Jump to content
IGNORED

Plovila


Indy

Recommended Posts

Их, где су они бродови где се капетан бори с кормилом, шибан олујом и млазевима водее који му гасе лулу. Сами неки џојстици, а кладим се да нема пушења унутра

Link to comment

Prvo, ovo radim samo da iznervirao namenskog :P

 

Ubi se od nerviranja, evo ceo dan drkćem.

Zaze, zlo je ko ne zna, a uciti se ne da (Jovan Jovanovic Zmaj, aka Cika Jova Zmaj).

 

Lepo je sve ovo i dizajn je OK, samo je vec pomalo zastareo, ali sta ces, sudba kleta.

Obaska sto kad im, samo na primer, prvo mi palo na pamet, zatrebaju konopci, sajle za vucu, moraju po njih u Holandiju.

Znas ono, kuc, kuc, dobar dan, mi bismo da kupimo užad, koliko kosta, evo placamo avansno...

 

 

A cenim i da je sav onaj sjaj na komandnom mostu Made in Russia?

Da nabrajam proizvodjace ili ces ti?

Dok te ruka ne zaboli?  :fantom:

Link to comment

 

 

Их, где су они бродови где се капетан бори с кормилом, шибан олујом и млазевима водее који му гасе лулу. Сами неки џојстици, а кладим се да нема пушења унутра

 

http://youtu.be/wvr9VGaFKPo

 

evo ga jedan sto ga napraviocrtao™ rus koji je emigrirao u ameriku, izgradjen u kini

 

laganom voznjom 5000nm s jednim punjenjem :)

 

ima kormilo, moze i da te siba vetar i talasi, a bogami i da se pusi lula.(ako se tera sa flajbridza, doduse)

Link to comment

Ubi se od nerviranja, evo ceo dan drkćem.

Zaze, zlo je ko ne zna, a uciti se ne da (Jovan Jovanovic Zmaj, aka Cika Jova Zmaj).

 

Lepo je sve ovo i dizajn je OK, samo je vec pomalo zastareo, ali sta ces, sudba kleta.

Obaska sto kad im, samo na primer, prvo mi palo na pamet, zatrebaju konopci, sajle za vucu, moraju po njih u Holandiju.

Znas ono, kuc, kuc, dobar dan, mi bismo da kupimo užad, koliko kosta, evo placamo avansno...

 

 

A cenim i da je sav onaj sjaj na komandnom mostu Made in Russia?

Da nabrajam proizvodjace ili ces ti?

Dok te ruka ne zaboli?  :fantom:

 

Mislis ovako nesto?

 

2753575e55.jpg

 

Na platformi ima vise tehnologije nego na misijama na Mars. Da, uzeto je dosta sa strane, sto je normalno i logicno. Jedan od razloga ekonomskog pucanja SSSR je iscrpljivanje da sve mora da se napravi, od visokih tehnologija, u SSSR. Tu se trose ogromni ekonomski resursi. Doduse, dobro je za razvoj nauke. Inace, mogu Rusi to da naprave, kao sto su napravili racunare i elektroniku, automatiku za "Mir" ili Buran, samo po kojoj ceni. Kada smo vec kod plovila i ove price, francuski Mistral je dobar primer. SAD vrse pritisak na Francuze da obustave posao ali oni odbijaju jer znaju da Rusi mogu to da naprave sami plus ce izgubiti veliki novac i poslove.

Link to comment
  • 4 months later...

 

 

 

 

30.09.2014.

 

The 324-metre container vessel Colombo Express has collided with the 332-metre container vessel Maersk Tanjong in the Suez Canal off Port Said.

 

 

 

Colombo Express 

(IMO number 9295244 and MMSI 211433000) was built in 2005 and is registered in Germany. The container ship has a deadweight of 103,800 DWT.

 

Maersk Tanjong 

(IMO number 9332511 and MMSI 565510000) was built in 2007 and is registered in Singapore. The vessel has a deadweight of 107,266 DWT.

 

36e7ef7224ee4ad620ee0414a28f6dea_zpsd67a

 

67916ec335d23faf518958b7cffb4da0_zps066c

Link to comment

Preticanje mi je jasno, bratic koji goni isti ovakav brod sa kontejnerima mi je ispricao o slicnom scenariju koji se, na srecu, zavrsio bez kolizije. Zure ljudi, velike pare su u pitanju.

Ali mi nje jasan ovaj baja koji je posao na fudbal, kako je doslo do toga.

Link to comment

Lose se vidi, ali su bili u problemu: vidi se da se kao ludi motaju oko sidra, uspeli su da ga oslobode i to zesce sudeci po onoj prasini koja se dize.

Sad, dal je trebalo tu negde da sidri pa se preracunao ili je zakukao za sidrenjem ne bi li se zaustavio, ne znam, snimak je dosta bajat, ko ce sad da trazi izvestaje, al da je bila frka, bila je.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...