Jump to content
IGNORED

Nove pekare u gradu


yolo

Recommended Posts

Zrno Ra otvorio I pekaru. Lik je do sad preko neta prodavao kore za pite i lazanje od spelte, heljde itd, a sad i sam peče.

Od slanog pita sa bukovačama, vege burek od imitacije mesa a od slatkog pita sa višnjom, jabukom i šljivom plus baklava bez šećera.

Paliluska pijaca desni deo mislim da je tezga broj 24

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
9 hours ago, Niveamen said:

Realno,sve pekare su smece.Tamo se pravi ubedljivo najgora hrana za vas organizam.Ako zelite slaufe oko stomaka,povecane trigliceride,gorusicu i ostale probleme vi nastavite.Meni je najzalosnije kada vidim kako ljudi cekaju u redu ispred jedne pekare kod Kalenica,jer od 19-21h peciva se prodaju po 50 posto nizoj ceni.Mi smo zaista bedna sirotinja..

Zemlja apoteka, kladionica i pekara

Link to comment
On 29.1.2020. at 22:20, Frank Pembleton said:

eeeee Prekpaljaj je zakon...

Bio juče sa naslednikom, konzumirali meso i sir...mučnina, girušica i stomačni problemi.

Kod Petrovića me nema već jedno 5 godina bar.

Trpković precenjen, numem da objasnim njegovu slavu, nebio ihahaaaa.

Još uvek podnošljiv Anđelko i Zvezda a od novijih Tijana na pjaci 44.

Realno ni jedan za odličnu ocenu.

 

Link to comment
13 hours ago, zorglub said:

@Anonymous Jeste, za taj pijačni iz Pirota za 50 din je ručno staramajka razvlačila kore, a sir samo organski, od mleka s ispaše.

Kako serete jbt, Trpković je dobar burek baš zbog dobrog sira i mesa u nj.

 

Pa šta da pišem kad je burek u Pirotu fenomenalan, a ovaj kod Trpkovića nejestiv. Zaista bih voleo da je obrnuto.

Link to comment

voleo sam Trpkovića ranije, ali dugo nisam bio, i kad prođem, smori me onaj kilometarski red.
 

za Pirot moram da se složim, ako misliš na burek "Kod Dobricu", na pijaci. taj se stvarno peče u prepotopskoj peći na drva, kao i njihov hleb (uostalom, to su jedina dva artikla koja prodaju) i stvarno je van konkurencije.

Link to comment
On 2.2.2020. at 1:26, Anonymous said:

 

To Trpkovićevo je ozbiljno smeće, masno, zagorelo, kore kao od kamena napravljene, neki šugavi sir, tipičan beogradski burek. Ponovo sam tu gadost probao posle više godina i ubeđivanja da grešim, sad je još gori nego nekad. Pri tom svi kupuju nešto sa šunkom i sirom i to nazivaju burekom, sačuvaj bože.

 

Eee, da mi je sad pijačni burek iz Pirota za 50 dinara, to Beograd neće videti nikad.

 

 

+1

Link to comment
15 hours ago, banatjanin said:

voleo sam Trpkovića ranije, ali dugo nisam bio, i kad prođem, smori me onaj kilometarski red.
 

za Pirot moram da se složim, ako misliš na burek "Kod Dobricu", na pijaci. taj se stvarno peče u prepotopskoj peći na drva, kao i njihov hleb (uostalom, to su jedina dva artikla koja prodaju) i stvarno je van konkurencije.

 

Jebem li ga koja pekara, neki krš, a ušli smo tamo tako što smo stajali ko somovi i zverali, a onda nam je prišao neki lokalac sa pijace i pokazao gde da uđemo. Verovatno je ta.

Link to comment
On 3.2.2020. at 9:59, banatjanin said:

voleo sam Trpkovića ranije, ali dugo nisam bio, i kad prođem, smori me onaj kilometarski red.
 

za Pirot moram da se složim, ako misliš na burek "Kod Dobricu", na pijaci. taj se stvarno peče u prepotopskoj peći na drva, kao i njihov hleb (uostalom, to su jedina dva artikla koja prodaju) i stvarno je van konkurencije.

 

Još grđa je kolona čobana parkiranih ispred na četiri migavca, počevši od drugova organa koji se zaustave na sred pešačkog.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...