Jump to content
IGNORED

Nove pekare u gradu


yolo

Recommended Posts

Cek, jel Gvozden iz one tvoje 'kamen mudrosti' price "ako su sinovi ko moji uzmite mi pljeskavicu"?2005-2006 sam im nabijao promet dok sam odradjivao civilno u blizini, imali su odlicnu strudlu s makom.
Bas taj :)
Link to comment
  • 9 months later...
zalim sluchaj, u banatu su najbolje. u beloj crkvi -_-
Rođenom Banaćaninu se obraćaš ( :P ) - ih, kakve se sve krofne jedu odi... Nego, mene baš zanimaju ove dve varoši; u većoj sam, recimo, jeo vrlo solidne krofne kod Đerma u Bulevaru, ali me interesuje ima li di boljih i bližih babinom ukusu...
Link to comment
Rođenom Banaćaninu se obraćaš ( :P ) - ih, kakve se sve krofne jedu odi... Nego, mene baš zanimaju ove dve varoši; u većoj sam, recimo, jeo vrlo solidne krofne kod Đerma u Bulevaru, ali me interesuje ima li di boljih i bližih babinom ukusu...
meni su dobre kod cvetka u bulevaru, tj jos pre cvetka sa kontra strane, kad ides od ustanicke, pekara ona.
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Pošto ovo odavno nije tema samo o novim pekarama, moram da se pohvalim da mi je u budućem komšiluku jedna od najboljih pekara sa hlebom iz peći na drva u Beogradu- Kod Sime u Vojvode Stepe (vl. Sima M. Martini). Danas sam ušla i to ne po preporuci nego sasvim slučajno, jer me je privukao njen neugledni starinski ulaz i enterijer. Pekarka je rekla da se hleb peče "na zemlji", šta to znači ne znam tačno al hleb je savršen. Čim su izneli hlebove i lepinje, iza mene se napravio red od 10 ljudi (pretpostavljam da su sedeli u kolima i čekali turu). Hleb beli i crni po 50 dinara, iz peći na drva, ima dva savršena okrajka i koricu, unutra vruć, taman slan (pošto pekari uglavnom presole hleb, ali ovaj je bo taman). Išla sam s drugaricom niz V. Stepe, držale svaka svoju veknu i kidajući malo- pomalo jele hleb, onako klot.

Edited by halloween
Link to comment
Ima nova pekara u starom merkatoru, kod poste, preko puta apoteke, izbegavatiПослато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
Pored zivog uki-bukija u starom merkatoru ne treba ti nista drugo...
Link to comment

Sećam se kada se taj Uki otvorio, pravili su neki hleb sa susamom u kalupu i bio je skroz hit. Napravi se red ispred pekare od ljudi koji čekaju za taj hleb, pa smo nekad i izvisili za taj hleb. E sad, s obzirom da je bio skuplji, nismo ga baš toliko često ni kupovaliNe znam da li ga još uvek prave ...

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...