Jump to content
IGNORED

Razno


korindjar

Recommended Posts

vdGmZDs.png

 

Obozavao sam video-igricu, a skupljao sam i neke slicice ili kartice, medjutim film Street Fighter (1994) me je razocarao kad sam ga prvi put gledao na VHS kaseti.

Kasnije sam nakon svakog novog gledanja ipak poceo da gajim i izvesne simpatije prema filmu, ali mi nikada nije bilo jasno kako nisu mogli da snime nesto bolje.

A onda sam pre izvesnog vremena naleteo na jedan odlican clanak gde je objasnjena cela pozadina i kakav je to bio shitshow jos od samog starta tog projekta.

 

Street Fighter: The Movie — What Went Wrong

https://www.polygon.com/features/2014/3/10/5451014/street-fighter-the-movie-what-went-wrong

 

Izdvojicu jedan deo vezan za legendu Zan-Kloda, ali preporucujem da se procita ceo clanak, cela prica je toliko luda da bi mogli snimiti dokumentarac :laugh:

 

Quote

Damme it

"Every day I'd ask if Julia had taken his meds," says de Souza, "and if Van Damme was off them."

 

Years later, Jean-Claude Van Damme admitted he had a serious drug problem while filming Street Fighter: The Movie. He also confessed to having an extramarital affair with co-star Kylie Minogue.

 

From the actor's August 2012 interview with The Guardian:

 

"Yes," says Van Damme, "Okay. Yes, yes, yes. It happened. I was in Thailand, we had an affair. Sweet kiss, beautiful lovemaking. It would be abnormal not to have had an affair, she's so beautiful and she was there in front of me every day with a beautiful smile, simpatico, so charming, she wasn't acting like a big star. I knew Thailand very well, so I showed her my Thailand. She's a great lady."

 

According to de Souza, the action star had a guy, an enforcer type, to ensure the actor be on his best behavior. That guy apparently wasn't so hot at his job, often incorporating himself into the nightly tomfoolery.

 

"So what was happening," says de Souza, "was that frequently Jean-Claude was supposed to show up at 7:00 in the morning, and he wasn't there. He said he's sick. Actually he was wiped, recovering from the night before. I would have to just make up some shit on the spot because I didn't have him. We'd invent some kind of fight involving Ken and Ryu and a security guard. But it was never rehearsed. It was made up on the spot. I was constantly pulling things out of my ass for the supporting players to do while Jean-Claude was playing hooky."

 

Before production began, de Souza fretted Van Damme wouldn't receive enough screen time, which rapidly divided between the numerous character additions ordered by Capcom. Van Damme's transgressions and absence mutated fret into fear into full-on freak-out.

 

Things were no less difficult with Van Damme on set. De Souza had previously worked with Arnold Schwarzenegger, another famous action star who spoke English as a second language. As a writer, de Souza ran lines with Schwarzenegger before filming, so that difficult phrases could be rewritten. When de Souza pitched doing the same with Van Damme, the actor claimed to have already run lines with his wife.

 

De Souza laughs as he recalls one complicated action scene in which Van Damme had to deliver a few lines. The scene, set in a big industrial room, involved a number of extras, guns and blood packs and squibs — which, when combined, spit red goo from an actor's costume to simulate a bullet's impact. For those watching at home, it's the scene where he jumps out of the mutation chamber.

 

Van Damme is shooting guns, causing all sorts of mayhem, and he shouts to Chun-Li and Balrog: "Go, go, I'll catch you later." Here's what Van Damme said the first time: "Go, go, I'll catch you later — cut, cut, cut!"

 

It's unusual for an actor to call cut; that's the director's role, but Van Damme was sure he'd said "ladder" instead of "later" and he demanded they do it over. De Souza, stunned, noted the crew would need to rematch the bullet holes, rerig the actors who fell from catwalks back on their wires, clean off the costume and replace the blood packs. But Van Damme ordered another take.

 

While the crew reset everything, Van Damme listened to the audio and realized he'd had it right. De Souza — vindicated, albeit after losing time and resources — decided to shoot the scene again for backup.

 

Van Damme got in position. De Souza called action. "Go, go," shouted Van Damme, "I'll catch you ladder!"

