Jump to content
IGNORED

Nove pekare u gradu


yolo

Recommended Posts

i ja bih to voleo da znam - mnogi ga hvale. nego ovo je vise za sramim se priznati, ali vec 2x u 7 dana sam poklekao pred cizkejkom iz H&K. iako je daleko od savrsenog, cinjenica da u njega nisu roknuli secera kao da je sudnji dan ga izdvaja iz ostatke ponude, tako da sam se bez mnogo dileme prodao.

Link to comment
Ljazer je stara garda, ovi prvi u soliterima i Kim kod B92 su novokomponovane pekare koje su dosle za bankama i raznim firmama poslednjih godina
Da, Ljazer&sinovi su uvek na nivou. Ovi kod B92 mali i dosadan izbor, bas danas jela.
Link to comment
  • 5 months later...

zavolela sam korporativne pekare.u hlebu i kiflama obozavam proju i baget, a u rogenartu hlebove i slatki program (slani saks), a najvise cokoladni tart, posni kolac i sonatu sa cokoladom i orasima. i brios sa orasima. i ovo s makom, a i kolac s makom.

Link to comment
Ima u onom soliteru preko puta "crvenkape" u soliteru na kome je Coca cola reklama...Mi smo ga zvali kod Ljaze, vlasnik Ljazer Prekpaljaj...Oooodlican burek
Да није Пренкпалај? То изгледа читава династија. Оне '88 смо на острву Виру пазарили леба код једног од њих, феноменално. Ћале вели, по презимену, да су то Албанци католици.
Link to comment
Да није Пренкпалај? То изгледа читава династија. Оне '88 смо на острву Виру пазарили леба код једног од њих, феноменално. Ћале вели, по презимену, да су то Албанци католици.
Da dopunimo dinastiju, lokalom Lazara Prekpaljaja koji se nalazi u Mladenovcu, barem od pocetka 70-ih (koliko me unazad secanje sluzi), a verovatno i danas radi ... I bio je najbolji jer se do pojave prve pekare koja je radila od non do stop, kod njega mogao pazariti frishki lebac, hrskav i vruc od 3 ujutro, sto je mnoge noci ucinilo jos srecnijim :)
Link to comment
Kako sam zaboravio Simu, u V. Stepe, preko puta SD 4. april? Savršene lepinje, kifle i hleb u maloj šugavoj old skul pekarici.
Danas u kolima slušao Studio B i reportažu o "Simi". Tvrde da se hleb pravi u zemljanoj peći? Staroj preko 100 godina?
e a sad nesto ozbiljno: na uglu bezanijske i svetosavske mislim, u zemunu, ima jedna grozna pekara, daklem, nije sredjivana od kad je napravljena pre jedno 82 godine. e tu ima najbolji burek u gradu. tacnije, od tog njihovog bureka je jos bolja njihova sarajevska pita. jedes i ne verujes.
Sređuju se. :( Za burek ne znam, pita (ona u štapovima) je skroz OK, ražani i hleb sa susamom/semenkama dobar. Nekada najbolja pita s makom (ne štrudla), danas čast brani još samo pita (sada je zovu baklavom) sa orasima. Dobre cene. Za pitu ipak idem kod "Fofe", jutarnja pred-posao kombinacija: dve šnite sa pečurkama, dve sa zeljem ili sirom i obavezno dve sa krompirom. Još uvek fraj pita za trudnice :Hail: .
Link to comment
Da dopunimo dinastiju, lokalom Lazara Prekpaljaja koji se nalazi u Mladenovcu, barem od pocetka 70-ih (koliko me unazad secanje sluzi), a verovatno i danas radi ... I bio je najbolji jer se do pojave prve pekare koja je radila od non do stop, kod njega mogao pazariti frishki lebac, hrskav i vruc od 3 ujutro, sto je mnoge noci ucinilo jos srecnijim :)
Da Prekpaljaj....Inace posto sam kod ovog u 30-om bio kao inventar, pričao mi je da je vodio sina u Pulu da mu nađe ženu među njihovim katolicima ;)
Link to comment
Da Prekpaljaj....Inace posto sam kod ovog u 30-om bio kao inventar, pričao mi je da je vodio sina u Pulu da mu nađe ženu među njihovim katolicima ;)
Marjana ili Endjela?
Link to comment
  • 8 months later...

Crni hleb i kafa mu dođe kao Pepsi u odnosu na Koku, kada se uporedi s Hlebom i kiflom.Dobar im onaj bečki hleb, koji volim da mažem kikiriki buterom.Imaju i neke "brioše s orasima", koje ponekad kupim.Ispostava ime je na ćošku ozloglašenih ulica Vukice Mitrović i Maksima Ogorčenog, a nalaze se i kod Doma Omladine i u Kralja Petra.Još dve vrste crnog hleba tu bih preporučio, ali su cene "malo" previsoke.

Link to comment

Да досолим са зрењанинске стране - локални ланац "Златни клас" (а можда и нису тако јако локални, нисам се распитивао) има углавном иста срања као и сви остали, бели хлеб од теста за кифле, лепиње од теста за кифле, кифле од теста за кифле и бар још две-три ствари од теста за кифле. Ајде, оне ролне са еурокремом, то је већ цео оброк, и није превише слатко, то може.Међутим... ражани хлеб од метар и кусур, то не да ваља него је супер/страва/брије/изува/објашњава (како које године). Има и корицу и мек је изнутра и не мрви се уопште чак ни пети дан. Укус, мирис, агрегатно стање, све има. Посебна предност је што га увек има, чак и кад уђем за неким ко пита "има леба?" па добије одговор "нема".

Link to comment
Да досолим са зрењанинске стране - локални ланац "Златни клас" (а можда и нису тако јако локални, нисам се распитивао) има углавном иста срања као и сви остали, бели хлеб од теста за кифле, лепиње од теста за кифле, кифле од теста за кифле и бар још две-три ствари од теста за кифле. Ајде, оне ролне са еурокремом, то је већ цео оброк, и није превише слатко, то може.Међутим... ражани хлеб од метар и кусур, то не да ваља него је супер/страва/брије/изува/објашњава (како које године). Има и корицу и мек је изнутра и не мрви се уопште чак ни пети дан. Укус, мирис, агрегатно стање, све има. Посебна предност је што га увек има, чак и кад уђем за неким ко пита "има леба?" па добије одговор "нема".
da potpišem, pogotovo zato što je u Zrenjaninu hleb generalno užasan. Nervni slom dobijem kad se zateknem na ručku i vidim ono žitoproduktovo žuto govno kod keve na astalu. ne jednom sam demonstrativno palio kola i išao u na pijac klas po lebac.
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
Koristim ovu priliku da bacim masivan hejt i pokafenisem se na novi predmet opsesije u Srbalja - lanac HLEB I KIFLE.Vecim delom odvratni proizvodi smisljeni ocigledno u nekom advertajzing studiju ili napravljeni po receptima poklonjenim uz nove masine za pecenje testa. Farbani ili zafarbani hleb i pecivo dostojni gubljenja licence u svakoj civilizovanoj sredini koja drzi do svoje pekarske tradicije. Kolaci vestackog ukusa i odlicnog izgleda. Klasican srbotajkunski biznis. Da li smo se za to borili 5.oktobra?
znaci, tvrdis da marina ne postoji? da je marketinska izmisljotina? da marina trenutno ne studira na ECOLE GREGOIRE FERRANDI?:cry:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...