Jump to content
IGNORED

Nove pekare u gradu


yolo

Recommended Posts

juce kasno popodne sam nicim izazvan prolazeci kolima pored tripkovica resio da stanempogledam ja sta je zaostalo kad unutra kuku majko, sve divno sto ne smem da jedemburek nisam probao ne racunajuci onaj starobosanski kod rennea bog te pita kadaali me neki patrljak najfegetskijeg od svih bureka, onaj sa sunkom i kackavaljemtako nezno gledao da nisam mogao da mu ne ispunim zelju i smazem gaa tu su bile i strudla s orasima i strudla s makom, ne zna se koja boljai tu vec udjem u slatko slano zonfa i presecem strudlu jogurtomelem kada bi neki agresor slucajno pokusao da osvoji beogradmislim da bih oruzjem isao da branim tripkovicajer iako ne idem bas toliko cesto tamopekara toliko zakonito vladada to nije normalno

Link to comment
Kad smo već kod pekara, kada ste u užem centru, greota je ne navratiti do Čarlija pored bioskopa Balkan, i to pre 14h. Nenadjebive pogajzle sa čvarcima, kao i neke druge stvari, kao i najbrže prodavačice na svetu.
Link to comment
  • 3 months later...

Mogu vam preporuciti pekaru koja nalaziu onom "Coca cola " soliteru valjda blok 30 prekoputa yubc-a.Mis mo je zavali "ljaza" sad prebiram i ja zapravo NE ZNAM kako se zove pekara ali nije bitno...Burek---koji god: prazan sa sirom sa mesom i najbolji sa sspanacem i sirom mmmm.I ono sto je bitno prvi koji sam probao isti je kao i onaj godinama posle....

Link to comment
  • 5 weeks later...
http://pekaratrpkovic.com/ evo gledam slike i slajdsou stondirana :lol: (nisam jos jela kupovnu strudlu koja moze da se meri s domacom, nije sto je nedovoljno maka, nego ga kuvaju na vodi
Ja sam ovu sliku videla u još par pekara u Bgd. Sve pored natpisa firme imaju ono "since 1900 i neka", pa se pitam ko je od koga maznuo fotografiju.
Link to comment

Anđelkovi su stariji plus jedan, i imaju najbolji burek, njima hvala.Daleko je Miljakovac od Balkanske, ali da je bliže, svako jutro bih tu ručavo.

Edited by pacey defender
Link to comment

Ugao Prizrenske i Sremske, mislim da se zove pekara HI FOODELITY pecivo sam probao odlicno je ali svaki dan sa posla svratim na hot dog sa pecenom virslom.Preporuka chilli sos, majonez i malo kari sosa, vrh

Link to comment
  • 3 weeks later...

Када је о буреку реч, ненадхебиво прво место на мојој листи има пекара ”Томовски” у Мутаповој, одмах испод Његошеве. У међувремену (читај у протеклих 30 годиница), радњу су од деде преузимали прво син Чеда, а сада и унук Иван, не кварећи изворни квалитет. Никада нису шарали са асортиманом, пре и после свега бурек, понекад се нашло кадаифа или мало уштипака, а у радњи места тек за три мало разбацанија стојећа потрошача који једу с ногу и једно почасно седеће место поред тезге. Урбана легенда вели да су код промене радног места поједини овисници мењали трасу одласка на посао како би ипак могли да овде сврате на бурек. Када је реч о куваном ђевреку, предност дајем изворном произвођачу, пекара ”Филиповић” преко пута Ђерма (не мож’ да се омаши, ђеврек као квака на улазним вратима). Драго ми је да ”Клас” и даље држи ниво бакиног/београдског хлеба. Свануло ми је када више није морало да се шипчи до Мркатора да би се купио, посебно што ми је ”Клас” на Јужном булевару савршено успут :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...