 

Edited by Бруклинский
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    252

  • Ajant23

    162

  • MocaVukotic

    157

  • Sludge Factory

    154

Oliver Stone je bio gost najnovije epizode Joe Rogan podcasta, steta sto nije trajala duplo duze, posto je bila prava milina slusati coveka :)

 

 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Бруклинский said:

Oliver Stone je bio gost najnovije epizode Joe Rogan podcasta, steta sto nije trajala duplo duze, posto je bila prava milina slusati coveka

Ja se zaleteo da okacim - pronasao i 'pravo' mesto i onda vidim da je 'neko bio' pre mene... :)

Link to comment

THE WACHOWSKIS

 

Za The Matrix iz 1999. godine i aluzije na događaje koji će uslediti dve godine kasnije, tj. 2001, pretpostavljam da dobar deo forumaša već zna, ali ’ajde da krenemo upravo od ovog filma. Kao i u The Shiningu, pošto se ukači „proročki“ aspekt prvog filma, mogu se otključati poruke koje će uslediti u naredna dva iz trilogije, premijerno prikazanih dve godine nakon rušenja kula bliznakinja.

 

cV6avTY.png

 

Pre svega, ključni detalj - pošto je Neo priveden, agent Smith otvara njegov dosije gde jasno možemo videti kopiju Neovog pasoša koji ističe 11. septembra 2001.

 

1HuRTYO.png

 

Dok Morpheus objašnjava Neu šta je matrix imamo fenomenalnu zamrznutu scenu. U ovom kadru možete primetiti nekoliko parova blizanaca ali i fontanu koja najavljuje novi urbanistički plan finansijskog distrikta na Donjem Menhetnu.

 

ImnHjTU.jpg

9/11 Memorial sa fontanama na mestu pokolja

 

Međutim, Twin Towersi su u filmu dobili i svoje personifikacije u vidu dva brata - Tanka i Dozera - jedinih članova posade Nebuchadnezzara koji su rođeni izvan matrixa.

 

LCMKTfC.png

 

Evo nas u drugom delu. Po dolasku u Zion, novi član posade Link odlazi kod svoje ribe Zee koja je smorena jer je izgubila dva brata pa mu kenja kako je češće na Nebuchadnezzaru nego sa njom i da se plaši kako će ostati i bez njega. Dakle, nema sumnje da su njena braća Tank i Dozer srušene kule a za to ubrzo dobijamo i dodatnu potvrdu.

 

DyoDZzg.png

 

Councillor Hamann drži govor koji je, zapravo, upućen stvarnim žrtvama 9/11.

 

Tonight, let us honor these men and women. These are our soldiers, our warriors… These are our husbands and wives, our brothers and sister, our children. Let us remember those that have been lost and let us give thanks for those that have been found and who stand here beside us.

 

Sve što se dalje dešava u filmu je ono što gledamo oko nas poslednjih meseci.

 

Tokom šibanja Nea i Agenta Smitha pojavljuje se i Agent Jones. Konverzacija između njih dvojice je kratka ali indikativna.

 

Agent Jones: You!

Agent Smith: Yes, me. Me, me, me…

Agent Jones: Me too.

 

8LTtwB8.png

 

JXij9hd.png

 

TOOPg6R.png

 

H21xwXa.png

 

Agent Smith predstavlja virus koji se nekontrolisano širi, ali mu to nije jedina uloga u filmu…

 

Pre nego što dođu kod lika koji se predstavlja kao arhitekta, a zapravo je gnostički demijurg, Morpheus, Neo i Keymaker ponovo naleću na Smitha.

 

ZAYJGnS.png

You look surprised to see me again, Mr. Anderson. Well, that’s the difference between us. I have been expecting you.

 

Agent Smith ih je očekivao iz prostog razloga jer ovde predstavlja nadzorne kamere koje su preplavile sve velike gradove, a sada su preko Huaweia stigle i kod nas.

 

Ponovo, potvrdu da je Agent Smith ovde metafora za video nadzor dobijamo već u sledećoj sceni.

 

fsltJwK.png

 

1hwNxFc.png

 

l6qLOJb.jpg

Ups, pa ovo nije The Matrix Reloaded…

 

Treći deo namerno preskačem, a Vi zaključite sami kakva su predviđanja. Naravno i prva dva filma obiluju još čitavom gomilom interesantnih detalja, ovo je samo mala The Best Of… kompilacija.

 

Za sam kraj idemo na Speed Racer gde su braća Wachowski nedvosmisleno otkrila ko im je bio izvor informacija.

 

Speed Racer je sa svojom porodicom pozvan od strane E.P. Arnolda Royaltona da obiđe sedište firme Royalton Industries, gde mu ovaj nudi lovu i obećava život na visokoj nozi ukoliko potpiše ugovor za njegov tim.

 

4rvCtkK.png

 

U trenutku kada dolaze u varijantu New Yorka budućnosti, na levoj od dve dominantne zgrade, koje podsećaju na bliznakinje, možemo videti Svevideće Oko - simbol Illuminata.

