Jump to content
IGNORED

Naučna fantastika


Ajant23

Recommended Posts

Simpaticna i lagana Sci-Fi dramaMonstersmonsters2010c.jpghttp://www.imdb.com/title/tt1470827/Uglavnom skoro ni da nema akcije, lagana prica o tome kako jedan foto-reporter pokusava da prebaci cerkicu njegovog shefa iz Meksika u USA sto nije nimalo lak zadatak - izmedju dve zemlje vlada "inficirana zona" gde obitavaju cudna bica.Nista spektakularno i jako lagano. Nije za one koji ocekuju bombasticne scene i tesku akciju.trivia: film je snimljen sa budzetom od 15k $

Edited by Boycie
Link to comment
Brazil je govno, Donnie Darko je govno, District 9 je govno, samo drugačijeg oblika.Contact je 'nako, nit' smrdi nit' miriše.Svi Star Warsovi su lagano, obilno a mekano sranje. Filmovi koji su pravljeni kao SF za one koji ne gledaju SF, samim tim su dostojni najvećeg prezira. Glupe bajkice smeštene u svemir, da pogledaju retardi u pauzama između Seksa i Grada i nove romantične komedije sa nekom random MTV postavom. Nažalost, puno ljudi je navučeno na njih iz meni zapanjujuće neshvatljivog razloga. U desetoj godini su mi ti filmovi delovali kao neka glupost za decu, a kamoli danas. Zbunjeni robotići, dobri vitezovi, princeze i odmetnici, čupava džukela sa uspravnom kičmom, sablje koje režu sve pred sobom, lajt-šou i obavezno pojavljivanje duboke rupe bez dna na svemirskom brodu u kojoj neki zli akter mora da završi u svakom filmu. :isuse: Čisto da dam svoje (ne)cenjeno mišljenje o stvarima o kojima se raspravlja na ovoj strani, kad već ne pratih topik od početka :)Bolje pogledajte 1 The Man From Earth nego svo to blokbastersko đubre...
jebi se... pogledao sam tmfe i ima da mi vratis taj sat ipo kako god umes ili znas. film je ocajan u po svim savovima. gluma na nivou skolske predstave... ma i gore... kao da gledam "ona voli zvezdu", tema... eh... kao razbacane misli mlade devojcice posle citanja sofijinog sveta :isuse: . kadrovi, fotografija i dynamika kao na tv shopu.neodoljivo me podseca kada sam kao rani tinejdzer prerpicavao knjige pkd-a sa drugarima. mozda da sam 14 film bi bio i interesantan.inace brazil je odlican film sa vrlo jasnom idejom lepo obradjenom u terijevom stilu. DD je sasvim solidan tinejdz flik a D9 takodje solidan i interesantan film. ustvari te verovatno zajebavas nas, posten svet da gledamo kojekakve gluposti.
Link to comment
inace brazil je odlican film sa vrlo jasnom idejom lepo obradjenom u terijevom stilu. DD je sasvim solidan tinejdz flik a D9 takodje solidan i interesantan film. ustvari te verovatno zajebavas nas, posten svet da gledamo kojekakve gluposti.
ОК, утефтерен си за јужну страну компаса. Тј да гледам шта се теби не свиђа, а понекад и обратно.Тј слажемо се око Бразила и Д9... али ако теби не одговара глума у "Човеку са земље", вероватно ти се не би свидео ни К-РАХ (кеј-пекс/к-пакс) ни "Срећне незгоде", jeр су то три одлична СФ филма без икакве пуцачине, специјалних ефеката, јурњаве, експлозија, шљаштећих предизајнираних уређаја и осталог холивудског зеља. Тј оно мало што има би могло да се сабије у петнаестак секунди укупно, нема ни за један трејлер.Речена глума у ствари сасвим добро дочарава како нормални људи говоре. Не холивудску напумпану драматику, него нормалне људе. Ако погледаш и друга два, вероватно ћеш и од мене да тражиш да ти вратим изгубљено време, те боље немој.
Link to comment
  • 1 month later...

