Jump to content
IGNORED

Plovila


Indy

Recommended Posts

5 hours ago, Vjekoslav said:

 

mozda to i nije njen pramac, mozda su dva broda u pitanju. Proleterka iza, a naprijed neko neidentificirano cudo, koje nema samo drugaciji profil pramca, vec drugacije rasporedjene i rupe na vrhu prove, plus neki debeli "šav" po horizontali (konop? pajeta? pramcobran?), a preko tih rupa, sto definitivno nema ni jedan od ovdje spomenutih brodova.

 

Ah, bravo! To je vrlo moguce. Ima nesto cudno u slici i kako je brod okrenut, vrlo moguce da su dva u pitanju. Kao da je Proleterka sasvim en face, a ovaj ispred okrenut portom malo ka moru. Taj napred je verovatno neki od onih malih turistickih barki bez mosta. Misterija resena!

Link to comment
A pazi ovo - Nazor danas, na prodaju - 7M eura. Prosto da covek pozeli da ima malo vise para u zivotu.



Kupi euromillions tiket, sutra je £45m dzekpot :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • +1 1
Link to comment

World’s first crewless, fully electric cargo ship to set sail

 

OaYAeJe.png

Quote

The world’s first fully autonomous and electric cargo ship will launch on its first commercial operation later this year, which if successful could transform the highly-polluting shipping industry.

The Yara Birkeland will travel between two Norwegian towns – Herøya and Brevik –without any crew onboard, carrying freight that would usually be carried by land.

The vessel will replace 40,000 lorry journeys a year, according to its operators, as well as significantly reduce NOx and CO2 emissions.

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 26.8.2021. at 8:43, chandra said:

A pazi ovo - Nazor danas, na prodaju - 7M eura. Prosto da covek pozeli da ima malo vise para u zivotu.

 

https://www.superyachttimes.com/yacht-news/classic-superyacht-seagull-ii-for-sale

 

extra_large-4ba66e39ba6e5973edb0f56f554b

 

 

ma lipo je to moj Chandra za jedan vikend, al znas kako se kaze, nemas ti brod, brod ima tebe. pa i onaj maleni cikl od 5 metara. a kamoli ovo celicno cudo od 55 metara. treba to odrzavati cijelu godinu, a ne samo za vikend. ja kad vidim ovakav dimnjak odmah pomislim sto bi me cekalo u strojarnici. puta dva! :cry: neka fala, ako je za zabavu, bolje tih 7 milijuna eura poslati gladnoj djeci Afrike.

 

...

 

bilo je ovdje govora o brodovima Berge Istra i Berge Vanga, pa da obavijestim cijenjeno pucanstvo (i kapetana duge plovidbe @namenski-og) da mogu pogledati (ipak dobar) dokumentarac na tu temu. na Youtubu se mogao naci prvi dio, ovdje je kompletan, veceras je bila premijera na HRT-u.

 

https://i.ibb.co/8jQTMzf/berge.jpg

registracija / login preko Google racuna.

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, Vjekoslav said:

 

ma lipo je to moj Chandra za jedan vikend, al znas kako se kaze, nemas ti brod, brod ima tebe. pa i onaj maleni cikl od 5 metara. a kamoli ovo celicno cudo od 55 metara. treba to odrzavati cijelu godinu, a ne samo za vikend. ja kad vidim ovakav dimnjak odmah pomislim sto bi me cekalo u strojarnici. puta dva! :cry: neka fala, ako je za zabavu, bolje tih 7 milijuna eura poslati gladnoj djeci Afrike.

 

...

 

bilo je ovdje govora o brodovima Berge Istra i Berge Vanga, pa da obavijestim cijenjeno pucanstvo (i kapetana duge plovidbe @namenski-og) da mogu pogledati (ipak dobar) dokumentarac na tu temu. na Youtubu se mogao naci prvi dio, ovdje je kompletan, veceras je bila premijera na HRT-u.

 

https://i.ibb.co/8jQTMzf/berge.jpg

registracija / login preko Google racuna.

 

ma znam Vjeko, al ajde da mastamo. gledao sam nedavno sta su sve ljudi pretvorili u jahte po svetu - od remorkera do fregata. ludilo koliko para imaju oni koji ih imaju.

 

mislim da sam ceo dok. odgledao. lepo su to napravili.

 

a @namenski se drzi ilegale. kapiram da je na nekom moru, pa ce se vratiti kad se vetrovi okrenu.

 

nego ja se opet lozim da hvatam neki cargo - ima ruta od mene do juzne afrike, deset dana na brodu, bez interneta. jebote, suze mi krenu na oci kad pomislim na takav detox. bas mi treba. prvih pet dana ne bih izasao iz kabine. :D

  • +1 1
Link to comment

ako sam dobro pohvatao sve detalje, jedina dvojica prezivjelih zive na tvom otocju, a tamo bi trebao biti i neki pomorski muzej gdje je izlozen splav na kojem su prezivjeli. bio bi bas stos da posjetis taj muzej i fotkas splav. za cargo ship putovanja nisam ni znao da su moguca, sad malo proserfao, pazi stvarno.

 

Link to comment
On 9.9.2021. at 13:52, Vjekoslav said:

ako sam dobro pohvatao sve detalje, jedina dvojica prezivjelih zive na tvom otocju, a tamo bi trebao biti i neki pomorski muzej gdje je izlozen splav na kojem su prezivjeli. bio bi bas stos da posjetis taj muzej i fotkas splav. za cargo ship putovanja nisam ni znao da su moguca, sad malo proserfao, pazi stvarno.