 

Tokom obilaska firme, E.P. Arnold Royalton izgovara sledeću rečenicu:  I also want you to understand that R.I. isn’t all work and no play, da bi odmah nakon toga upoznali Jacka, vozača koga takođe sponzoriše Royalton Industries.

 

XVGChQ6.png

 

NmXxwBX.png

 

Scena u kojoj Jack drži legendarni monolog pominjući pritom datum 1. maj i svoje poslodavce počinje od onog trenutka kada Wendy otkrije da je ovaj prso k’o zvečka i da je besomučno kucao jednu te istu rečenicu forever, and ever, and ever…

 

Da ponovim, 1 maja 1776. osnovani su Illuminati, a dva meseca kasnije, 4 jula, usvojena je Deklaracija nezavisnosti SAD. 

Edited by rezwalker
Link to comment

Pa, pisao sam o Afghanistan banana standu još pre deset godina kod osnivača Sandensa Redforda iz filma iz prve polovine sedamdesetih, koji počinje kadrovima gradnje WTC-a, u ulozi Dortmundera, koji je pritom prorokovao i da će Eva Angela Braun Merkel, koja vatreno navija za Dortmund, biti kancelar Nemačke i da će bivši trener te ekipe doneti titulu Liverpulu.

 

Pisao sam čak i da su navijači Arsenala prorokovali upozorenjima da je stadijum u Briselu opasan, mesecima pre incidenta na Hejselu, ali ih je UEFA ignorisala, a meni forumaš Brazilac pretio banom...

 

Šta da ti kažem, brate po foliranju, drugo do ono što je slavni Jeremija iz Alan Forda davno rekao: Posao svakog proroka je da obavezno prošeta psa, ako mu ime zaudara na nos...

Link to comment
22 hours ago, rezwalker said:

THE WACHOWSKIS

 

1HuRTYO.png

 

 

Dok Morpheus objašnjava Neu šta je matrix imamo fenomenalnu zamrznutu scenu. U ovom kadru možete primetiti nekoliko parova blizanaca ali i fontanu koja najavljuje novi urbanistički plan finansijskog distrikta na Donjem Menhetnu.

Ja radim u zgradi na trgu gde je ova fontana, ulazim baš negde u visini ovog levog zida levo od poslednje dve žene na slici levo.

 

Ja b'reko da fontana ne najavljuje nikakav finansijski distrikt na Donjem Menhetnu, već da najavljuje pucnjavu petnaest godina kasnije u kafeu na ovom istom trgu u kojoj će da bude ubijen čovek koji se u vreme nakon filma predstavljao kao Markus koji leči žene seksualnim kontaktom. Ako se sećaš moje prethodne upadice tvom objašnjavanju filmova, pomenuo sam da je Dejmon Hariman koji je kod Tarantina glumio Čarlija, u seriji* državne televizije iz 2011. i 2012. glumio Markusa koji žene leči snošajem. Elem, nedaleko od fontane je krajem 2014. upucan čovek koji je pod imenom Markus početkom dvehiljaditih lečio žene snošajem.

 

Spoiler

‘Marcus’ the spiritual leader

In the early 2000s, Monis began posing as a spiritual healer called ‘Marcus’ and advertised his services in community newspapers, such as the Fiji Times, Vesti, Navtarang, Spanish and Greek local news. Monis’ business was so successful that tax records show he made hundreds of thousands of dollars from preying on vulnerable women, some of whom believed they were cursed by black magic. His victims told police he had rubbed oil on their bodies and sexually assaulted them. Some were raped in his ‘treatment’ rooms; he told them that sexual energy was the only way to lift their curse.

 

Later, during interviews with police, Monis’ victims spoke of the harrowing assaults and deep emotional scars.

In one case, Monis told a woman she had cervical cancer and her husband was cheating on her, convincing her she was cursed. “The evil inside you is flickering like a flame and has to be extinguished,” he told her before raping her. In 2004, the woman reported the assault to Wetherill Park police station, but the investigation did not proceed.

 

 

SaE

 

* zaboravio sam prošli put da dodam muziku sa špice te serije, ponavljam, u pitanju je državna televizija. Bend je crtača Roberta Kramba, obrada džez pesme Harija Roja iz tridesetih godina prošlog veka

Link to comment
7 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Ja b'reko da fontana ne najavljuje...

 

Ja b’reko da najavljuje...

 

Sada čitava ova priča dobija opciju A i opciju B pa kome se šta svidi. Hvala na doprinosu temi...

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...