Jump to content
IGNORED

Naučna fantastika


Ajant23

Recommended Posts

Ha, Biki struja je na twitteru jednom rekla da ne voli Predatora (a inace je veliki Mektirnanov fan). bila je u fazonu da je taj film za macho seljake, tako nesto :D

 

A Sejn Blek moze kod ikara na ispasu. Pripadnik mog, sad vec poodavno upostavljenog, svetog trojstva idaca na kurac (uz Denija Bojla i Gaja Ricija). 

Link to comment

A jbg, ako nista drugo, kad su filmovi u pitanju, nije furala intelektualizam (voli zanr, voli Tarantina, Skorsezea). Ako me secanje dobro sluzi, bila je negativno nastrojena spram Breaking Bada. 

Link to comment

Pa ono, da npr. na odredjene zanrove gleda "sa visine", intelektualne, umetnicke, koje god.  Da joj se gade akcioni filmovi, sf, horor, itd. Da voli samo "ozbiljne" stvari. 

Link to comment
  • 3 months later...

Ne mogu da se  setim kako se zove , postavljao je neko trejlere ovde ili na nekom drugom mestu, film u kome veći pokretni grad juri kroz pustaru i proždire druge manje naseobine koje su isto tako pokretne?

Link to comment
  • 5 weeks later...

https://www.theverge.com/2018/5/15/17314892/the-book-of-earthsea-wizards-ursula-k-le-illustrations-release-date

 

Novo ilustrovano izdanje celokupnog Earthsea!

 

Earthsea_book_3_art.jpg

 

Preveo sam par strana iz Tales from Earthsea. Jako mi se dopada njen jezik - veoma lak, a opet je majstor pricanja price i gradjenja atmosfere usamljenih farmi i mahom ruralnih predela. Meni taj njen anti-adrenalinski fantasy strahovito prija, sve vise i vise sto sam stariji. Kao i u Hainskom ciklusu koristi tako malo pretpostavki kad uvodi magiju u pricu da citalac moze potpuno da zaboravi na fantasy element.

 

Nekoliko drugih njenih romana iz drugih ciklusa bi komotno moglo da se preradi u svet Zemljomorja. Capljino oko pre svega.

 

Jel citao neko "Anale zapadne obale"? Stoje mi prve dve knjige vec dugo na polici. Krenuo da citam The Gifts nekoliko puta, ali me nije povuklo. Ahahaha, ima i do toga sto su sitna slova, a chandra omatorio...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...