Zavrsio gledanje TOS-a i odgledao 4., 5. i 6. film (ti su jedini koje nisam ranije uhvatio na tvu).Mali rezime - TOS ima bar po meni najbolje glumce. Svakako najharizmaticnije. Gluma je ponekad preterana ali ne smeta. Cure su, uhhh :wub: Meni je bilo zanimljivo kako TOS pokusava da nam proda ispravnost iz 60tih, tj. tadasnje vazece norme (isto kao sto radi i svaki drugi serijal star treka). Nazalost zadnja sezona je vidno slabija te i ne cudi sto su ga ugasili.Filmovi su slicni epizodama u 3. sezoni, ima par dobrih stoseva ali sve u svemu jedna mirna, pomalo dosadna, predvidiva radnja. Sve u svemu sad sam krenuo da skidam serije Max Headroom i Blake 7 pa cemo videti kako ce to ispasti :)

Link to comment
  • 2 weeks later...

Odgledo jednu epizodu blake 7 i smorio se. Previse je ukrucena ta britanska BBC gluma, ko da ti neko cita na radiju txt.Sad gledam farscape. Lici dosta na firefly, nije bas tog kvaliteta ali dovoljno dobro da se ubije vreme.

Link to comment

resejan, jbg druze, ali oni likovi iz coveka sa zemlje su izuzetno kruti. dovoljno da ih, kada bi ih kojim slucajem poznavao, zaobilazim u sirokom luku.elem, za sve nas koji volimo PKD-a stize potencijalna poslastica iz BBC kuce (mozda treba prebaciti na dolazi-jedan-film temu):http://www.imdb.com/title/tt1740299/interesuje me da li ce da upadnu u zamku i fokusiraju se "spijunske" igre izmedju ssovaca, wermahta, japanaca, luftvafea, h, hajdriha i gebelsa ili ce se dovoljno posvetiti budizmu, savremenoj umetnosti kao pojavi, kulturi, rasizmu, nacizmu i fasizmu kao modernitetima...bilo bi interesantno videti onu scenu gde matori japanski direktor, posle ubstva dvojce ssovaca, pokusava da uziva u savramanom americkom komadu nakita ukljucujuci i vristanje na predmet nebili porobudio unutrasnji balans predmeta :D

Link to comment
resejan, jbg druze, ali oni likovi iz coveka sa zemlje su izuzetno kruti. dovoljno da ih, kada bi ih kojim slucajem poznavao, zaobilazim u sirokom luku.elem, za sve nas koji volimo PKD-a stize potencijalna poslastica iz BBC kuce (mozda treba prebaciti na dolazi-jedan-film temu):http://www.imdb.com/title/tt1740299/interesuje me da li ce da upadnu u zamku i fokusiraju se "spijunske" igre izmedju ssovaca, wermahta, japanaca, luftvafea, h, hajdriha i gebelsa ili ce se dovoljno posvetiti budizmu, savremenoj umetnosti kao pojavi, kulturi, rasizmu, nacizmu i fasizmu kao modernitetima...bilo bi interesantno videti onu scenu gde matori japanski direktor, posle ubstva dvojce ssovaca, pokusava da uziva u savramanom americkom komadu nakita ukljucujuci i vristanje na predmet nebili porobudio unutrasnji balans predmeta :D
Uf uf kako ovo moze divno da se zabrlja.Nisam optimista, uopste.
Link to comment
  • 3 weeks later...

pitanje jedno onako (mozda vise za pijano postovanje)sta kada vreme radnje sajens fiksn filma postane proslost u odnosu na vreme gledanja?da li ce blejd raner 2019. prestati da bude SF nego samo nekakva futuristicka distopija koja se desava u proslosti?

Link to comment

Interesantno pitanje. Ipak, zasto izjedacavati pojam SF sa buducnoscu?2019. sigurno nece postojati leteci automobili niti senzitivni replikanti, pa ce, po meni, svakako ostati SF :PPravo pitanje bi bilo, sta se desava ako bi, hipoteticki, 2019. zaista sve to iz filma postojalo "as is" i time prestalo da bude fikcija vec uobicajena pojava?

Link to comment
Pa vec imamo taj slucaj sa Odisejom (a i sa Paklenom pomorandzom, ako je smatrate SF-om). Npr, ravni ekrani iz Odiseje vec uveliko postoje :D
:D Da ali:
...sta se desava ako bi, hipoteticki, 2019. zaista sve to iz filma postojalo "as is" i time prestalo da bude fikcija vec uobicajena pojava?
Pritom, ne bukvalno sve, ali bar vecina :D Slozio bih se da si rekao, recimo: "Npr, HAL-ova sad imamo u svakom automobilu" :P
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...