Jump to content
IGNORED

Naučna fantastika


Ajant23

Recommended Posts

  • 2 months later...

Dobro, Millennium Falcon jeste mali, nije baš mnogo veći od tie-fightera. Ni brod iz Prometheusa nije previše velik (što može da se vidi iz scena pred kraj filma), po nekoj mojoj proceni otprilike slične veličine kao i Nostromo iz originalnog Aliena.

Link to comment

Čitao sam svojevremeno da je MF jako neudoban za ozbiljniji život, valjda ima samo 2 sobe i tri kreveta, kasnije je Han Solo nešto modifikovao, pa je dodao još jedan krevet, i to je to.

Link to comment

To nije tacno

 

palacinka od 30 metara u precniku, tamo mozes da puzis samo, ev. vreca za spavanje kakav crni krevet

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
4 hours ago, chandra said:

Gledao Event Horizont. Kakvo neopisivo mega sranje. U jakoj konkurenciji upada u top 5 najglupjih SF filmova koje sam ikad gledao.

Zašto te tako dojmio film?

Meni je npr.on jedan boljih SF horora sa elementima lovkraftovske strave 

  • +1 4
Link to comment
37 minutes ago, Caligula said:

To nije tacno

 

palacinka od 30 metara u precniku, tamo mozes da puzis samo, ev. vreca za spavanje kakav crni krevet

 

 

 

Gresis, unutra je zapravo prilicno skucen - dva kreveta se vide u desnom zadnjem delu. Prakticno ima tu prostoriju, ovu napred gde je sah i mali prostor s druge strane pozadi. Topdzija sedi u centralnom cilindru. Ostalo je masinerija i stekovi za svercovanu robu. 

 

Millennium%20Falcon%20180dpi-2977x2105.j

Link to comment
9 minutes ago, chandra said:

 

Ozbiljno? Sta ti se dopalo u filmu?

 

 

Mislim da sam već pisao na tu temu pre par godina, ako slučajno nisam, napisaću ponovo (kad budem imao vremena). Ali, ukratko, sve, atmosfera, gluma (Sam Neill je maestralan, ali ne samo on), i imanentan i preovladjujući osećaj "kosmičkog užasa" u najboljem duhu H.P.Lovecrafta...

Edited by Jeremija
  • +1 1
Link to comment
56 minutes ago, Caligula said:

To nije tacno

 

palacinka od 30 metara u precniku, tamo mozes da puzis samo, ev. vreca za spavanje kakav crni krevet

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Jeremija said:

 

 

Mislim da sam već pisao na tu temu pre par godina, ako slučajno nisam, napisaću ponovo (kad budem imao vremena). Ali, ukratko, sve, atmosfera, gluma (Sam Neill je maestralan, ali ne samo on), i imanentan i preovladjujući osećaj "kosmičkog užasa" u najboljem duhu H.P.Lovecrafta...

 

Ma ok, kapiram ako se gleda kao horor, a sve ostalo je neki setup za tu pricu, ok. Ali ja horore ne volim, a SF jako volim...

  • +1 1
Link to comment

Volim i ja SF (imam ogromnu kolekciju knjiga, od recimo Bredberija i Asimova pa do Zelaznija, Klarka i Legvin), ali horor mi je omiljeni (filmski) žanr, šteta što moderni horor (uglavnom) ništa ne valja... :D

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...