Jump to content
IGNORED

Plovila


Indy

Recommended Posts

Naravno, al' gledao sam kako trajekt pri ulasku i okretanju odnosi sam vrh doka u Vela Luci, ta sporost sa jedne strane i osećaj bespomoćnosti da se grdosija preusmeri izazivaju strahopoštovanje.

 

Edit: cela stvar traje par minuta tops

https://www.dailymail.co.uk/news/article-4763324/Tiny-tugboat-rescues-ferry-potentially-deadly-crash.html

 

Edited by Skyhighatrist
Link to comment
27 minutes ago, Skyhighatrist said:

Naravno, al' gledao sam kako trajekt pri ulasku i okretanju odnosi sam vrh doka u Vela Luci, ta sporost sa jedne strane i osećaj bespomoćnosti da se grdosija preusmeri izazivaju strahopoštovanje.

 

Edit: cela stvar traje par minuta tops

https://www.dailymail.co.uk/news/article-4763324/Tiny-tugboat-rescues-ferry-potentially-deadly-crash.html

 

Novine k'o novine :) 

Aj da sacekamo da vidimo sta ce reci takozvana strucna javnost.

Inace, u pravu si, brodska dogadjanja su neverovatna mesavina prividne sporosti tih grdosija i brzine kojom se pizdarija dogodi.

Brodu od recimo 300,000 tona treba dobrih 15 do 20 minuta da se zaustavi od trenutka izdavanja komande Stoj: osecaj iz sve snage zgazene kocnice i ocekivanja udara u prepreku nije ni prineti tom osecaju bespomocnosti.

Naravno, govorim mozda nedopustivo uprosceno, tesko je to zamisliti, obaska vanredna sredstva poput komande Svom snagom nazad, spustanja sidra kocenja radi: nije dzaba do koliko juce, na brodovima koji prilaze luci ili se krecu u prometnom podrucju, na pramcu, pored sidrene masinerije, stajao nadlezni vodja sa podignutim cekicem, cekajuci znak da izbije klintm...

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

:laugh:

 

Сеагранд, Советская Гавань :D 

Busan, most Gwangan: zapovednik kome je u krvi nadjeno duplo vise alkohola od dozvoljene doze nije uhapsen jer nije moglo da se dokaze da je u trenutku havarije bio na mostu.

Inace, nekih pola sata pre mosta pokupio je neke sitnice:

 

 

 

Negde od 5:50 pocinje zabava oko mosta...

 

Link to comment
21 minutes ago, Ras said:

Koliko znam živite od kruzera :)

 

Nego, Tomos RIP

Ne petljaj me u kruzere, ako ista sto vodom brodi...:puke::puke:

 

E, sad, ako cemo da se vredjamo...

 

A Tomos :(

Najjaci mi komentar 'bio nam dobar, jer nismo znali za bolke...'

Novokomponovani Cgorac, rodjen u Evinrudeu, Merkjuriju... :isuse:

Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...