Jump to content
IGNORED

Nove pekare u gradu


yolo

Recommended Posts

Juče sam ponovo bio tamo - užasno me nervira što nikako ne mogu da dobijem tu supu od luka. Juče sam bio u dva popodne i već nisu imali - treba valjda da je jedem za doručak, šta li?

 

Kroasani i ostala peciva su im super, ali idiotski skupa.

Link to comment

sve si pogresno razumeo, ne mozes tamo da ides da jedes sta zelis, tamo se ide da jedes sta su stigle da naprave i to funkcionise savrseno, cujem da otvaraju jos jednu na vracaru.

Link to comment

kad smo vec kod kroasana pre neki dan sam videla da je rok trajanja na President maslacu godinu dana  :o kako je to moguce?

 

Da. Upravo pogledao, baš godinu dana. Poređenja radi, domaći slovenački (gledao u ljubljanskom Merkatoru) ima rok od 6 meseci. No, ako me sećanje drži, ne tako davno su na puter koji se prodavao ovde stavljali rok od svega tri meseca, zar ne? 

Link to comment

sve si pogresno razumeo, ne mozes tamo da ides da jedes sta zelis, tamo se ide da jedes sta su stigle da naprave i to funkcionise savrseno, cujem da otvaraju jos jednu na vracaru.

Odlicna logika koha ce ih zatvoriti za godinu dana.

Link to comment

sve si pogresno razumeo, ne mozes tamo da ides da jedes sta zelis, tamo se ide da jedes sta su stigle da naprave i to funkcionise savrseno, cujem da otvaraju jos jednu na vracaru.

 

Da bi tako bilo, trebalo bi da imaju bar neku drugu supu. Ne možeš da zameniš supu kroasanom od čokolade.

 

A iza ćoška je Istok, gde mogu (što sam i uradio) da pojedem supu s nudlama, povrćem i piletinom po ceni od dva njihova kroasana. I da sedim u znatno prijatnijem ambijentu.

 

edit - i uopšte ne sumnjam da im dobro ide. Kapiram da se ta supa od luka proda tako rano jer je pokupuje kreditna elita iz okolnih firmi na pauzi u podne.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Da. Upravo pogledao, baš godinu dana. Poređenja radi, domaći slovenački (gledao u ljubljanskom Merkatoru) ima rok od 6 meseci. No, ako me sećanje drži, ne tako davno su na puter koji se prodavao ovde stavljali rok od svega tri meseca, zar ne? 

 

 

ja sam provela 15minuta gledajuci u taj datum da shvatim sta vidim,baska sto su mi godine pomesane od posla na kom obelezavam neke datume u sledecoj godini pa sam dodatno malo sludjena i sto nemam pojma koje je godina trenutno...ali da, bio je dosta kraci rok maslaca ranije..na kravici ili meggle koje imam trenutno u frizideru rok je do nekog 5. meseca 

Link to comment

Da bi tako bilo, trebalo bi da imaju bar neku drugu supu. Ne možeš da zameniš supu kroasanom od čokolade.

 

A iza ćoška je Istok, gde mogu (što sam i uradio) da pojedem supu s nudlama, povrćem i piletinom po ceni od dva njihova kroasana. I da sedim u znatno prijatnijem ambijentu.

.

ima ih dve, imaju jedan sporet, sta stignu da izbace, one izbace. koliko se secam, supa u istoku je 390 dinara, dakle cetiri kroasana plus kusur, nemoj da siris dezinformacije. ima jos jedna stvar, ja sam jednom jela u istoku i nemam zelju da to ponovim, kod francuskinja je hrana dobra i pored toga sto je redovno prepeku  :D

Link to comment

Meni se ni kroasani nisu dopali, nemas gde ni da sednes, ceka se i skupo je. [Zlobno]Valjda im je najveca atrakcija sto su ove francuskije[/zlobno]

Edited by Ravanelli
Link to comment

imaju kroasane s puterom, zabole me kako one izgledaju dok god mese s puterom.

i ne znam sta je to toliko skupo. 90 dinara, mislim da je margarinski u hlebu i kiflama 60, kod ace 70. 

Edited by cmrlj
Link to comment

ima ih dve, imaju jedan sporet, sta stignu da izbace, one izbace. koliko se secam, supa u istoku je 390 dinara, dakle cetiri kroasana plus kusur, nemoj da siris dezinformacije. ima jos jedna stvar, ja sam jednom jela u istoku i nemam zelju da to ponovim, kod francuskinja je hrana dobra i pored toga sto je redovno prepeku  :D

 

Najjeftinije što je bilo u radnji je bilo neko pecivo sa čokoladom i koštalo je sto dinara. Posle toga je bio kroasančić (bukvalno, duplo je manji od kroasana koje možeš da vidiš u ostalim pekarama) sa bademom i on je koštao 140 dinara (taj krem od badema im je stvarno super, što jes' jes'). Prazne kroasane nisam video (a ne bi me ni zanimali - valjda je jasno da ne govorim o praznim kroasanima, oni realno treba da koštaju maksimum 30 dinara, sa ili bez putera), ovi sa čokoladom i ko zna još čime su svi bili nešto 180 dinara i više.

 

Inače, pošto je puter otprilike dinar za gram (kad kupuješ u maksiju), ne vidim kako bi to moglo uopšte da drastično utiče na cenu.

Link to comment

ima ih dve, imaju jedan sporet, sta stignu da izbace, one izbace. koliko se secam, supa u istoku je 390 dinara, dakle cetiri kroasana plus kusur, nemoj da siris dezinformacije. ima jos jedna stvar, ja sam jednom jela u istoku i nemam zelju da to ponovim, kod francuskinja je hrana dobra i pored toga sto je redovno prepeku :D

Sve se slažem sa tobom, dobar ručno rađen kroasan sa puterom uopšte nije uporediv sa pekarskim trešom, i treba da košta duplo. Ko ne razume, eno mu Leb i kifle, ne marim.

 

A za Istok nemo' da lažeš, vido' sam da si sve izjela. I uopšte: ne diraj Istok, bar dok se ne otvori još šest takvih

Link to comment

Sve se slažem sa tobom, dobar ručno rađen kroasan sa puterom uopšte nije uporediv sa pekarskim trešom, i treba da košta duplo. Ko ne razume, eno mu Leb i kifle, ne marim.

 

A za Istok nemo' da lažeš, vido' sam da si sve izjela. I uopšte: ne diraj Istok, bar dok se ne otvori još šest takvih

Cak nisam ni sve izela, zapakovali pa poneli nekom ko voli. A i kad si me pitao kako je, rekoh mnjah...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...