Jump to content
IGNORED

Plovila


Indy

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Lošija sezona za čamac čak i od 2014, Sava je još mutna i hladna. Prošli vikend obrnuo krug više da Yamahi plaknem pluća, bukvalno bio jedini na vodi, ostali brodići dremaju u marini kao da je februar.

Link to comment
  • 1 month later...

Ma bezveze, jer sam davno čitao da taman što je Yamaha, Honda ko li, izbacila seriju nekih super cvaja, zeznuli ih međunarodni propisi. Nekako mi se kao laiku čini da se od dvotaktnih motora suviše lako odustalo.

Link to comment

Jebiga, rodio se u pogresno vreme. :sad:

A steta, verovatno nece da dozivi renesansu, preteci ce ga elektrika.

Paradoksalno, 2T predstavlja tehnolosko usavrsavanje 4T motora, 1 napredak: nestali su ventili, nestala je bregasta, mehanicka naprava poznata kao motor sa unutrasnjim sagorevanjem krenula je putem koji je klasicno inzenjerstvo negovalo kao princip - uproscavanje, od slozenijeg ka jednostavnijem.

Tesko, na primer, da bi i danasnji najsofisticiraniji 4T motori, cak pogurani i kompresorom, mogli da dostignu specificnu/litarsku snagu 2T motora: verovatno nikada necemo saznati koje su mu granice, narocito s obzirom na pojavu novih materijala i elektronike koji bi 2T motoru sigurno omogucili jos poprilicno poboljsanja, cak i u vezi smanjenja raznoraznih ekoloskih emisija...

Greota.

Link to comment

Da, ukoliko se dobro sećam tog (ili nekog drugog) članka, još samo Honda, Husqvarna i valjda KTM održavaju istraživanja, ali su usko vezana za trkačku kategoriju motocikala, i to je to. Mazda ima paljenje kompresijom u benzinskom motoru, a od Venkela su svi odustali - jbg. Sorry na offu.

Link to comment

Koliko se retko prodaje 2T, tj. nema ga u vecoj potraznji/ponudi, govori i podatak da sam ja na svoj motor cekao da stigne posiljka direktno iz fabrike u Japanu (Tohatsu se i dalje proizvodi jedino tamo u njihovoj fabrici), pa odatle u evropsko skladiste negde u Nemackoj, pa u Sloveniju jer su oni zastupnici za ovaj deo Evrope, pa u Srbiju kod lokalnog dilera.

Link to comment

2T>4T

 

2T sam kupio prvo zbog zvuka, a i zbog osećaja u vožnji, nije mi kunst da izglisiram a da ne čujem.

Uostalom, ako ću da plovim u tišini, neka to bude jedrilica.

 

Meni lično, plovidba je kad ugasim Yamahu i pustim da me reka nosi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...