 

 

Nikad nisam locirao taj splav. Potrazicu, ako je jos izlozen.

Link to comment
  • 1 month later...

@radisa kada smo vec na temi, a da ne smaram(o) :D na Kini, uostalom za sada ni Amerikanci ne optuzuju Kinu za podmetanje lezeceg policajca, bice prilike ukaze li se potreba, a i ako ne eto dezurnih tviterasa :D...

Tek, sto se svemoci tehnologije tice, tesko da danas postoji nuklearna podmornica, verovatno ni podmornicar koji bi, recimo, upao nocu u najcuvaniju britansku ratnu luku, koje roneci,koje sunjajuci se povremeno povrsinom, luku obezbedjenu minama, namenski zaprecenu barikadama, protivpodmornickim mrezama, potopljenim brodovima, dezurnim patrolnim brodovima, itd, itd...

Prien-01.jpg

 

Prien-02.jpg

 

Gunther Prien, na podmornici koja bi danas izgledala i izgleda kao konzerva, bez sonara, u potpunom mraku, u poduhvatu koji je Britance kostao skoro preko 1,000 poginulih i 1 dragocenog bojnog broda.

Propagandni efekat da ne pominjemo: nesto jace od mesec dana posle pocetka WW2.

h97503.jpg

 

Ili Александр Иванович Маринеско:

Marinesko-03.jpg

 

Lik koji je, komandujuci podmornicom C-13 u 10-ak dana zime 1945. potopio recimo Wilhelm Gustloff-a i Steuben-a, podavivsi pritom mozda i svih 15,000 Nemaca. i to tako - jer o podmornicama je rec - sto se pucaotm ne iz pravca otvorenog mora na brodove koji su plovili uz poljsku obalu i odakle je eventualni napad bio ocekivan,nego tako sto se postavio, zavukao izmedju obale i brodova, u vodama ekstremno nepodobnim za podmornice, toliko nepodobnim da im tesko ima premca...

U januar odnosno februaru, kada u tim vodama na more izlazi samo ko mora...

Obojica jedva tridesetogodisnjaci, Prien ubedjeni nacista, pripadnik nemacke omladine kojoj je nacizam dao priliku da se oslobodi vojnokastinskog sistema i priliku da negde pripada, ima perspektivutm...

Marinesko nesmajniktm, uterivan pa isterivan iz Partije i to u vise navrata, nekoliko puta smenjivan i lisavan cina, hvatan kako iskace kroz prozor sobe gazdarice hotela u Hankou, Finska, sluzio u kaznenom bataljonu, dopadao Gulag-a...

I - najvise sovjetsko odlikovanje, Zvezdu Heroja CCCP dobio posmrtno, 1990. godine u jednom od poslednjih CCCP ukaza...

Sve na stranu, i bili kakvi god - pomoracki, profesionalno, ostace nedostizni u zanatu podmornicara.

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

prien bese dasa sto je napravio haos u scapa fllow sa u-47?

muda do zemlje, odnosno do dna. koliko su oni bili ponosni na to VPU (ako se tako moze prevesti u nas jezik), a imali su vec veliko sranje nakon ww1 usred zaliva. mada ih je sjebao u trenutku kada britanci nisu bili ni sigurni da li je rat poceo. sranja po poljskama i inima se nisu racunala u rat za 1 Imperiju. to je bila neka boranija.

 

scapa flow ne funkcionise vise? ili bar nije ono sto je nekada bio?

Link to comment
8 hours ago, foto said:

kada britanci nisu bili ni sigurni da li je rat poceo. sranja po poljskama i inima se nisu racunala u rat za 1 Imperiju. to je bila neka boranija.

 

Jesu, itekako: odlazak flote, Grand/Home Fleet u ratnu luku Scapa Flow, iz tradicionalnih mirnodopskih pomorskih baza poput Portsmouth-a, bio je, jos iz pre WW1 vremena, cin kojim se davalo na znanje da je - sto se Britanije tice - djavo odneo salu i da nema vise zezanja.

Kao takav par puta koriscen i kao cin upozorenja, britanski pandan, otprilike kontinentalnim mobilizacijama ili delimicnim mobilizacijama, svojevrsna demonstracija.

 

Quote

scapa flow ne funkcionise vise? ili bar nije ono sto je nekada bio?

Kao pomorska baza ne, em su se promenili prioriteti, em ni Britanija nije vise sto je nekad bila :Dmada doduse ima sta da se vidi.

Komercijalizovaotm se, postao deo britanskog severnomorskog naftnog biznisa: sama vodena povrsina, uslovno zaliv, ima bogami u precniku skoro 20-ak kilometara, jezerasttm je, hocu reci tih, bez talasa i u teska godisnja doba, pa kao takav zgodan za manipulaciju tankerskim teretima, sidrenje, itd, itd..

 

Quote

prien bese dasa sto je napravio haos u scapa fllow sa u-47?

Bas taj. 

Dolijao je marta 1941, inace po Nemce najnesrecnijeg meseca sto se sudbine podmornickih asova tice: Kretchmer nominalni #1 sto se potopljene tonaze tice, koji je imao srece i dopao zarobljenistva, Prien, nestao bez traga sa svom posadom i lepitm Schepke koji su izginuli, s tim da je ovaj poslednji ostao do kraja na mostu sve do trenutka dok mu ladju nije pregazio britanski razarac...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...