Jump to content
IGNORED

Plovila


Indy

Recommended Posts

S obzirom da duva 100 km/h i da su talasi +12m, ne bih se kladio na Hendirku. Ako izdrzi do cetvrtka kad se ocekuje smirivanje, mozda i pretekne.

Link to comment

Stigli do Hendrike, ova se drzi, sutra bolje vreme, krece akcija spasavanja broda. Kako li ce da je upecaju? Da li to podrazumeva spustanje coveka na brod?

 

eemslift-hendrika-kv-sortland2.jpg

Link to comment

j85hw0b.png

 

Ovaj zelenko što je otklizao sa palube je pokidao ruku zadnjeg krana, koja sad visi na sajlama ispod broda, kao olovo ispod plovka, zato se ovako naginje na bok.

 

 

I njega čeka ekipa za vuču, kad se smiri vreme

 

3G8V2ug.png

Link to comment
17 minutes ago, Skyhighatrist said:

Ovaj zelenko što je otklizao sa palube je pokidao ruku zadnjeg krana, koja sad visi na sajlama ispod broda, kao olovo ispod plovka, zato se ovako naginje na bok.

Nisam pratio, siguran si da je ruka krana koji pominjes dovoljna da ovoliko nagne ladju: ima li neki aber o teretu unutar broda?

Link to comment
32 minutes ago, chandra said:

Stigli do Hendrike, ova se drzi, sutra bolje vreme, krece akcija spasavanja broda. Kako li ce da je upecaju? Da li to podrazumeva spustanje coveka na brod?

Koliko sam razumeo na brodu je ostalo 3-4 ljudi, minimum da se uradi uzimanje u tegalj.

A i zakonskitm bitno menja stvar ako je brod potpuno napusten.

Link to comment

Delovalo je da se naginje na starboard stranu i na onom snimku iz akcije spavanja posade gde je zeleni jos bio na palubi?

 

Gde si video za tih par ljudi na brodu? Prvobitna procena je bila da su dobre sanse da brod tone?

Link to comment

Ja mislim da su ih sve skupili, a salvage specijalci se spremaju za desant... ne da mislim, nego sam negde pročitao.

 

Ovo za kran sam zaključio iz videa, ima ih 5 na tom kanalu.

 

ed. zeleni se prvi razvezao, krenuo da kliza i povukao na starboard, polomio kran, bućnuo i otplovio...

Edited by Skyhighatrist
Link to comment
7 minutes ago, chandra said:

Delovalo je da se naginje na starboard stranu i na onom snimku iz akcije spavanja posade gde je zeleni jos bio na palubi?

 

Gde si video za tih par ljudi na brodu? Prvobitna procena je bila da su dobre sanse da brod tone?

Deo vesti o helikopterskom spasavanju bio je da su 4 clana posade ostala na brodu kao minimum, itd, itd...

Iz Boskalis/Smit vesti o pripremama za spasavanje vidi se da to nije tacno ili su kasnije i njih pokupili/napustili brod...

6 minutes ago, Skyhighatrist said:

Ja mislim da su ih sve skupili, a salvage specijalci se spremaju za desant... ne da mislim, nego sam negde pročitao.

 

Ovo za kran sam zaključio iz videa, ima ih 5 na tom kanalu.

 

ed. zeleni se prvi razvezao, krenuo da kliza i povukao na starboard, polomio kran, bućnuo i otplovio...

Ne znam, ne smem nista sa kazem, znace se vise, ali mislim da je kran nedovoljan da ovoliko nagne ipak poveliku ladu...

Ne pominje se prodor vode, da je to u pitanju, a brod napusten, odavno bi potonuo jer bi voda nastavila da prodire, pomenuto je pomeranje tereta, posle klizanja zelenog ribarceta nije se ispravio, obaska sto ni ono nije neki narocit teret...

Sada ih, navodno, najvise brine mogucnost zagadjenja s obzirom da se krece ka norveskoj obali narankovan sa oko 350 tona mazuta i 50 tona dizela...

Link to comment
3 minutes ago, chandra said:

Kako se na nasem kaze post/starboard? tribord je valjda starboard na francuskom?

Levo/desno...

 

Tribord/Babord na francuskom...

 

 

Zajebimo/te i drz'mo se levo/desno... :D 

 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

Gledam, obratih paznju na ovih nekoliko postova u nazad, pocev od prijave, cini mi se Chandrine o problemima ovog Holandjanina specijalno namenjenog prevozu jahti - tako se barem vodi - de luxe problemima u jednom podrucu u kome, srecom, nije problem potegnuti i helikoptere ako zatreba - pa se nesto mislim:nog prevozu

Fishing-boat-750.jpg

 

Vec 3 dana traje, bezuspesna i nazalost sve beznadeznija potraga za 17 indonezanskih ribara nestalih kada je njihov brod pregazio 1 teretni brod, onako poprilican, nekih 30,000 tona...

 

photo-basarnas-121641.jpg

 

Obale Jave, podrucja sveta u kome zive i rade verovatno najbolji pomorci sveta od kako je sveta i veka...

Ali o kojima ni jedne fensi novine ili ostali mediji nece pisati sa istim zarom sa kojim prate mogucnost da se 300 tona mazuta izlije negde na obalu Norveske...

Edited by namenski
  • +1 1
Link to comment

“During the evening, there was a successful operation to put crew from the Dutch salvage company Smit Salvage, plus a rescuer on board the Eemslift Hendrika. They managed to connect the vessel to two tugboats — both at the bow and stern of the ship,” the Norwegian Coastal Administration said in a statement on its website.

 

j7kDDlP.png

 

Stigla Hendrika u Alesund.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...