU ili ne.
To bi bilo lepo, ali bez EU kao cilja, ja nesto ne vidim kako.

tkd7334
pusti.... ili, teraj dalje.... nema veze...
Mogu ti reci da sam neprijatno iznenadjen - ocekivao sam bar dva istrazivanja javnog mnjenja ovde da se potkrepe strucne analize.

djordje geprat
Mogu ti reci da sam neprijatno iznenadjen - ocekivao sam bar dva istrazivanja javnog mnjenja ovde da se potkrepe strucne analize.
ja napisah ovo
OK. imaš podatak da većina u srbiji smatra sud u hagu antisrpskim, imaš podatak da većina u srbiji nebi nipošto rekla gde je mladić, imaš potpuno nekažnjeno veličanje raše i ratka. i, imaš holandski stav.
maločas čuh u poligrafu da polovina srpskog đubreta završava na divljim deponijama. kud ćeš bolje istraživanje. 2020, ne pre. možda ni tada sem milošću EU. sve najbolje.

hazard
potpuno nekažnjeno veličanje raše i ratka
A zasto bi se to u ovom trenutku kaznjavalo? Nije kao da to rade drzavne institucije, vec pojedinci. Ni Karadzic ni Mladic nisu - jos uvek - osudjeni i proglaseni krivim. Kakvo bi to bilo drustvo gde se kaznjava velicanje nekoga ko je optuzen? Znam sad ce mnogi reci "ali mi znamo da su oni radili to i to" - OK, ali zakon je zakon. Koji je zakonski osnov za takvo "kaznjavanje"? Zakon kaze da si nevin dok se ne dokaze na sudu suprotno. Ne kazem naravno da su oni nevini, daleko od toga, ali sa pravnog gledista je trenutno stanje takvo. Da li treba uvoditi ponovo krivicno delo verbalnog delikta? Ja mislim da ne.

foto

^@hazardu, jeee....jos uvek se nije neko javio sa hitlerovim primerom. valjda zato sto je vikend.

djordje geprat

posti hitlera. nevini su i pavelić i tuđman i tači a o oriću i haradinaju da ne pričam. <_<

Άρης
Merkel: Prvo ćemo srediti Uniju, a onda primiti HrvatskuAvtor/izvor: SEEbiz BERLIN - Njemačka kancelarka Angela Merkel izjavila je da se Europska unija prvo mora konsolidirati, a onda primati onve članice.U govoru članovima svojih kršćanskih demokrata Merkel je rekla da su pojedine zemlje na zapadnom Balkanu zabrinute zbog statusa svojih odnosa s EU i kao da im se Unija čini daleka budućnost."Ne želimo to, ali nitko se ne osjeća dobro u Europi koja se ne može nositit s vlastitom integracijom dok istodobno prima veliki broj novih članica prebrzo."Naročito je istaknula Hrvatsku izdvojivši je, barem verbalno, iz ostatka regije."U tom kontekstu, kažemo da vodimo računa o Hrvatskoj i njezinim pristupnim pregovorima. Međutim, prije toga moramo vidjeti što s Lisabonskim sporazumom, hoćemo li s njim dobiti neku fazu konsolidacije u smislu integracije." Hrvatski su pregovori, podsjeća Reuters, u slijepoj ulici zbog graničnog spora sa Slovenijom. Globalna kriza nagrizla je entuzijazam oko proširenja Unije, a tu su najveće žrtve zasad upravo balkanske zemlje, kaže Reuters.
CDU: Posle prijema Hrvatske, obustaviti proširenje EUAutor: Blic online | Foto:AFP | 17.03.2009. - 14:36 Hrišćansko-demokratska unija (CDU), stranka nemačke kancelarke Angele Merkel, od juče i zvanično podržava jedino još prijem Hrvatske u punopravno članstvo Evropske unije u dogledno vreme. BiH, Srbija i Crna Gora moraće očigledno da sačekaju, piše "Dojče Vele". "želimo stabilizovanu Evropu i jasno se zalažemo za političku integraciju. Uvereni smo da je u procesu proširenja EU neophodan period konsolidacije. Izričito smo za prijem Hrvatske, dok smo u slučaju Turske za povlašćeno partnerstvo", izjavila je Merkel, dodajući da "perspektiva pristupa ostaje otvorena". Posle prijema Hrvatske proširenje EU, bar privremeno, mora biti obustavljeno, navodi se, između ostalog, u programu CDU za evropske parlamentarne izbore, koga je Predsedništvo stranke usvojilo u Berlinu. Proširenje Unije sa 15 na 27 članica u roku od nekoliko godina bio je veliki napor za EU, te se CDU sada zalaže za pauzu na neodređeni rok. "Jačanje identiteta i institucija mora imati prednost pred širenjem EU. Odstupanje od tog pravila moguće je samo u slučaju Hrvatske," piše u izbornom programu stranke za Evropski parlament. Program je sastavila grupa stručnjaka za evropsku politiku na čelu s generalnim sekretarom CDU Ronaldom Pofalom. Ovo je, ukazao je "Dojče Vele" poruka upućena pre svega Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori i Srbiji, da od željno očekivane integracije u Evropsku uniju u skoroj budućnosti nema ništa.
Sve bolja vest od bolje...

hazard

Sve vise mislim da ce Hrvatska da saceka i nas a i Bosnu...nekima u EU se vec vrti u glavi pri pomisli da se spor Slovenija-Hrvatska ponavalja ali sa mnogo vise problema kao spor Hrvatska-Srbija...

Krampa

dobro obavesteni nacional:955bb5a7ba5a8e052263353b5edf73a9_medium.jpg

CIA: Europa će se do 2020. raspasti na tri dijelaCIA predviđa da bi do podjele moglo doći zbog velikih gospodarskih problema koji su se pojavili zbog svjetske financijske krizeAmerička obavještajna agencija CIA objavila je predviđanje prema kojem će se Europa do 2020. podijeliti na tri dijela - Novu Europu, Zapadnu Europu i Balkansku Federaciju.Zapadnu Europu bi tvorile Njemačka, Francuska, Velika Britanija, Austrija, španjolska, Portugal, Nizozemska, Belgija, Norveška, Danska, Finska, švedska, švicarska i Italija.U Novoj Europi bile bi Estonija, Latvija, Litva, Češka, Slovačka, Slovenija, Poljska i Hrvatska. Treći dio ili Balkansku Federaciju, prema Amerikancima, činile bi zemlje jugoistočne Europe, u kojima živi pretežno pravoslavno pučanstvo. Uz BiH u Federaciju bi spadale još Rumunjska, Bugarska, Srbija, Makedonija, Grčka, Kosovo i Albanija.CIA predviđa da bi do podjele moglo doći zbog velikih gospodarskih problema koji su se pojavili zbog svjetske financijske krize.